Jak jednoduše založit GMAIL?

4.8.2022 7:15  | 
Tahaj.sk

Kategorie: Ostatní

Založení e-mailové adresy není vůbec složité. Kompletní vytvoření účtu na Gmail lze zvládnout za několik minut.

V dnešní době už opravdu každý, kdo využívá internet, potřebuje emailovou adresu. Bez ní se jen stěží zaregistrujete na nějakou webovou stránku, kde potřebujete mít vytvořený účet. Ať už jde o sociální sítě, online hry, využívání různých internetových služeb jako jsou úložiště nebo e-shopy. E-mailová adresa často slouží také jako prostředek komunikace mezi lidmi. Aktuálně nejvíce využívanou e-mailovou schránkou je Gmail od společnosti Google. Vytvořit účet na Gmail si můžete za pár minut a navíc zcela zdarma.

Postup k vytvoření Gmail účtu

Nejprve si zadejte do vašeho webového prohlížeče webovou stránku www.gmail.com. Následně se vám zobrazí stránka pro přihlášení se do Gmail účtu. Jelikož jej ještě nemáte vytvořen, musíte klepnout na Vytvořit účet. Vyskočí vám okno, kde si můžete zvolit, pro koho chcete vytvořit e-mailovou adresu. V nabídce máte tři možnosti: Pro mě, Pro mé dítě, Pro správu firmy. Zvolte možnost Pro mě. Automaticky vás to posune dále v registraci, kde budete muset vypsat vaše jméno, heslo, které chcete používat při přihlašování se do vaší e-mailové schránky, a e-mailovou adresu. Jelikož není možné, aby stejnou e-mailovou adresu využívalo více lidí, automaticky vám Gmail navrhne, jaké e-mailové adresy ještě nejsou použity. Vy si můžete vymyslet něco nového nebo využít nějaký z návrhů. Klepnete na tlačítko Dále a pokračujete dále v registraci, kde musíte vyplnit vaše telefonní číslo, datum narození a pohlaví. Společnost Google nabízí také možnost přečíst si, proč požaduje při registraci tyto informace. V dalším kroku si můžete zvolit, zda chcete Expresní přizpůsobení nebo Manuální přizpůsobení. Rozdíl je v tom, že při expresním přizpůsobení budou využita nastavení, která umožní přizpůsobovat vám obsah a reklamy podle vašich zájmů. Pokud byste si zvolili druhou možnost, manuální přizpůsobení, můžete si tato nastavení změnit sám. V obou případech si můžete v dalším kroku přečíst, což znamená pro vás zvolená možnost. Po přečtení se dostanete do e-mailové schránky a lze říci, že můžete plně využívat všech možností Gmail účtu.

Pokud byste si na začátku zvolili možnost vytvoření e-mailové adresy Pro mé dítě, můžete do dovršení věku 13 let vašeho dítěte mít pod kontrolou soukromí dítěte a stejně tak nastavovat filtry při vyhledávání obsahu například v aplikaci Google Play nebo nastavit časová omezení při využívání zařízení. Dále registrací pokračujete stejně jako u možnosti Pro mě.

Pokud byste si chtěli založit firemní účet, doporučujeme založit si účet Google Workspace. I když je tato služba zpoplatněna, přináší řadu výhod. Samozřejmostí je profesionální Gmail účet, využívání domény s koncovkou názvu vaší firmy (jméno@názevfirmy.cz) a množství dalších výhod, které si můžete přečíst při vytváření účtu.


Google nabízí po vytvoření Gmail účtu mnoho dalších funkcí, jako je například využívání Google Drive, Google Play nebo si můžete nahrávat na web vaše fotky, které vyfotíte se svým mobilním telefonem. Jednoduše, je toho opravdu dost ve srovnání s jinými webovými stránkami, které nabízejí jen využívání e-mailové schránky. Pokud využíváte chytrý telefon s operačním systémem Android, budete nucen si Gmail účet založit. Kromě všeho, co samotná společnost Google nabízí, také velmi dobře spolupracuje s aplikacemi třetích stran. To znamená s těmi, které nebyly vyvinuty společností Google. Například při registraci na různé webové stránky vám je nabídnuta možnost zaregistrovat se prostřednictvím Gmail účtu, což zcela zrychlí vaši registraci a nebudete muset ručně vše vypisovat.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 10 hodinami

TOPlist