Jak vymazat historii vyhledávání? Zvládnete to za pár vteřin!

14.9.2021 13:46  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Historie vyhledávání je pro mnoho lidí dosti citlivým tématem, neboť nechtějí aby si někdo cizí mohl kdykoliv zobrazit historii vyhledávání. Rádi byste si i vy vaši historii hledání na internetu uchovali v soukromí?

Prozradíme vám, jak vymazat historii vyhledávání z prohlížečů a též z vyhledávače Google. Historie hledání se totiž ukládá na obě zmíněná místa - zvláště tedy musí být vymazána historie Google a zvlášť je potřeba vymazat vše z historie prohlížeče.

Jak smazat historii ve vyhledávači Google Chrome?

Prohlížeč Google Chrome je nejpoužívanější, proto návod, jak vymazat historii prohlížení musíme zahájit právě jím. Co tedy provést k tomu, abyste mohli v prohlížeči Chrome vymazat historii? Prvně klikněte na ikonku tří teček, jež se nachází v pravém horním rohu prohlížeče. Následně zvolte možnost Historie > Historie. Celý tento proces, jak vymazat historii, lze urychlit stisknutím klávesové zkratky CTRL + H, jež vám umožní přeskočit výše zmíněný postup.

Jakmile se budete nacházet na stránce Moje historie vyhledávání, tak vlevo klikněte na Vymazat údaje o prohlížení. Poté budete dotázáni, jak moc zpátky v čase chcete provést vymazání historie - historie vyhledávání může být smazána od počátků věků či jen za posledních 24 hodin. Smazání potvrdíte kliknutím na Vymazat data. Tím dojde nejen k vymazání Google vyhledávání, ale i k odstranění seznamu navštívených stránek.

Jak smazat historii vyhledávání v Mozilla Firefox?

Princip smazání historie z prohlížeče Mozilla Firefox je prakticky totožný se smazáním historie Google Chrome. Konkrétně vymazat aktivity z Mozilly můžete následovně:


  • Klikněte na ikonku tří čárek nacházející se vpravo nahoře.
  • Vyberte možnost Historie a následně Vymazat nedávnou historii.
  • Budete optáni, jestli chcete všechno smazat, případně zdali chcete vymazat pouze nedávnou aktivitu.
  • Aby si už nikdo nemohl prohlédnout vaše poslední vyhledávání, tak ještě vše potvrďte tlačítkem OK.

Ve snaze, jak úplně vymazat historii vám může pomoci i softwarový program MozillaHistoryView, který vám umožní si zobrazit všechny aktivity z prohlížeče, včetně historie vyhledávání Google, a ty následně pomocí jednoho tlačítka vymazat.

Používáte jiný prohlížeč? Poté určitě vyzkoušejte program History Cleaner, který vám umožní jednoduše smazat historii ze všech běžně používaných prohlížečů.

Jak smazat historii Google v PC?

I když smažete kompletní historii z vašeho prohlížeče, tak Google služby, kam spadá například i YouTube, si stále pamatují vaše vyhledávání. Je tedy potřeba, jestliže nechcete na internetu zanechávat žádnou stopu a zároveň běžně používáte služby od Googlu, se postarat i o smazání celé Google historie. Jak vymazat historii Google?

Prvním krokem ve snaze vymazat historii vyhledávání Google je kliknutí na možnost Spravovat účet Google, kterou naleznete pod ikonkou vašeho Google účtu, kde poté z nabídky vyberte Data a ochrana soukromí.

Pro vymazání historie Google dále scrolujte dolů až natrefíte na Nastavení historie, kde uvidíte nápis Moje aktivita - na něj klikněte. Na závěr postupu, jak smazat historii vyhledávání Google, už stačí pouze najet na text Smazat a kliknout na něj levým tlačítkem myši a vybrat si za jak dlouhý časový úsek chcete smazat historii vyhledávání, a vše samozřejmě potvrdit kliknutím na OK.

Jak vymazat historii Google v mobilu?

Moje historie Google se ukládá i při vyhledávání pomocí mobilního zařízení. Historie vyhledávání Google může být smazána rovnou z mobilu. Jak vymazat vyhledávání Google skrze mobilní telefon? Google historie prohlížení může být vymazána následovně:

  • Klikněte na tento odkaz - https://myaccount.google.com/yourdata/search, který vás přesměruje na Vaše data ve Vyhledávání.
  • Zvolte možnost Spravovat historii Vyhledávání.
  • Posledním krokem ve snaze, jak vymazat celou historii Google účtu přes mobil, vyberte Smazat a zvolte si časový úsek, za nějž chcete provést smazání historie Google - můžete všechno vymazat, či smazat pouze vyhledávání z dneška.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377865

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253129

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219035

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163074

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146875

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144242

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137528

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133915

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128192

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121700

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »


logo

11387 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist