Kde najít hry ke stažení zdarma

7.2.2022 21:48  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Všichni dobře známe touhu zahrát si nějakou hru na počítači nebo na mobilu. Některé hry si můžete stáhnout, jiné si naopak můžete zahrát přímo na internetu.

V dnešní době smartphonů už snad všichni hrajeme nebo jsme už hráli nějakou hru. Někteří lidé preferují stálé hry na počítač, jiní si oblíbili hry na mobil či tablet. I když jde o jakousi formu odpočinku nebo relaxu, existují hry, které mají za úkol nás, případně naše děti, něco naučit. Tím, že se technologie stále vylepšuje, zvyšují se také požadavky na hry. Kvůli tomu, jsou si lidé ochotni mnohdy připlatit nemalou peněžní částku. Ceny těch nejnovějších her sahají do výše 70 EUR. Avšak pro nenáročné hráče stále existují stránky, které jim nabídnou dostatečnou dávku zábavy a odpočinku. Jedná se především o webové portály, které nabízejí možnost stáhnout si hru zcela zdarma, nebo si ji zahrát online.

Hry zdarma ke stažení – PC

Vývojáři her se snaží co nejvíce naplnit požadavky koncového zákazníka – hráče. Z tohoto důvodu je na internetu možné najít obrovské množství různorodých her, i když se některé od sebe odlišují doslova jen designem. Takže by se dalo říct, že si každý přijde na své a může si zahrát, co chce. Samozřejmě, úplně nejnovější hry nenajdeme ke stažení zdarma nikde. Pokud si tedy povídáme o legálním stahování, o kterém jsme psali v souvislosti se stahováním filmů. Občas ovšem můžete najít takzvanou demo verzi těch nejnovějších her. Jedná se o jistou ukázku ze hry, která je dostupná pro všechny uživatele. Takže si například první level nebo misi můžete vyzkoušet zahrát zdarma. Potom vás hra vyzve, abyste si hru zakoupili. Hry, které můžete najít ke stažení zdarma jsou většinou starší a nenáročné na počítač.

Snad nejpopulárnější aplikací pro stahování počítačových her je Steam. Aplikace je zcela zdarma. Stačí si jen vytvořit účet a můžete nakupovat. Ano, jde o digitální obchod s hrami. Steam funguje tak, že si najdete vybranou hru, přidáte si ji do vaší knihovny, následně si ji stáhnete a můžete hrát. Výhodou aplikace je, že si vaši zakoupenou hru můžete zahrát na jakémkoli počítači s připojením na internet. Hry se automaticky samy aktualizují a některé hry můžete hrát i spolu s vašimi přáteli. Jelikož si aplikaci oblíbili i samotní vývojáři her, naleznete zde i nejnovější hry na trhu. Ovšem ty jsou za finanční poplatek. Aplikace ovšem nabízí některé hry zcela zdarma. Například si během Vánoc jako dárek můžete stáhnout i novější hru. Uživatelé mají také přístup i ke beta verzím her; tedy k takovým, které jsou teprve v testovacích fázích tvorby. Téměř na identickém principu funguje i aplikace Epic Games. Uživatelé této aplikace si měli možnost o Vánocích stáhnout hru GTA 5 zcela zdarma.

Uživatelé, kteří mají počítač s operačním systémem Windows, dobře znají i Windows Store. Jedná se o podobný obchod jako u smartphonů. Můžete si stáhnout nějaké aplikace nebo hry do vašeho počítače. Najdete zde hry, které jsou zdarma, ale také lepší, které si musíte zakoupit. Windows Store nabízí hráčům také PC Game Pass, který stojí 9,99 EUR/měsíc. Po zakoupení můžete hrát spoustu těch nejnovějších her.


Pro nenáročné hráče je zde například webová stránka Plné hry, která nabízí ke stažení velké množství plných her, ale i demo verzí. Můžete si vybrat hry z jakékoli kategorie. Akční, arkády, logické, strategické, sportovní, zkrátka z jakékoli oblasti. Jedná se však o hry, které jsou již starší. Někdy však i tady můžete najít demo verzi novější hry.

Online hry zdarma

Některé hry si můžete zahrát i online. Existuje spousta webových stránek (www.superhry.cz, www.1001hry.cz, www.y8.com, www.gamesbox.com, www.friv.com a mnoho dalších), které nabízejí velmi jednoduché hry. Naleznete zde hry z různých kategorií. Dokonce zde naleznete hry, které si můžete zahrát is kamarádem na jednom počítači.

Hry zdarma ke stažení – mobil

Jak jsme již zmiňovali, někteří lidé hrají hry jen na mobilním telefonu, protože si tím dokáží zkrátit cestování a hru mohou hrát kdekoli. Pro uživatele, kteří mají iPhone, nabízí společnost Apple aplikaci App Store. Pro lidi, kteří mají chytrý telefon s operačním systémem Android, je to aplikace Google Play . Prostřednictvím aplikací si můžete stáhnout jakoukoli hru, která je podporována vaším operačním systémem. Tak jako u počítačových aplikací, i v těchto aplikacích najdete lepší hry, které jsou však zpoplatněny. Občas mohou uživatelé narazit na hry, které jsou například v Google Play zcela zdarma a v aplikaci App Store jsou zpoplatněny. Ovšem klidně to může být i naopak. Někteří vývojáři mobilních her preferují jen jeden z těchto operačních systémů. Proto je jejich hra dostupná jen pro jeden operační systém, tedy Android nebo iOS. Nejde však o velké množství her, je to spíše ojedinělý případ.

Hry pro děti

Zabavit děti může být někdy opravdu náročné. Proto obvykle dostanou do ruky mobilní telefon a hrají si samy. Na internetu naleznete množství vzdělávacích online her, ale také logické hry ke stažení, které můžete najít na stránkách nebo v aplikacích uvedených výše v článku. Logické hry pro děti podporují logické myšlení, omalovánky rozvíjejí kreativitu. Jelikož děti zaujmou různé kategorie her, doporučujeme spíše stránky s online hrami, které jsme zmiňovali (www.superhry.cz, www. 1001hry.cz, www.y8.com, www.gamesbox.com, www.friv.com a mnoho dalších).

Pokud jste příležitostným hráčem a opravdu si máte chuť zahrát nějakou hru jen zřídka, můžete si prohlédnout nějaké hry nebo demo verze i na naší webové stránce . V opačném případě doporučujeme jednu z výše uvedených aplikací na mobil nebo na počítač.

Dominika Ježová

Dominika je kreativní copywriterka a začínající blogerka, kterou inspirují témata technologií a svět internetu. Ze všech programů jí je nejbližší WordPress, protože s tím si jako online pisatelka přímo tyká. Miluje přírodu, kávu, knihy a čas, který může trávit psaním textů, které lidem usnadňují život a rozšiřují obzory. Na její práci nejvíce zbožňuje právě možnost neustále se vzdělávat v různých tématech. Jejím záměrem je zjednodušit text i při složitějších tématech a vystihnout pointu tak, aby čtenář našel potřebnou informaci a využil ji v praxi. V jejích článcích můžete najít různá témata, která popisují mobilní aplikace, počítačové programy a rady, které se týkají práce s počítačem.
Pokud byste se o ní chtěli dozvědět více, můžete si prohlédnout její blog.

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

380

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

154

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

118

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

116

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

102

Freeware

AkelPad 4.9.7

Textový editor - alternativa notepadu.

89

Freeware

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

84

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

82

Freeware

Skype 7.16.0.102 Portable

Hlasová komunikace.

78

Freeware

Animated Screensaver Maker 4.2.5

Tvorba vlastních spořičů.

76

Shareware

další programy »


Nové programy

Amazon Shopping 28.11.2.100

Nákupní aplikace na mobil

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sociální síť do mobilu

Freeware

0 kB

Google Pay

Platba telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Hodiny na plochu PC

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Dálkové ovládání TV v mobilu

Freeware

0 kB

MieNet´s Libraries 2.3

Ikony na plochu

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Hra do mobilu (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Rozbalování RAR souborů

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Kasíno PC hra

Demo

0 kB

Zvonění na budík 4.06

Budík s vlastní melodií

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Online PC hra

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otevírání souborů v různých formátech

Freeware

0 kB

Adware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Závodní PC hra

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program na tvorbu rodokmenu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Yawcam 0.8.0

Práce a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editace, převod titulků k filmům

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč.

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikace) 3.8.3

Slevy, akce a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

AV Voice Changer Software 4.0.54

Změna hlasu v real-timu.

Demo

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilní se soubory s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výukový program pro matematiku a geometrii

Freeware

48,6 MB

Adobe AIR 32

Tvorba internetovej aplikácie

Freeware

0 kB

Krokoměr (pedometr) do mobilu 1.1.2

Aplikace na počítání kroků a monitorování kalorií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociální síť pro čtenáře i spisovatele příběhů

Freeware

0 kB

foodora CZ 23.11.0

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

další aktualizace »

logo

11859 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 18 hodinami

Košík je prázdný

Reklama | Kontakty |

TOPlist