Jak napsat anglický znak AND / AMPERSAND? (klávesová ZKRATKA)

12.8.2021 14:52  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Tvoříte textový obsah v angličtině nebo jen chcete dodat vašim textům šťávu? Pak se vám určitě bude hodit znalost toho, jak napsat & neboli ampersand, jenž je v angličtině zkratkou pro and. Anglické and lze samozřejmě velice snadno napsat na klávesnici s anglickým rozložením - k tomu vám postačí pouze stlačit klávesovou zkratku Shift + 7. Jak ale napsat and na klávesnici s českým QWERTY rozložením? Odpovědí vám budiž následující řádky.

Jak napsat and na české klávesnici?

Existuje hned několik způsobů, jak napsat and symbol. Tím vůbec nejčastějším, jenž bude fungovat na naprosté valné většině klávesnic s českým QWERTY rozložením je kombinace kláves AltGr a C, které je nutno držet současně, aby se znak and mohl vepsat. Pakliže byste tímto způsobem přeci jen nedostali na obrazovku vytoužené anglické a, tak zkusit můžete ještě klávesovou zkratku Ctrl + Alt + C - ta se vám může hodit i chvíli, kdy máte na klávesnici rozbitý pravý Alt. Pokud máte rozbito více kláves, případně vám klávesnice vypověděla službu úplně, tak můžete zkusit virtuální klávesnici Free Virtual Keyboard, jež vám umožní napsat and znak bez nutnosti mít klávesnici fyzicky připojenu k PC.

Tím plejáda možných způsobů, jak napsat a znak ale ještě zdaleka nekončí. Další klávesová zkratka, která lze použít na napsání znaku & je AltGr + 7. I ta by vám měla pomoci ve snaze napsat znak and na klávesnici, byť nutno poznamenat, že tento způsob funguje na nejmenším počtu klávesnic a spíše se vám symbol and podaří vložit pomocí výše zmíněných metod. Řadu dalších různých způsobů, jak napsat and naleznete i zde.

Jak se píše and ve Windows?

K napsání and neboli ampersandu můžete využít i takzvané ASCII kódy - jde o klávesové zkratky, k nimž je vždy využit levý Alt + specifické číslo na numerické klávesnici. Pozor však na to, že fungují výhradně v systému Microsoft Windows - tudíž se jedná o způsob, jak vložit znak pro and ve Windows. Jak na napsání & na klávesnici pomocí ASCII? And symbol napíšete podržením levého Altu a vyťukáním 38 na numerické klávesnici. Výhodou tohoto způsobu je, že tato ampersand zkratka je zcela univerzální, tudíž funguje na jakémkoliv jazykovém rozložení klávesnice.

Pomocí ASCII kódů se ve Windows dají napsat stovky různých znaků - jejich kompletní přehled naleznete zde. Nechce se vám si všechny tyto kódy pamatovat nazpaměť? Pak řešením přesně pro vás je program MapKeyboard, který vám umožní si symbol & umístit na jakoukoliv klávesu s tím, že dojde k nahrazení původního znaku, jež na dané klávese byl.


Z osobní zkušenosti pak můžeme doporučit jakožto elegantní a rychlé řešení kopírování znaku & a jeho následné vložení - jednoduše si do Googlu zadejte dotaz “znak and” a nalezený znak poté zkopírujte pomocí vám určitě dobře známé klávesové zkratky CTRL + C a následně jej vložte do textu pomocí CTRL + V. Díky tomu si nebudete muset pamatovat žádnou z klávesových zkratek.

Jak napsat znak and na Macu?

Klávesnice u počítačů Mac má své specifické rozložení a asi vás tak nepřekvapí skutečnost, že znak and na klávesnici byste pomocí výše zmíněných metod zkrátka a jednoduše nenapsali. Jak tedy napsat znak a na klávesnici u počítačů od Applu? Je to jednoduché, stačí pouze naráz stlačit kombinaci kláves Option + 7 a znak a se vám vepíše do textu.

Jak nastavit anglické rozložení klávesnice?

Jak již bylo zmíněno, nejsnáze se zkratka and napíše na klávesnici s anglickým rozložením. Do něj se můžete kdykoliv přepnout, tedy za předpokladu, že byla tato jazyková sada nainstalována (což v novějších Windowsech defaultně bývá). Jak na to? Stiskněte klávesu Windows (v dolním řádku druhá zleva) a zmáčkněte mezerník, čímž dojde ke změně rozložení klávesnice na anglickou . Zdali se vám to povedlo, pak zjistíte tak, že v pravém dolním rohu obrazovky budete mít napsáno EN, nikoliv CS. Následně už stačí použít zmíněná klávesová zkratka and (Shift + 7).


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377865

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253129

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219035

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163074

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146875

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144242

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137529

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133915

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128192

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121700

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

další prodávané »


logo

11387 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist