Jak vytvořit skupinu na Facebooku?

21.3.2022 16:03  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Ostatní

Chcete vytvořit facebookovou skupinu za účelem prezentování svých služeb nebo jako fanouškovskou základnu, kde budete sdílet svou zálibu a spojovat komunitu lidí? Ať je váš záměr jakýkoli, společně se podíváme na to, jak založit skupinu na facebooku rychle a efektivně pomocí několika kroků.

Facebookové skupiny jsou skvělým marketingovým nástrojem, který vám pomáhá přilákat nové zákazníky, ale také udržet si ty současné, protože je můžete rychleji oslovit prostřednictvím obsahu a komunity, který vytvoříte. Budeme se zabývat vším, co potřebujete vědět, abyste mohli úspěšně rozvíjet skupiny na facebooku a použili ji jako marketingový nástroj k přilákání lidí a prostředek k podnikání.

V tomto příspěvku pokryji vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít a rozvíjet svou vlastní úspěšnou skupinu na Facebooku a dozvíte se také, jak ji použít jako marketingový nástroj pro vaše podnikání.

Co je důležité vědět předtím, než se pustíte do založení skupiny na facebooku?

První věc, kterou byste měli mít vyřešenou, je fakt, pro koho je skupina určena. Pokud je cílem vaší skupiny generovat potenciální zákazníky pro vaši firmu, vaše skupina by měla přilákat zákazníky . Pokud jste například začínající bloger, který chce přilákat na svoji stránku více lidí, skupina by měla sledovatelům nabídnout informace, které zprostředkovává na své stránce, případně jisté tipy, pro které by je měl obsah zaujmout. Případně, pokud jste copywriterem a vaším cílem je oslovit malé podnikatele, měli byste prezentovat své schopnosti takovým stylem, abyste jim ukázali, jak mohou vaše schopnosti zlepšit jejich byznys a značku. Cílem je myslet na konkrétní trh.

Existuje k tomu několik relevantních důvodů. Pokud dokážete přesně definovat vaši cílovou skupinu, budete schopni lépe nastavit obsah a ozřejmit, jak může být skupina přínosem pro ostatní.


Vyhnete se oslovování náhodných lidí, pro které může být vaše služba irelevantní. Při tomto kroku je velmi podstatné myslet na název skupiny. Například chcete poskytovat rady copywriterům, ale vaším záměrem je cílit na začátečníky, protože pro pokročilé nemáte dostatek materiálů. Vytvoříte si proto skupinu „rady pro copywritery“ nebo „rady pro začínající copywritery“? Správně je druhý název, protože pokud byste zvolili první, bylo by možné, že pokročilý copywriter by byl zklamaný obsahem, protože už dávno ovládá a nedozvěděl by se nic nového. Druhá je více přizpůsobená potřebám konkrétní cílové skupiny, což by mělo být naším záměrem. To je jeden z důvodů, proč byste měli být při zakládání své skupiny na Facebooku přesný.

Jak získat lidi do své skupiny na facebooku?

Pokud své skupině na Facebooku dáte konkrétní název bohatý na klíčová slova, lidé ho snáze najdou a je pravděpodobnější, že si ji vyberou z mezi jinými skupinami. Proto je důležité vytvořit název facebook skupiny na základě principů, které jsme zmínili výše.

Uzavřená skupina na Facebooku?

V otázce ochrany osobních údajů je důležité myslet na soukromí. U možností, které nám skupina povoluje, je možné zvolit si soukromí. Je doporučeno nastavit skupinu na „Soukromá,“ čímž si zajistíte, že obsah vaší skupiny budou vidět jen lidé, kteří se k ní přidají. Díky tomuto kroku se skupina stává exkluzivní a lidé mají o důvod více se připojit. Tím také získáte dohled nad tím, kdo se připojí do vaší skupiny.

Další možností je dokonce skupinu skrýt, to však není obecně doporučeno, protože tímto krokem nemohou noví lidé najít vaši skupinu při jejím vyhledávání. Poslední částí nastavení skupiny je přidání přátel do skupiny. Tato možnost je volitelné, ale je to dobrý způsob, jak začít s určitým objemem lidí.

Jak založit skupinu na FB?

Začněte tím nejdůležitějším, vytvořením skupiny na facebooku.

Nejprve se přihlaste do svého účtu, případně do účtu, ze kterého chcete vytvářet skupinu. Klikněte na „Nabídka,” kterou naleznete na horní liště, a to na pravé straně hned za jménem. Měli byste ji okamžitě rozpoznat, jedná se o první možnost. Jak se vám rozbalí tato nabídka, naleznete zde několik možností, vyberte si položku „Skupina.” Na stránce by se vám měla zobrazit nabídka, kde můžete okamžitě vytvářet svoji skupinu, určitě zda bude přístupná veřejnosti nebo bude soukromá, a také můžete pozvat přátele a vytvořit si autentický název skupiny, pod kterým bude vystupovat. Vyplňte tyto základní informace o facebookové skupině, abyste s ní mohli začít pracovat.

Jak rozjet skupinu a přitáhnout více sledovatelů?

Facebook skupina může rozšířit o sledovatele dodáváním exkluzivního obsahu. Jak to zařídit? Vytvořte si příručku, krátký e-book nebo obsáhlý článek, který budete nabízet jen ve své skupině, čímž si udržíte aktuální sledovatele a přilákáte nové. Buďte v kontaktu se svými sledovateli a ptejte se na jejich názor, témata, která je ovlivňují, nebo se sbližujtese svými sledovateli prostřednictvím živých videí.

Jak vymazat skupinu na facebooku?

Pomocí jednoduchých kroků můžete svoji FB skupinu smazat. Jak na to?

 • 1. Přihlaste se do svého fb účtu.
 • 2. Na levém menu si kliknutím vyberte „Skupiny”
 • 3. Zobrazí se vám skupiny, které spravujete a vyberte si tu, kterou chcete odstranit.
 • 4. Přejděte do sekce „Člen,” která je přímo pod názvem skupiny a rozbalte tuto možnost.
 • 5. Odstraňte postupně všechny členy ze skupiny.
 • 6. Po odstraněných členů jednoduše vyberte možnost „Opustit skupinu”.

 • Závěr

  Správa skupiny na Facebooku může být skvělým zdrojem potenciálních zákazníků pro vaši firmu nebo může být inspirativním prostředkem pro spojení s jinými podobně smýšlejícími lidmi. Doufáme, že se nám podařilo objasnit, jak vytvořit skupinu na fb tak, aby byla úspěšná. V případě, že byste chtěli zrušit kromě skupiny i fb, můžete si prohlédnout návod zde.
  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  215

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  179

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  155

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  137

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  112

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

  106

  Trial

  CCleaner 5.72

  Vyčistit a zrychlit PC

  104

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  104

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  78

  Freeware

  uTorrent 3.5.5

  Torrent klient na stahování souborů

  73

  Freeware

  další programy »


  logo

  11453 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 11 dny

  TOPlist