Nejlepší telefony do 5000 Kč! Poradíme, který vybrat!

17.5.2022 11:44  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Mobil

Hledáte kvalitní mobil, který by splnil vaše očekávání, ale zároveň by nebyl příliš předražený? Nabízíme vám seznam nejlepších značek mobilních telefonů do 5000 Kč, u kterých nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy!

Výběr nového mobilního telefonu není nikdy jednoduchou záležitostí, jelikož v současnosti najdeme na trhu mnoho možností, ze kterých si můžete vybírat. Výběr toho pravého se proto stává ještě náročnějším. Důležité je stanovit si jistá kritéria, která by váš nový chytrý telefon měl jednoznačně obsahovat. Toužíte po kvalitnějších fotografiích nebo je vaší prioritou spíše design či paměť zařízení? Nabídka se neustále zvyšuje a zařízení klesají na ceně, přičemž vám nabízí dostatečně kvalitní vybavení i v nižší cenové třídě.

Samozřejmě, ve srovnání s drahými smartphony jsou zde výraznější rozdíly, ale to neznamená, že nemůžete být spokojen s levným smartphonem, pokud vaše očekávání nejsou příliš vysoká.

Projdeme si seznamem těch nej telefonů do 5000 Kč, ale nejprve se podíváme na typy, které vám pomohou zorientovat se v seznamu.

Mezi nejlepší značky, které nabízejí kvalitní mobilní zařízení patří například: Xiaomi, Motorola, POCO, Realme. Mají několik modelů, ze kterých si můžete vybrat ten pravý pro vás! Čím se však liší a čím jsou naopak shodné? Projdeme si výhody a nevýhody jednotlivých značek, přičemž porovnáme modely telefonů, technologie a jejich jednotlivé parametry!


1. XIAOMI

Xiaomi je třetím největším světovým prodejcem chytrých telefonů. Značka se vyznačuje vysokou kvalitou a cenovou dostupností. Pokud jde o poměr ceny a kvality, stává se velmi často nepřekonatelnou. Jednou z nejpůsobivějších funkcí telefonů Xiaomi je jejich obrazovka. Je tenká, lehká a čistá. Důraz kladou na výkon obrazovky. Dosáhly vynikajících výsledků s ohledem na jas, kontrast a spotřebu energie. Projdeme si několik vlastností, kterými se vyznačují:


 • 1. hyper-nabíjení - výkonná baterie s dlouhou výdrží, některé modely mají schopnost rychlého nabíjení, což znamená, že mobil se nabíjí velmi rychle, konkrétně z 0 % na 100 % za pouhých 15 až 20 minut. Kromě toho má baterie dlouhou výdrž, po nabití vydržet 30 až 50 hodin v závislosti na stavu baterie, zda je nízká nebo standardní.
 • 2. blokování aplikaci - můžete si uzamknout své oblíbené aplikace, takže nikdo jiný k nim nebude mít přístup, dokud bude používat váš telefon. Tuto funkci můžete aktivovat pomocí skenování prstu nebo metody odemknutí tváří.
 • 3. individuální tlumení zvuku - chytrá funkce, která vám umožňuje ovládat a ztlumit hlasitost svých aplikací individuálně, místo toho, abyste museli ovládat celý zvukový systém telefonu, například zvýšit hlasitost Youtube, zatímco snížíte hlasitost jiné aplikace, jako je Instagram . Nejprve byste však měli tuto funkci povolit v části „Nastavení“ - „Zvuk a vibrace,“ abyste ji mohli začít používat.
 • 4. fotoaparát - vytváří skvělé makro záběry, přičemž další zábavnou funkcí od Xiaomi je možnost pořizovat obrázky v režimu klonování za pouhých 10 sekund. S touto funkcí budete mít jednoznačně spoustu legrace.
 • 5. zvuky upozorněni podle různých tónů divočiny - můžete si je přizpůsobit výběrem ze stovek různých možností zvuku a bezplatně. animované tapety - budete uchváceni skvělými animovanými tapetami, přičemž se opravdu nemusíte obávat, že by vám animace spotřebovala hodně baterie.

 • Značka mobilních telefonů Xiaomi nabízí mnoho inovativních vlastností, které vás mohou zaujmout. Samozřejmě, čím vyšší cena, tím jsou obvykle mobilní telefony vybaveny lepšími funkcemi, ale mobilní telefony Xiaomi jsou kvalitní i v nižší cenové nabídce. Mezi nejlepší modely dané značky, které se pohybují v cenové hladině pod 5000 Kč patří jednoznačně: Xiaomi Redmi Note 11 a Xiaomi Redmi Note 10.

  2. REALME

  Realme je značkou, která sice není na trhu dlouho, ale pyšní se skvělými parametry, kde lze pozorovat skvělý poměr ceny, kvality a výkonu. Jedná se o značku, která přináší mobilní telefony s vysokým výkonem, stylovým designem a upřímnými službami. Mobilní telefony Realme jsou vyráběny v Číně. Do našeho žebříčku se zařadili zejména z toho důvodu, že se vyznačují velkou rovnováhou mezi výkonem a cenou, přičemž se obvykle snaží spojit několik prémiových funkcí do zařízení za cenu, kterou byste neočekávali. Tyto relativně levné telefony překonávají všechna očekávání a hravě soupeří s největšími lídry na trhu jako je například Samsung. Nedávno rozšířily své produkty také o bezdrátová sluchátka a inteligentní hodinky.

  Čím jsou jiné?

  Relativně dobrá a spolehlivá kamera a dostatečně výkonná baterie. Značka spojuje vše potřebné, co od chytrého telefonu v dané cenové třídě lze očekávat, za danou cenu vám poskytuje dostatečné množství základních služeb. Dostatečně kvalitní fotoaparát se čtveřicí kamer, duální sim karta, Dark Charge nabíječka, která vám dobije telefon do 65 minut!

  Mezi nejlepší mobily do 5000 Kč patří: Realme 8, Realme C25Y.

  3. MOTOROLA

  V posledních letech zaznamenala Motorola velký návrat. Začali vyrábět jedny z nejlepších telefonů na trhu, přičemž jejich největším plusem je právě velká rozmanitost produktů v tom smyslu, že si lze pořídit relativně levný, ale stále kvalitní produkt. Získáte produkt, který tedy splní vaše očekávání, ale neminete příliš mnoho peněz.

  Motorola je sice méně populární, než konkurenční značky Xiaomi nebo Realme, které nabízejí lepší specifika, ale přesto se objevuje v našem žebříčku, protože se stává zákazníky oblíbená. Překvapí vás velkým a atraktivním OLEJ displejem, který vám dobře poslouží při sledování filmů nebo hraní her. Pořídíte jím slušné fotografie a výdrž baterie je také dostačující, protože by vám měla vydržet celé dva dny.

  Mezi nejlepší modely dané značky, které nepřesahují hodnotu 5000 Kč patří: Motorola Moto G31 s duální sim kartou nebo Motorola Moto G60, Motorola Moto One Vision.

  4. POCO

  Tato značka mobilních telefonů je skvělou volbou pro hráče, kteří chtějí kvalitní herní zážitek, a to, aniž by utráceli velké peníze za smartphone. Jedná se o jeden z nejlepších telefonů na hraní. Je to díky jeho velkému displeji, hlasitým stereo reproduktorům, pro které budete mít dobrý zážitek z hraní her. Uživatele láká na skvělou výbavu, přičemž plní požadavky celé řady náročnějších uživatelů. Zaujme také svým designem a skvělou výdrží baterie. Má také dostatečný prostor pro dvě sim karty.

  Mezi známý model dané značky, který nepřesahuje námi stanovenou cenu patří telefon: POCO M3 Pro.

  Závěr

  Není nemožné pořídit si mobil s dobrým foťákem do 5000 Kč. Můžete jej získat i bez toho, abyste dokonce utratili celou částku. Samozřejmě, z některých standardů budete muset odstoupit, ale jinak se budete moci pyšnit designérským kouskem, který vypadá stylově a přináší to, co potřebujete.
  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  349

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  215

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  147

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  147

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  132

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  123

  Freeware

  FreeRapid Downloader 0.9u4

  Hromadné stahování souborů

  121

  Freeware

  KMPlayer 4.2.2.48

  Multimediální přehrávač

  121

  Freeware

  WinZIP 25

  Práce s archivy

  120

  Trial

  iTunes 12.3.2

  Kupování hudby a filmů na iTunes

  119

  Freeware

  další programy »


  logo

  11447 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 20 hodinami

  TOPlist