Jak zablokovat nebo odblokovat webovou stránku?

27.7.2021 10:24  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Na internetu čeká plno nástrah, proto je dobré vědět, jak zablokovat nežádoucí stránky či jak zablokovat internetovou stránku na počítači vaší ratolesti, aby nemohla navštívit jí dosud nepřístupné stránky.

K blokování stránek s nevhodným obsahem je dostupná celá řada praktických a snadno použivatelných nástrojů, které vám pomohou libovolně blokovat stránky a zase je odblokovávat dle potřeby. My jsme pak pro vás na následujících řádcích vybrali ty nejefektivnější způsoby, jak na blokování nežádoucích stránek.

Jak zablokovat stránku na Google Chrome?

Tím vůbec nejjednodušším způsobem, jak zakázat přístup na nežádoucí weby je blokování stránek v Chrome, tedy přímo ve vašem prohlížeči. Budete k tomu potřebovat pouze některé z bezplatných rozšíření do Google Chrome. Doporučit můžeme například rozšíření BlockSite: Block Websites & Stay Focused, které vám umožní kdykoliv přidat jakoukoliv stránku do seznamu blokovaných. Jde tedy o rychlý způsob, jak zablokovat stránku v Chrome prohlížeči.

Toto rozšíření na blokování stránek Chrome je navíc využitelné nejenom tehdy, když potřebujete zablokovat stránku, na níž trávíte spoustu času, a snižujete tím například efektivitu své práce (řeč je zejména o sociálních sítích), ale zároveň jde o způsob, jak zamezit dítěti přístup na stránky s věkovým omezením - na blokované stránky je totiž možné umístit heslo. Nyní už tedy víte, jak blokovat stránky v Chrome a jak odblokovat stránku na Google Chrome. Bohužel očividnou nevýhodou zůstává to, že stránka je zablokována pouze v daném prohlížeči, ve Firefoxu byste se k ní tedy stále bez problémů připojili.

Jak zablokovat stránku na mobilu?

Chcete nastavit zákaz přístupu na webové stránky s nevhodným či škodlivým obsahem na svém mobilu? K blokování stránek v mobilu budete muset využít některou z volně dostupných aplikací. Řešením toho, jak zablokovat stránku v mobilu, jsou tak kupříkladu tyto aplikace:


Jak blokovat stránky v Androidu?

Ovládání těchto aplikací je intuitivní a jednoduché, takže stránku do seznamu blokovaných zvládnete přidat i když nedisponujete pokročilými znalostmi angličtiny (appky jsou totiž v anglickém jazyce).

Jak blokovat stránky v iOS (Safari)?

  • Nastavení → Čas u obrazovky → Omezení obsahu a soukromí → Aktivujte přepínač Omezení obsahu.
  • Následně klikněte na Omezení obsahu → Webový obsah → Přidat web, kam vložte URL webu, který chcete zablokovat a potvrďte zvolením Zpět.

Program na blokování stránek

Existují samozřejmě také softwarové programy, jež vám umožní jednoduše zablokovat stránky. Dokonce existují i specializované blokátory stránek, pomocí nichž si můžete zablokovat stránku, jež vás nejvíce obírá o čas - například problém s prokrastinací na sociálních sítích vám může pomoci vyřešit Facebook blocker.

Pouze u blokování web stránek ale zůstat nemusíte, prostřednictvím softwarových programů můžete například zakázat zobrazování otravných reklam. K tomuto účelu vám zas skvěle poslouží program Super Ad Blocker, který je řešením toho, jak zakázat stránku, která je přeplněná reklamami.

Jak zablokovat webovou stránku ve všech prohlížečích?

Zatímco výše zmíněná rozšíření jsou vždy řešením pouze pro konkrétní prohlížeč, tak přesměrováním IP adresy serveru webové stránky na IP adresu počítače docílíte kompletního zablokování webové stránky - jde totiž o možnost, jak blokovat stránky na routeru, respektive na úrovni routeru. Jedná se i o rychlý způsob, jak zablokovat webovou stránku ve Windows 10. Jak zablokovat stránky pomocí přesměrování IP adresy?

  • Otevřete Poznámkový blok s administrátorskými oprávněními.
  • Vyberte možnost Soubor a poté Otevřít. Následně je potřeba najít soubor hosts nacházející se v PC na adrese /Windows/System32/drivers/etc.
  • Po jeho otevření je nutno do souboru na jeho konec vepsat 127.0.0.1 a po stisknutí mezerníku vložit URL adresu webové stránky, kterou chcete zablokovat.
  • Už stačí jen soubor uložit a zavřít a měli byste ztratit možnost připojení k uvedené webové stránce.

Jak odblokovat webovou stránku pomocí této metody? Jednoduše, pouze vymažte řádek obsahující IP adresu 127.0.0.1 a název blokovaného webu a soubor znovu uložte.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377003

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

251999

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

218164

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

162670

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

143944

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

134900

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

132439

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

127433

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

120823

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »


logo

11299 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 2 dny

TOPlist