Jak skenovat dokument do PC nebo do mobilu?

1.10.2021 15:06  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Potřebujete nutně oskenovat nějaký důležitý dokument, a nevíte jak na to? Pak jste tu správně, neboť následující článek je věnován tomu, jak skenovat. Dozvíte se v něm nejenom to, jak skenovat do PC, ale i to, jak naskenovat dokument do mobilu - ano, v dnešní době lze provést plnohodnotné skenování dokumentů snadno a rychle i pomocí vašeho smartphonu.

Stále hodně lidí však zůstává věrno klasice v podobě skenování dokumentů prostřednictvím specializovaného skeneru či tiskárny, jež umožňuje skenování. Argumentem pro používání této klasické metody je rozhodně vyšší kvalita výsledného skenu. Jak skenovat na tiskárně? Níže najdete univerzální návod, jež je jednotnou metodou:

  • jak skenovat na tiskárně Canon
  • jak skenovat na tiskárně Epson
  • jak skenovat na tiskárně Brother

Jak skenovat do PC Windows 10?

Skenování dokumentů do počítače pomocí tiskárny či skeneru je opravdu jednoduché, vystačíte si totiž s Malováním. Po otevření tohoto programu, jež je defaultně předinstalován ve všech PC s Windows, vyberte možnost Soubor a následně Skener. Poté budete vyzváni k výběru toho, zdali chcete barevný sken či sken černobílý. Rovněž si v tomto kroku můžete zvolit jeho kvalitu (doporučujeme minimálně 150 DPI, ideálně 300 DPI).

Následně už stačí pouze kliknout na Skenovat, případně ještě před tím zvolit Náhled a přesvědčit se, jestli výsledný scan dokumentu bude takový, jaký jste si představovali. Na závěr už stačí pouze oskenovaný dokumentu uložit. Takto snadno lze provést sken dokumentu u všech zařízení s operačním systémem Windows. Jde tedy o způsob, jak skenovat do notebooků s Win 10 či jak skenovat do PC Samsung.

Programy pro skenování dokumentů - online i offline

Nevýhodou skenování s pomocí Malování je to, že výsledný sken si můžete uložit pouze jako fotku, v řadě případů tak bude potřeba použít specializovaný skenování dokumentů program, který vám umožní sken uložit i v jiném formátu. Například program WinScan2PDF, je skvělým způsobem, jak skenovat do PDF. Zároveň i výrobci skenovacích zařízení mají své vlastní programy. Za vyzkoušení stojí i program VueScan, jenž je mezi lidmi oblíbeným pro skenování obrázků.


Dalším způsobem, jak se skenuje do počítače, je využití některého z online dostupných programů, které vám umožní přeměnit foto skener do klasického scanu. Jak skenovat online do PC? Pro scan dokumentu můžete využít kupříkladu webovou stránku onlinecamscanner.com, na níž pouze nahrajete fotku ofoceného dokumentu a následně provedete ořez dle potřeby. Poté se provede převod skenu a vám už pak na závěr zbude pouze výběr formátu, v němž jej budete chtít uložit - na výběr jich je celá řada.

Jak skenovat do mobilu?

Na podobném principu funguje i skenování dokumentů mobilem. I při skenování do mobilu je totiž nutno nejprve dokument ofotit a následně jej nechat transformovat ve speciální aplikací pro skenovnání v mobilu. Samotné focení dokumentu je samozřejmě možné provést i přímo v aplikaci, tudíž vše je rychlé a pohodlné.

Jakou app scan dokument aplikaci si zvolit? Například pro skenování dokumentů iPhone se vám může hodit Scanner App, která představuje nejrychlejší způsob, jak naskenovat dokument bez toho, aniž byste si museli kupovat drahou tiskárnu či skener.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377901

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253168

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219074

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163094

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146889

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144247

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137634

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133965

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128265

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121725

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

další prodávané »


logo

11389 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 hodinami

TOPlist