Jak zjistit heslo na FB?

22.6.2021 12:13  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

V některých případech může být užitečné pokusit se zjistit heslo na Facebook, případně i na Messenger. Je to možné a jak na to?

Jak zjistit heslo na Facebook? Existuje nějaký program?

Relativně jednoduchou technikou je resetování hesla. Heslo si můžete nechat obnovit na e-mail, který není svázaný s facebookovým účtem. Pokud budete schopni správně odpovědět na otázku, která vám na e-mail přijde, heslo snadno změníte.

Pokud máte přístup k počítači, na kterém je facebookový účet, jehož heslo potřebujete odhalit, řešením může být i speciální program.

Software, který monitoruje skrytě aktivitu uživatele na PC, se nazývá keylogger. Takovýto program dokáže zaznamenat, uložit a odeslat každý znak, který uživatel na své klávesnici stiskne. Nainstalovat se dá i na dálku. Keylogger však může mít i hardwarovou podobu, pak je nutné mít k počítači fyzický přístup.

Někteří ho mají v počítači cíleně, například proto, aby mohli snadno kontrolovat počítačovou aktivitu svých dětí. Jde však i o způsob, jak zjistit heslo na Facebook. Kromě něj je tímto způsobem možné získat přístup ke kompletní komunikaci, která na počítači probíhá (e-maily, chaty nebo zprávy z nejrůznějších komunikátorů).


Jak zjistit heslo na FB přes mobil?

Existují také programy, které se používají na mobilu. Poměrně oblíbený je například FaceNiff.

Jde o software, který je poměrně jednoduchý na používání, ale velmi mocný co do využitelnosti. Software funguje tak, že analyzuje komunikaci v síti a hledá ty datové pakety, které se přenášejí na servery Facebooku.

Síla tohoto programu spočívá zejména v tom, že zvládne odhalit session ID, tedy jedinečný identifikátor spojení.

Zásadní podmínkou k tomu, aby FaceNiff fungoval, je především to, že se musíte dostat do rootu svého telefonu. Nezapomeňte, že protistrana se může bránit pomocí SSL šifrování. Je však poměrně vysoká šance, že pokud narazíte na uživatele, který příliš nerozumí technologiím, bude proti vám zcela bezbranný.

Jak zjistit heslo na FB na dálku?

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit libovolné heslo na Facebook, jestliže nemáte možnost do počítače cokoli instalovat nebo si sami nechcete stahovat další software, je pokusit se pochopitelně heslo uhodnout.

Překvapivě hodně lidí používá velmi jednoduché kombinace typu „12345“, případě jiná velmi slabá hesla. K častým heslům patří například i „password“ nebo „111111“. Na internetu bývají proto i seznamy nejčastěji používaných hesel, aby si uživatel mohl zkontrolovat, zda to jeho náhodou nepatří ke snadno prolomitelným.

Poměrně jednoduchou technikou, která může být mnohem výhodnější, než se snažit prolomit bezpečnostní mechanismy počítače, je i tzv. sociální inženýrství. Heslo je možné vylákat tak, aby ho uživatel jednoduše prozradil sám.

Zejména uživatel, který je absolutní laik, se nechá touto metodou velmi snadno nachytat. E-maily nebo zprávy, které se tváří jako oficiální informace z Facebooku, ale na oplátku požadující přístup k účtu například za účelem ověření, jsou víceméně klasickou cestou na získání hesla z FB i odjinud. Důvěřivému uživateli lze tímto způsobem i na dálku nainstalovat keylogger.

Jak zjistit heslo na Messenger?

Můžete potřebovat i způsob, jak zjistit heslo do Messengeru. A to i za předpokladu, že se nechystáte zrovna podívat do toho partnerova. Zapomněli jste své heslo do tohoto komunikátoru?

V případě, že máte heslo uložené v internetovém prohlížeči Google Chrome, můžete se na něj podívat v záložce Nastavení. Jednoduše postupujete na volby Rozšířené - Hesla a formuláře - Spravovat hesla. Prohlížeč ukládá hesla navíc i do souboru, a to dokonce nekryptovaná.

Provozovat Messenger bez Facebooku, což byla vítaná možnost v minulosti, už není možné. Ačkoli řada uživatelů byla s tímto řešením nespokojena, je pravda, že vlastnit účet na Facebooku vám dá do ruky i možnost obnovit si bez potíží zapomenuté heslo. A to ať už jeho resetováním nebo s pomocí přátel.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377894

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253160

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219064

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163090

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146888

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144246

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137617

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133958

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128247

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121717

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »


logo

11388 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

TOPlist