Jak spojit a jak rozdělit PDF soubor?

7.8.2020 8:55  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Potřebujete vědět, jak sloučit PDF dokumenty? Nebo se trápíte s tím, jak PDF soubor rozdělit na menší části? Opravdu to není žádná věda. Pokud znáte ty správné stránky nebo software, které vám úpravou PDF souborů pomohou, po pár kliknutích máte hotovo.

Jak sloučit PDF soubory online

Na internetu se dají najít několik stránky, které nabízejí spojování PDF souborů "online and free".

Známou je například stránka ilovepdf.com, která je jednoduchá, přehledná a najdete tam všechny možné funkce, které vám usnadní práci s PDF soubory. Pomůže vám, pokud chcete PDF zmenšit (pomocí funkce Compress PDF můžete zmenšit velikost souboru bez zhoršení kvality), pokud chcete sloučit více souborů JPG do jednoho PDF souboru, nebo i pokud potřebujete z více dokumentů vytvoriť jeden dokument PDF. Kromě toho, stránka nabízí řadu dalších funkcí, jako například konvertování souborů z Excelu, Power Pointu nebo Wordu do PDF a naopak. A jak na této stránce sloučit PDF? Jednoduše klikněte na možnost "Merge PDF" a následně jen vyberte dokumenty, které chcete spojit.

Pak je tu stránka tools.pdf24.org, která funguje podobně. Je velmi přehledná, ale pokud byste nevěděli, jak postupovat, celý návod k tomu, jak spojit několik PDF do jednoho souboru, naleznete napsaný níže na stránce. Kromě funkce vložení PDF do jiného PDF souboru je zde i možnost přepnutí do expertního režimu, ve kterém jen označíte stránky, které chcete spojit a následně můžete z více původních vytvořit nový PDF dokument.

Třetí web určený pro práci s PDF dokumenty je avepdf.com. Najdete zde také široký výběr funkcí pro úpravu PDF souborů spolu s návody, jak při práci postupovat. Pokud si vyberete sloučení PDF dokumentů, postupujete stejně jako na předešlých stránkách - vyberete soubory, které chcete spojit a kliknete na možnost "sloučit“.


Spojování souborů PDF zdarma

Pokud PDF dokumenty upravujete často, je pro vás lepší nainstalovat si do počítače jednu z množství aplikací, které nabízejí ať funkci sloučení PDF dokumentů, nebo jiné úpravy. Takto můžete pracovat i bez internetového připojení a také zcela zdarma.

Například aplikace PDF-ShellTools obsahuje řadu funkcí, které pro úpravu PDF dokumentů potřebujete. Nástroje pro práci s PDF jsou integrovány přímo do prostředí Windows, takže nepotrebujte otevírat soubory v Adobe Acrobat nebo v jiné PDF aplikaci. Umožňuje spojit dva nebo i více PDF dokumentů do jednoho souboru, spojení jen různých částí PDF souborů, nebo i rozdělení PDF. Aplikace je doplňková utilita k programu PDF Explorer, Stáhnout si ji můžete na tejto stránce.

Jak však spojit dva PDF soubory do jednoho ve vašem smartphonu? Pokud potřebujete pracovat s PDF soubory i na mobilu, je tu aplikace Merge PDF and combine PDF files. Nabízí jednoduché ovládání a můžete si ji stáhnout jednoduše do smartphonu. Spojení PDF souborů do jednoho a kombinace více PDF souborů jsou základní funkce, které tento software nabízí.

Jak rozdělit PDF soubor

Na to, jak rozdělit PDF soubor na samostatné strany, také existuje množství online nástrojů. V podstatě tuto funkci najdete na všech stránkách, které jsme si zmínili výše v článku při spojování PDF souborů. Ať už na stránce ilovepdf.com, tools. pdf24.org nebo avepdf.com, všude najdete online rozdělovače PDF. Stačí navštívit vybranou stránku a označit možnost "Split PDF". Následně na stránku nahrajete PDF soubor, který chcete rozdělit a potvrdíte kliknutím na "rozdělit". Dokument se takto rozčlení na konkrétní strany.

Na rozdělení PDF souborů jsou vyvinuty i speciální aplikace. Některé jsou určeny čistě jen na rozdělování PDF, jiné mají několik funkcí. Aplikace AxpertSoft PDF Splitter nabízí například několik variant, jak rozdělit strany v PDF souboru. Pomocí ní se dá rychle rozdělit dokument na několik samostatných částí, uživatel si může nastavit rozsah stran v souboru a také odstranit nežádoucí strany. Před rozdělením je možné nastavit si různé parametry, například rozdělení podle sudých a lichých stran, zvolit si můžete i rozsah stran nebo velikost výsledného souboru. Součástí je také návod, pomocí kterého můžete postupovat. Stáhnout si tuto aplikaci (shareware) můžete zde.

Pro rozdělování PDF souborů v mobilu je zde aplikace s názvem: Nástroj PDF: Rozdělte nebo slučte soubory PDF. Umožňuje upravovat PDF soubory podle potřeby. Obsahuje pomocné programy, pomocí kterých můžete spojovat několik PDF soubory nebo jejich části, rozdělit soubor na menší části, kterým předem určíte rozsah, nebo i odstranit nepotřebné strany ze souboru.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377894

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253159

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219064

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163088

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146888

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144246

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137616

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133958

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128247

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121717

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

další prodávané »


logo

11388 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

TOPlist