Jak udělat WiFi hotspot z mobilu či notebooku?

23.2.2022 11:35  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Ostatní

Chcete sdílet své internetové připojení s někým jiným, ale nevíte, jak na to? Projeďte si spolu s námi jednoduchý návod, který vás provede od základů vytvoření wifi hotspotu.

Několika klepnutími můžete přeměnit svůj chytrý telefon na zdroj internetu pro jiná zařízení a zpřístupnit tak připojení lidem ve vaší blízkosti nebo sebe. Oceníte to iv případě, že nemáte stabilní připojení a potřebujete internet k práci na notebooku. Pojďme se podívat na to, jak sdílet připojení k internetu přes WiFi.

Co je WiFi hotspot?

Funkce Wi-Fi hotspot umožňuje sdílení internetového připojení a zpřístupňuje vám připojení k Wifi síti pomocí počítače, chytrého telefonu nebo jiného zařízení, zejména v situaci, kdy jste mimo dostupnou domácí síť nebo potřebuje záložní zdroj. Síť můžete zajistit vlastním heslem a přejmenovat, čímž je poskytnete větší bezpečí.

Zabezpečte svůj WiFi Hotspot

Existuje několik obecných pokynů, které byste měli splnit předtím, než povolíte svůj hotspot ke sdílení. Je to důležité z toho důvodu, aby proběhlo přihlášení bezpečně a nedostaly se do situace, kdy by vás někdo ubral o připojení a získal vaše přihlašovací údaje bez povolení.

Pojmenujte svůj hotspot a zajistěte svou síť silným heslem

Jednoduchá změna jména sítě, může být velmi užitečná. Usnadníte těm ostatním zařízením vyhledat právě vaši požadovanou síť a následně se k ní připojit. Velmi podstatné je také heslo, kterým je možné připojit se k vašemu osobnímu hotspotu. Silné heslo, které bude chránit vaše připojení je nezbytné. Název a heslo zabezpečení hotspotu můžete změnit tím, že přejdete do Nastavení > Osobní hotspot > Název zařízení > Heslo. Obě proměníte jednoduchým přepsáním, které nezapomeňte uložit. Pokud potřebujete změnit ale zjistit heslo vašeho routeru, návod naleznete zde.


Pokud přemýšlíte nad tím, jak zjistit heslo hotspotu, můžete na to přijít velmi jednoduše následujícím způsobem. Přejděte do nastavení a vyhledejte svůj osobní hotspot, nebo si rozbalte lištu vaší domovní obrazovky a ikonu s názvem osobní hotspot. Jak přejdete do požadované sekce, naleznete zde heslo k vaší síti.

Jak udělat WiFi hotspot z mobilu?

Připojení jiného zařízení k vašim mobilním datům můžete podle následujícího postupu, avšak předtím, než povolíte přístup, přesvědčte se, že máte dostatečně silné heslo, o kterém jsme více psali v odstavci výše.

  • 1. Ujistěte se, že máte zapnutá mobilní data. Automaticky je můžete zapnout přes rychlý přístup na vaší liště nebo přejděte do nastavení zařízení - Nastavení > Mobilní síť/Sítě (Připojení) > Mobilní data, a zde zapnete povolení dat.
  • 2. Opět můžete pomocí lišty zapnout Osobní hotspot nebo přejděte přímo do Nastavení. Nastavení > Mobilní síť, kde najdete položku Osobní hotspot, případně Wi-Fi Hotspot nebo Tethering. Aktivujte jej kliknutím.
  • 3. Pokud jste splnili oba body, povolili jste přístup k vaší síti. Můžete se připojit prostřednictvím jiného zařízení nebo povolit přístup někomu jinému. Jak vytvořit WiFi hotspot? Klasicky se připojte prostřednictvím sítí, které naleznete na paletě Správce Wi-Fi připojení.
  • 4. O aktivním sdílení vašeho mobilního signálu vás bude zařízení informovat prostřednictvím notifikací.

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače?

Pokud vlastníte počítači s novým nebo aktualizovaným operačním systémem, pak je více než jisté, že váš počítač má vestavěnou funkci pro sdílení údajů. Pokud však máte starší verzi operačního systému Microsoft, situace s nastevin hotspotu může být komplikovanější.

Jak udělat Wi-Fi hotspot na Windows

V systému Windows můžete internetové připojení sdílet kliknutím na Nastavení > Síť a internet > Mobilní přístupový bod, který povolíte. Následně například pomocí mobilního telefonu vyhledejte dostupnou síť a připojte se pomocí hesla, které naleznete po rozkliknutí Mobilního přístupového bodu v PC.

Jak udělat Wi-Fi hotspot na Macu

Apple má již delší dobu funkci hotspotu. Pokud chcete funkci povolit, pak postačí, když přejdete do Předvolby systému > Sdílení > Sdílení internetu. Zde můžete také upravit název wifi svého počítače, aby byl pro ostatní snadněji dohledatelný. Můžete zde najít i pokročilejší nastavení ohledně wifi připojení.

Závěr

Pokud potřebujete mobilní hotspot, a zrovna nemůžete použít váš telefon, nezapomeňte, že je zde možnost vytvoření hotspotu i prostřednictvím vašeho počítače. Pokud ale potřebujete připojení na celý den, je lepší zvážit neomezené wifi připojení, neboť použitím mobilních dat si ubíráte z předplaceného balíku dat, která máte aktivována. Navíc sdílením dat velmi rychle míjí baterie.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist