Nejlepší telefony do 5000 Kč! Poradíme, který vybrat!

17.5.2022 11:44  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Mobil

Hledáte kvalitní mobil, který by splnil vaše očekávání, ale zároveň by nebyl příliš předražený? Nabízíme vám seznam nejlepších značek mobilních telefonů do 5000 Kč, u kterých nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy!

Výběr nového mobilního telefonu není nikdy jednoduchou záležitostí, jelikož v současnosti najdeme na trhu mnoho možností, ze kterých si můžete vybírat. Výběr toho pravého se proto stává ještě náročnějším. Důležité je stanovit si jistá kritéria, která by váš nový chytrý telefon měl jednoznačně obsahovat. Toužíte po kvalitnějších fotografiích nebo je vaší prioritou spíše design či paměť zařízení? Nabídka se neustále zvyšuje a zařízení klesají na ceně, přičemž vám nabízí dostatečně kvalitní vybavení i v nižší cenové třídě.

Samozřejmě, ve srovnání s drahými smartphony jsou zde výraznější rozdíly, ale to neznamená, že nemůžete být spokojen s levným smartphonem, pokud vaše očekávání nejsou příliš vysoká.

Projdeme si seznamem těch nej telefonů do 5000 Kč, ale nejprve se podíváme na typy, které vám pomohou zorientovat se v seznamu.

Mezi nejlepší značky, které nabízejí kvalitní mobilní zařízení patří například: Xiaomi, Motorola, POCO, Realme. Mají několik modelů, ze kterých si můžete vybrat ten pravý pro vás! Čím se však liší a čím jsou naopak shodné? Projdeme si výhody a nevýhody jednotlivých značek, přičemž porovnáme modely telefonů, technologie a jejich jednotlivé parametry!


1. XIAOMI

Xiaomi je třetím největším světovým prodejcem chytrých telefonů. Značka se vyznačuje vysokou kvalitou a cenovou dostupností. Pokud jde o poměr ceny a kvality, stává se velmi často nepřekonatelnou. Jednou z nejpůsobivějších funkcí telefonů Xiaomi je jejich obrazovka. Je tenká, lehká a čistá. Důraz kladou na výkon obrazovky. Dosáhly vynikajících výsledků s ohledem na jas, kontrast a spotřebu energie. Projdeme si několik vlastností, kterými se vyznačují:


 • 1. hyper-nabíjení - výkonná baterie s dlouhou výdrží, některé modely mají schopnost rychlého nabíjení, což znamená, že mobil se nabíjí velmi rychle, konkrétně z 0 % na 100 % za pouhých 15 až 20 minut. Kromě toho má baterie dlouhou výdrž, po nabití vydržet 30 až 50 hodin v závislosti na stavu baterie, zda je nízká nebo standardní.
 • 2. blokování aplikaci - můžete si uzamknout své oblíbené aplikace, takže nikdo jiný k nim nebude mít přístup, dokud bude používat váš telefon. Tuto funkci můžete aktivovat pomocí skenování prstu nebo metody odemknutí tváří.
 • 3. individuální tlumení zvuku - chytrá funkce, která vám umožňuje ovládat a ztlumit hlasitost svých aplikací individuálně, místo toho, abyste museli ovládat celý zvukový systém telefonu, například zvýšit hlasitost Youtube, zatímco snížíte hlasitost jiné aplikace, jako je Instagram . Nejprve byste však měli tuto funkci povolit v části „Nastavení“ - „Zvuk a vibrace,“ abyste ji mohli začít používat.
 • 4. fotoaparát - vytváří skvělé makro záběry, přičemž další zábavnou funkcí od Xiaomi je možnost pořizovat obrázky v režimu klonování za pouhých 10 sekund. S touto funkcí budete mít jednoznačně spoustu legrace.
 • 5. zvuky upozorněni podle různých tónů divočiny - můžete si je přizpůsobit výběrem ze stovek různých možností zvuku a bezplatně. animované tapety - budete uchváceni skvělými animovanými tapetami, přičemž se opravdu nemusíte obávat, že by vám animace spotřebovala hodně baterie.

 • Značka mobilních telefonů Xiaomi nabízí mnoho inovativních vlastností, které vás mohou zaujmout. Samozřejmě, čím vyšší cena, tím jsou obvykle mobilní telefony vybaveny lepšími funkcemi, ale mobilní telefony Xiaomi jsou kvalitní i v nižší cenové nabídce. Mezi nejlepší modely dané značky, které se pohybují v cenové hladině pod 5000 Kč patří jednoznačně: Xiaomi Redmi Note 11 a Xiaomi Redmi Note 10.

  2. REALME

  Realme je značkou, která sice není na trhu dlouho, ale pyšní se skvělými parametry, kde lze pozorovat skvělý poměr ceny, kvality a výkonu. Jedná se o značku, která přináší mobilní telefony s vysokým výkonem, stylovým designem a upřímnými službami. Mobilní telefony Realme jsou vyráběny v Číně. Do našeho žebříčku se zařadili zejména z toho důvodu, že se vyznačují velkou rovnováhou mezi výkonem a cenou, přičemž se obvykle snaží spojit několik prémiových funkcí do zařízení za cenu, kterou byste neočekávali. Tyto relativně levné telefony překonávají všechna očekávání a hravě soupeří s největšími lídry na trhu jako je například Samsung. Nedávno rozšířily své produkty také o bezdrátová sluchátka a inteligentní hodinky.

  Čím jsou jiné?

  Relativně dobrá a spolehlivá kamera a dostatečně výkonná baterie. Značka spojuje vše potřebné, co od chytrého telefonu v dané cenové třídě lze očekávat, za danou cenu vám poskytuje dostatečné množství základních služeb. Dostatečně kvalitní fotoaparát se čtveřicí kamer, duální sim karta, Dark Charge nabíječka, která vám dobije telefon do 65 minut!

  Mezi nejlepší mobily do 5000 Kč patří: Realme 8, Realme C25Y.

  3. MOTOROLA

  V posledních letech zaznamenala Motorola velký návrat. Začali vyrábět jedny z nejlepších telefonů na trhu, přičemž jejich největším plusem je právě velká rozmanitost produktů v tom smyslu, že si lze pořídit relativně levný, ale stále kvalitní produkt. Získáte produkt, který tedy splní vaše očekávání, ale neminete příliš mnoho peněz.

  Motorola je sice méně populární, než konkurenční značky Xiaomi nebo Realme, které nabízejí lepší specifika, ale přesto se objevuje v našem žebříčku, protože se stává zákazníky oblíbená. Překvapí vás velkým a atraktivním OLEJ displejem, který vám dobře poslouží při sledování filmů nebo hraní her. Pořídíte jím slušné fotografie a výdrž baterie je také dostačující, protože by vám měla vydržet celé dva dny.

  Mezi nejlepší modely dané značky, které nepřesahují hodnotu 5000 Kč patří: Motorola Moto G31 s duální sim kartou nebo Motorola Moto G60, Motorola Moto One Vision.

  4. POCO

  Tato značka mobilních telefonů je skvělou volbou pro hráče, kteří chtějí kvalitní herní zážitek, a to, aniž by utráceli velké peníze za smartphone. Jedná se o jeden z nejlepších telefonů na hraní. Je to díky jeho velkému displeji, hlasitým stereo reproduktorům, pro které budete mít dobrý zážitek z hraní her. Uživatele láká na skvělou výbavu, přičemž plní požadavky celé řady náročnějších uživatelů. Zaujme také svým designem a skvělou výdrží baterie. Má také dostatečný prostor pro dvě sim karty.

  Mezi známý model dané značky, který nepřesahuje námi stanovenou cenu patří telefon: POCO M3 Pro.

  Závěr

  Není nemožné pořídit si mobil s dobrým foťákem do 5000 Kč. Můžete jej získat i bez toho, abyste dokonce utratili celou částku. Samozřejmě, z některých standardů budete muset odstoupit, ale jinak se budete moci pyšnit designérským kouskem, který vypadá stylově a přináší to, co potřebujete.
  WhatsApp

  Chatovací aplikace do mobilu

  331

  Freeware

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moje Clubcard TESCO do mobilu

  204

  Freeware

  Cain & Abel 4.9.56

  Obnova zapomenutých hesel.

  202

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  199

  Freeware

  Seznam filmů 1706080

  Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

  192

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  146

  Freeware

  Můj Albert 2.7.1

  Aplikace Albert

  134

  Freeware

  Facebook Messenger 374.0.0.23.110

  Facebook chat do mobilu

  125

  Freeware

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

  125

  Freeware

  Skype 8.65.0.78

  Volání a chatování přes internet

  124

  Freeware

  další programy »


  Nové programy

  ELLA malování 2.0

  Online kreslení pro děti

  Freeware

  0 kB

  Rules of Survival 1.0

  PC Hra o přežití

  Shareware

  0 kB

  OPTIMIK 3.51

  Tvorba plánu řezání

  Demo

  0 kB

  Tuning Car Studio 1.0

  Tuning automobilů

  Freeware

  0 kB

  PixWords (slovenský) 1.90

  Slovní hra s křížovkami do mobilních telefonů

  Freeware

  0 kB

  My Horse and Me 1.0

  Simulátor ježdění na koni (PC hra)

  Demo

  0 kB

  Real Guitar Free

  Hra na kytaru - simulátor (aplikace)

  Freeware

  0 kB

  Design Home: Lifestyle Game 1.96.091

  Interiérový designér (mobilní hra)

  Demo

  0 kB

  Farm Heroes Saga 6.13.1

  Mobilná hra s farmárskou tematikou

  Demo

  0 kB

  FocusWriter 1.8.4 64-bit

  Jednoduchý minimalistický textový editor

  Freeware

  0 kB

  Google Lens

  Rozpoznávání objektů a překlad textu

  Freeware

  0 kB

  Edraw Mind Map 7.3

  Tvorba myšlenkových map

  Freeware

  0 kB

  Rusko - český slovník 2.8.9.2

  Offline slovník do mobilního telefonu

  Shareware

  0 kB

  Microsoft SwiftKey Keyboard 9.10.10.5

  Snadné a rychlé psaní na mobilu (aplikace)

  Freeware

  0 kB

  Taxi Sim 2022 Evolution 1.3.3

  Taxi simulátor do mobilu (hra)

  Freeware

  0 kB

  PixWords 2.60

  Slovní hra do mobilu

  Freeware

  0 kB

  EasePaint Watermark Remover 1.0

  Odstranění nevhodných objektů z fotky/videa

  Freeware

  0 kB

  Zesilovač zvuku 5.2.2

  Zvýšení hlasitosti telefonu (aplikace)

  Freeware

  0 kB

  Graph Paper Maker 3.0.1

  Program pro tvorbu milimetrového papíru

  Demo

  0 kB

  About You do mobilu 6.71.0

  Online nákupní aplikace

  Freeware

  0 kB

  další nové programy »

  Nové aktualizace

  Složenky 2.0

  Elektronické vyplňování poštovních poukázek

  Freeware

  0 kB

  Python 3.10.2

  Výkonný programovací jazyk.

  Freeware

  26,9 MB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizace PC a mobilního telefonu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikace Google mapy pro Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hledání duplicitních či podobných souborů

  Freeware

  0 kB

  FaceApp 4.5.0.9

  Úprava / Vylepšení selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  Google Chrome 107.0.5304.63

  Rychlý internetový prohlížeč

  Freeware

  84,6 MB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  Stocard

  Aplikace pro věrnostní karty

  Freeware

  0 kB

  Norton Security 20.2.0.19

  Profesionální antivir - ochrana zařízení

  Trial

  0 kB

  BitLord 2.4.6-355

  Stahování a streamování torrentů

  Freeware

  0 kB

  Waze 4.86.0.6

  Nejlepší navigace do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

  Freeware

  0 kB

  VariCAD Viewer 2022-2.0

  Prohlížení, tisk a konverze CAD souborů

  Freeware

  0 kB

  VariCAD 2022-2.0

  CAD systém pro strojní inženýrství

  Trial

  0 kB

  Seznam filmů 1706080

  Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

  Freeware

  0 kB

  NoRec Extra 4.1.0.9

  Normování jídel

  Shareware

  0 kB

  Adobe Photoshop CS5 12.0.4

  Editor obrázků a fotek

  Trial

  0 kB

  Safari 5.1.7

  Webový prohlížeč od Apple

  Freeware

  0 kB

  další aktualizace »

  logo

  11549 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 3 dny

  Reklama | Kontakty |

  TOPlist