Jak stáhnout video z Facebooku či Messengeru?

26.7.2021 12:27  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Určitě jste se někdy dostali do situace, kdy jste uviděli zajímavé video na Facebooku a chtěli jste si jej stáhnout. Proces stažení videa z Facebooku naštěstí není vůbec složitý, video z Facebooku dokážete stáhnout během pár vteřin. Existují přitom dva jednoduché způsoby, jak stahovat videa z Facebooku - a to buď online skrze některou z webových služeb nebo pomocí speciálních softwarových programů. Jak stáhnout video z Facebooku? A jak uložit video z Facebooku?

Stahování z Facebooku online

Jak již bylo řečeno, stáhnout video z Facebooku online se dá pohodlně a rychle prostřednictvím vašeho internetového prohlížeče. Stačí zavítat na některou ze stránek, jež umožňují stahování videa z Facebooku. Konkrétně ověřeným způsobem, jak stáhnout video z FB, může být navštívení některé z těchto webových stránek:

Samotný proces toho, jak stáhnout video z Facebooku do PC, by pak měl vypadat následovně:

  • Otevřete přehrávané video na Facebooku tím, že na něj kliknete.
  • Zkopírujte URL videa z adresní lišty.
  • URL adresu videa vložte do některého z výše uvedených online downloaderů.
  • Vyberte si formát a kvalitu, kterou chcete, aby stažené video mělo a klikněte na Zahájit stahování. Tím dojde k uložení videa na místo na disku vašeho PC, které jste si sami určili.

Dalším z online způsobů, jak stáhnout video z Facebooku, je instalace rozšíření umožňujícího stahovat videa ze sociálních sítí do vašeho prohlížeče. Například pokud používáte nejrozšířenější prohlížeč Google Chrome, tak ke stahování videí z Facebooku můžete použít bezplatné rozšíření FB Video Downloader, které vám umožní video stáhnout v kvalitě až 720p.

Jak stáhnout soukromé video z Facebooku?

Specifický způsob stahování si žádají videa na Facebooku, která byla jejich majiteli označena jakožto soukromá. Pokud byste totiž dali takovéto video stahovat výše popsanou standardní cestou, tak by nedošlo k jeho stažení, neboť online stahovací nástroj by nedokázal rozpoznat jeho URL. Jak tedy na stažení soukromého videa z FB?


  • Spusťte si video a zmáčkněte klávesovou zkratku Ctrl + U.
  • Následně použijte kombinaci Ctrl + A, čímž celý text zkopírujete.
  • Kompletní text poté vložte do hlavního políčka na stránce getfvid.com a klikněte na Download.
  • Vyberte formát a kvalitu videa, a tím je vše hotovo.

Program na stahování videí z Facebooku

Druhou ze zmíněných možností, jak stáhnout video z Facebooku, je využití některého ze softwarových programů. Těch opět existuje celá řada, jmenovat můžeme například Facebook Video Downloader či SVDownloader. Postup stažení videa skrze tyto programy se prakticky vůbec neliší od způsobu, jak se stahují videa z FB online - opět na vás tedy bude vyzískání URL adresy a její překopírování do programu, v němž následně dojde ke stažení videa a jeho uložení na disk PC.

Co dělat v případě, že jste si omylem stáhli video ve špatném formátu? Stačí jej nahrát do programu Format Factory a převést jej do správného formátu.

Jak stáhnout video z Facebooku do mobilu?

Krom PC si můžete stáhnout video z FB i do svého smartphonu.

Jak stáhnout video z Facebooku na mobil s Androidem?

Opravdu jednoduše, stačí vám pouze nainstalovat aplikaci Video Downloader for Facebook, která je dostupná na Google Play zdarma a následně u videa na FB kliknout na možnost Download.

Jak stáhnout video z Facebooku do iPhonu?

V takovém případě na vás čeká trochu složitější cesta, avšak ani zde není problém uložit video z Facebooku do vašeho telefonu od Applu. K uložení budete potřebovat appku Documents by Readdle skrze níž se připojíte k webu bitdownloader.com. A do něj následně už jen překopírujete adresu Facebook videa a zvolíte možnost Download.

Jak stáhnout video z Messengeru?

Krom stahování videí z Facebooku se vám někdy může hodit i to, jak uložit video z Messengeru, které vám poslal váš známý. Messenger video na PC se dá stáhnout opravdu jednoduše - stačí vám na video kliknout a následně zvolit ikonku dvou karet s šipkou směřující dolů a nápisem Stáhnout, který se zobrazí po najetí na ní. Zmíněnou ikonku naleznete mezi dalšími ikonkami v pravém horním rohu.

Jak stáhnout video z Messengeru do mobilu? Opět naprosto snadno, tentokráte vám stačí pár vteřin podržet prst na miniatuře videa, poté vybrat možnost Další a na závěr Uložit. V iOS telefonech se video uloží do Galerie, v těch s Androidem zas do složky Data ve Správci souborů.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 13 hodinami

TOPlist