Jak zjistit heslo na WiFi?

23.2.2020 21:20  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Zapomenuté heslo na WiFi síť může být velký problém, zvláště pokud jste si pořídili nový mobil či počítač. Odpověď na otázku "Jak se připojit na vlastní WiFi?" je v tomto případě k nezaplacení.

Zjistit heslo pro připojení k WiFi síti je docela jednoduché. Stačí se zeptat majitele/provozovatele WiFi sítě. Problém nastane, pokud si ho vy nebo on nepamatuje. Zapomenout na vlastní WiFi password nebo heslo k vlastní WiFi síti můžete velmi snadno. Své zařízení, tzn. počítače, notebooky, mobilní telefony jste přihlásili jen jednou a nyní se na ně tato zařízení automaticky připojují vždy, když je zařízení v dosahu WiFi sítě. Nemusíte stále zadávat heslo, proto není divu, že na heslo zapomenete.

Co je to WiFi?

WiFi, Wifi nebo Wi-Fi, existuje mnoho názvů pro technologii, která umožní bezdrátové připojení elektronických zařízení na internet. Všude, kde je WiFi signál. Děje se tak díky mikrovlnám, kterými se přenášejí data. Rychlost přenosu dal ve vaší WiFi síti si můžete jednoduše zjistit, stačí si jen stáhnout jednu z aplikací jako například WiFi Speed ​​test.

Mikrovlny se vysílají v regulačním pásmu 2,4 GHz. Oblast, kterou pokrývá WiFi signál se nazývá hotspot. Na tuto síť se mohou připojit všechna zařízení s bezdrátovým adaptérem v blízkosti přístupového bodu – access point. Nyní se už nad otázkou "Jak připojit notebook k WiFi?"

WiFi zkratka

WiFi je zkratka dvou slov - Wireless Fidelity. Je odvozena od jiné zkratky HiFi - High Fidelity, což v překladu znamená vysoká věrnost. V případě WiFi Wireless Fidelity znamená bezdrátová věrnost.


Společnost Wi - Fi Alliance, která je majitelem ochranné známky Wi - Fi ale tvrdí, že Wi - Fi není žádná zkratka, je to jen obchodní název pro IEEE 802.11 standard.

Definice pojmů: WiFi a připojení k internetu

WiFi připojení

Připojení na WiFi síť zvládne každý z nás. Na Wifi připojení ale potřebujete pár zařízení, jako modem či router. Pokud tuto síť používáte doma či v práci, jistě tato zařízení máte.

WiFi modem

Modem je zařízení, které převádí analogový signál na digitální a naopak. Prostřednictvím modemu může počítač komunikovat přes telefonní kabel (nebo přes rozvody kabelových televizí - v závislosti na poskytovatele internetu). Na modem můžete připojit pouze jeden počítač.

Chcete-li připojit více počítačů či jiných zařízení je dobré pořídit si router.

WiFi router

Router nebo směrovač je zařízení, které se připojí na modem. K WiFi routeru lze následně připojit více zařízení (počítače, tablety, mobilní telefon). Zatímco modem vám nejčastěji nabídne poskytovatel internetu, router si můžete vybrat i sami.

Pokud si v obchodech porovnáte WiFi router, cena jednoho se může výrazně lišit od ceny dalšího. Vyberte si router, jehož poměr „cena vs. výkon“ je pro vás nejvhodnější. Při jeho koupi se zaměřte hlavně na přenosovou rychlost, frekvenci, zajištění a pokrytí. Kvalitnější router obsahuje VPN síť, která vám zajistí v internetovém světě soukromí a bezpečí.

Můžete si také pořídit WiFi router na SIM kartu. Jde o zařízení, do kterého stačí vložit SIM kartu a okamžitě získáte přístup k internetu i v místech, kde není žádná možnost připojit se na něj. Stačí, když je dané místo pokryté 4G signálem jednoho z mobilních operátorů.

WiFi extender

Toto zařízení zesiluje signál WiFi sítě. Pokud máte kvalitní WiFi router s dostatečným pokrytím nebudete toto zařízení potřebovat. Pokud ale máte větší prostor (obchodní domy, firmy, ...) a chcete ho signálem WiFi pokrýt celý WiFi extender byste si měli pořídit.

Zapomenuté heslo WiFi

Možná i vás občas napadla otázka "Jak zjistit cizí heslo na WiFi?", hlavně pokud jste si nemůžete vzpomenout na to vlastní. Když něco nutně potřebujeme, napadne nás kdeco. Nebo se může stát, že zapomente heslo na pracovní WiFi.

Většina lidí je zvyklá mít heslo napsané přímo na routeru, pokud tam ale není, což může být váš případ, můžete heslo zjistit různými způsoby. Výběr způsobu záleží na několika faktorech. Pokud jste již na této WiFi síti byli připojení, můžete najít heslo v nastavení počítače. Pokud na této síti právě jste, nebo pokud chcete jen zjistit heslo WiFi. Jak zobrazit heslo v nastavení počítače se dočte níže v bodě „Jak zjistit heslo na WiFi, na níž jsem připojen?“

Pokud máte dobrodružné sklony, můžete zjistit jak hacknout WiFi, případně jako hacknout WiFi přes Android. Dejte si ovšem pozor, připojovat se na sousedovu Wifi-nu není dobrý nápad, narušíte jeho soukromí a může to mít i právní následky (používáte něco, co není vaše)!

Kde hledat heslo na Wifi?

Jak jsme zmínili výše, pokud máte přístup k WiFi routeru, tak je nejpravděpodobnější, že jméno a heslou WiFi routeru bude na spodní straně zařízen. V případě, že nemáte fyzicky přístup k WiFi routeru, tak musíte hledat jiné způsoby.

Pokud jste v restauraci, baru, obchodním domě apod. WiFi síť je obvykle volně dostupná. Nicméně nemusí tomu ale tak být vždy. Nápis na dveřích WiFi free může být pravda, ale abyste se mohli připojit, budete potřebovat heslo. Často bývá zveřejněno na viditelném místě (např. u pultu, u baru, na jídelním lístku, na stolečku, ...), nebo se jednoduše zeptejte na heslo personálu.

Zapomněl jsem heslo na WiFi router, tento problém se může týkat každého z nás. Také to může být problém, pokud máte nový router nebo rouber "z druhé ruky" od známého a neřekl vám heslo. Pokud potřebujete zjistit heslo nového routeru, podívejte se na štítek na routeru. Kromě důležitých dat (zabezpečení, IP adresa, název sítě, ...) tam najdete i heslo (někdy i dvě pokud toto zařízení funguje v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz).

Jak zjistit heslo na WiFi, na níž jsem připojen?

Pokud jste na WiFi připojení, heslo zjistíte přímo v systému. Zapomenuté heslo WiFi router se dá celkem snadno zjistit. Klikněte na ikonku WiFi, vyberte položku Síť a klikněte na "Vlastnosti" a "Zabezpečení". Teď už jen stačí kliknout na políčko "Zobrazit znaky" a heslo se zobrazí. Takto lze zjistit i hesla WiFi sítí, ke kterým jste se v minulosti připojili. Jak se připojit na zaheslovanou WiFi, na které jste již někdy byli, ale zapomněli jste heslo? Tento postup pro zjištění hesla můžete použít i v tomto případě.

K heslu se můžete dostat i přes příkazový řádek. Zadejte do něj netsh wlan show profile name = Názovsiete key = clear (místo výrazu "název sítě" zadejte aktuální síť, na které jste přihlášení).

Další možností jak připojit notebook k WiFi (nebo jiné zařízení), ke které jste již někdy byli připojen je program WirelessKeyView. Stačí si ho pouze stáhnout, bez nutnosti instalace otevřít a spustit. Program vám již sám zobrazí heslo požadované WiFi sítě.

Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu

Pokud do prohlížeče zadáváte výraz "Jak zjistit heslo na WiFi Android?" nebo jste máte návštěvu a vys si za nic na světě nedokážete vzpomenout na heslo své WiFi sítě, jistě se zabýváte otázkou "Jak hacknutý WiFi přes Android?". Pokud máte doma QR kód k připojení WiFi, tak máte vyhráno, můžete, si naskenováním QR kódu zpřístupnit WiFi / internet.

Abyste se dostali na Androidu k heslům WiFi sítí, na kterých jste v minulosti již byli přihlášeni, potřebujete jisté administrátorská práva, tzv. ROOT. Dejte si ale pozor, získáním těchto práv lze v telefonu udělat více škody než užitku, můžete ztratit i záruku. Hesla v mobilním telefonu naleznete v souboru wpa_suppliciant.conf v adresáři data / wifi. Pokud nevíte jak se připojit na zaheslovanou WiFi, na které jste již jednou byli, vyzkoušejte to takto nebo pomocí aplikace.

Pokud je pro vás tento způsob dost komplikovaný a chcete vědět Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu bez ROOTU, či jako hacknout WiFi přes mobil můžete si stáhnout jednu z aplikací, které to zvládnou. Budete jim muset povolit přístupy, nicméně všechna uložená hesla se vám následně zobrazí v tabulce. Příslušnou aplikaci můžete využít i v případě, pokud chcete vědět, jak zjistit heslo na WiFi přes iPhone (WiFi Passwords List).

Jak zjistit heslo na WiFi z PC Windows 10

Koupili jste si nový mobil a nemůžete si vzpomenout na heslo vlastní WiFi-ny? Stačí když se dostanete ke svému počítači, ve kterém máte operační systém Windows 10.

V nabídce "start" najděte a otevřete položku "Zobrazit stav sítě a síťové úlohy". Následně vyberte "Zobrazení aktivních sítí" a přejděte na "Vlastnosti bezdrátové komunikace". V kolonce "Zabezpečení" klikněte na "Zobrazit znaky" a máte to!

Zapomenuté heslo WiFi UPC nebo zapomenuté heslo WiFi O2? Pokud jste na těchto WiFi sítích se svým počítačem byli připojeni, heslo zjistíte přes příkazový řádek. Z nabídky "START" spusťte nástroj cmd jako správce. Zadáte netsh wlan show profile name = názevsítě key = clear. Heslo se zobrazí v části "security settings“.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

376716

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

251570

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

217785

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

162495

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146177

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

143846

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

134355

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

131912

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

127261

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

120408

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Reaper 5.12

Editace audio souborů.

31

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

další prodávané »


logo

11272 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

TOPlist