Jak zjistit heslo na WiFi?

23.2.2020 21:20  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Zapomenuté heslo na WiFi síť může být velký problém, zvláště pokud jste si pořídili nový mobil či počítač. Odpověď na otázku "Jak se připojit na vlastní WiFi?" je v tomto případě k nezaplacení.

Zjistit heslo pro připojení k WiFi síti je docela jednoduché. Stačí se zeptat majitele/provozovatele WiFi sítě. Problém nastane, pokud si ho vy nebo on nepamatuje. Zapomenout na vlastní WiFi password nebo heslo k vlastní WiFi síti můžete velmi snadno. Své zařízení, tzn. počítače, notebooky, mobilní telefony jste přihlásili jen jednou a nyní se na ně tato zařízení automaticky připojují vždy, když je zařízení v dosahu WiFi sítě. Nemusíte stále zadávat heslo, proto není divu, že na heslo zapomenete.

Co je to WiFi?

WiFi, Wifi nebo Wi-Fi, existuje mnoho názvů pro technologii, která umožní bezdrátové připojení elektronických zařízení na internet. Všude, kde je WiFi signál. Děje se tak díky mikrovlnám, kterými se přenášejí data. Rychlost přenosu dal ve vaší WiFi síti si můžete jednoduše zjistit, stačí si jen stáhnout jednu z aplikací jako například WiFi Speed ​​test.

Mikrovlny se vysílají v regulačním pásmu 2,4 GHz. Oblast, kterou pokrývá WiFi signál se nazývá hotspot. Na tuto síť se mohou připojit všechna zařízení s bezdrátovým adaptérem v blízkosti přístupového bodu – access point. Nyní se už nad otázkou "Jak připojit notebook k WiFi?"

WiFi zkratka

WiFi je zkratka dvou slov - Wireless Fidelity. Je odvozena od jiné zkratky HiFi - High Fidelity, což v překladu znamená vysoká věrnost. V případě WiFi Wireless Fidelity znamená bezdrátová věrnost.


Společnost Wi - Fi Alliance, která je majitelem ochranné známky Wi - Fi ale tvrdí, že Wi - Fi není žádná zkratka, je to jen obchodní název pro IEEE 802.11 standard.

Definice pojmů: WiFi a připojení k internetu

WiFi připojení

Připojení na WiFi síť zvládne každý z nás. Na Wifi připojení ale potřebujete pár zařízení, jako modem či router. Pokud tuto síť používáte doma či v práci, jistě tato zařízení máte.

WiFi modem

Modem je zařízení, které převádí analogový signál na digitální a naopak. Prostřednictvím modemu může počítač komunikovat přes telefonní kabel (nebo přes rozvody kabelových televizí - v závislosti na poskytovatele internetu). Na modem můžete připojit pouze jeden počítač.

Chcete-li připojit více počítačů či jiných zařízení je dobré pořídit si router.

WiFi router

Router nebo směrovač je zařízení, které se připojí na modem. K WiFi routeru lze následně připojit více zařízení (počítače, tablety, mobilní telefon). Zatímco modem vám nejčastěji nabídne poskytovatel internetu, router si můžete vybrat i sami.

Pokud si v obchodech porovnáte WiFi router, cena jednoho se může výrazně lišit od ceny dalšího. Vyberte si router, jehož poměr „cena vs. výkon“ je pro vás nejvhodnější. Při jeho koupi se zaměřte hlavně na přenosovou rychlost, frekvenci, zajištění a pokrytí. Kvalitnější router obsahuje VPN síť, která vám zajistí v internetovém světě soukromí a bezpečí.

Můžete si také pořídit WiFi router na SIM kartu. Jde o zařízení, do kterého stačí vložit SIM kartu a okamžitě získáte přístup k internetu i v místech, kde není žádná možnost připojit se na něj. Stačí, když je dané místo pokryté 4G signálem jednoho z mobilních operátorů.

WiFi extender

Toto zařízení zesiluje signál WiFi sítě. Pokud máte kvalitní WiFi router s dostatečným pokrytím nebudete toto zařízení potřebovat. Pokud ale máte větší prostor (obchodní domy, firmy, ...) a chcete ho signálem WiFi pokrýt celý WiFi extender byste si měli pořídit.

Zapomenuté heslo WiFi

Možná i vás občas napadla otázka "Jak zjistit cizí heslo na WiFi?", hlavně pokud jste si nemůžete vzpomenout na to vlastní. Když něco nutně potřebujeme, napadne nás kdeco. Nebo se může stát, že zapomente heslo na pracovní WiFi.

Většina lidí je zvyklá mít heslo napsané přímo na routeru, pokud tam ale není, což může být váš případ, můžete heslo zjistit různými způsoby. Výběr způsobu záleží na několika faktorech. Pokud jste již na této WiFi síti byli připojení, můžete najít heslo v nastavení počítače. Pokud na této síti právě jste, nebo pokud chcete jen zjistit heslo WiFi. Jak zobrazit heslo v nastavení počítače se dočte níže v bodě „Jak zjistit heslo na WiFi, na níž jsem připojen?“

Pokud máte dobrodružné sklony, můžete zjistit jak hacknout WiFi, případně jako hacknout WiFi přes Android. Dejte si ovšem pozor, připojovat se na sousedovu Wifi-nu není dobrý nápad, narušíte jeho soukromí a může to mít i právní následky (používáte něco, co není vaše)!

Kde hledat heslo na Wifi?

Jak jsme zmínili výše, pokud máte přístup k WiFi routeru, tak je nejpravděpodobnější, že jméno a heslou WiFi routeru bude na spodní straně zařízen. V případě, že nemáte fyzicky přístup k WiFi routeru, tak musíte hledat jiné způsoby.

Pokud jste v restauraci, baru, obchodním domě apod. WiFi síť je obvykle volně dostupná. Nicméně nemusí tomu ale tak být vždy. Nápis na dveřích WiFi free může být pravda, ale abyste se mohli připojit, budete potřebovat heslo. Často bývá zveřejněno na viditelném místě (např. u pultu, u baru, na jídelním lístku, na stolečku, ...), nebo se jednoduše zeptejte na heslo personálu.

Zapomněl jsem heslo na WiFi router, tento problém se může týkat každého z nás. Také to může být problém, pokud máte nový router nebo rouber "z druhé ruky" od známého a neřekl vám heslo. Pokud potřebujete zjistit heslo nového routeru, podívejte se na štítek na routeru. Kromě důležitých dat (zabezpečení, IP adresa, název sítě, ...) tam najdete i heslo (někdy i dvě pokud toto zařízení funguje v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz).

Jak zjistit heslo na WiFi, na níž jsem připojen?

Pokud jste na WiFi připojení, heslo zjistíte přímo v systému. Zapomenuté heslo WiFi router se dá celkem snadno zjistit. Klikněte na ikonku WiFi, vyberte položku Síť a klikněte na "Vlastnosti" a "Zabezpečení". Teď už jen stačí kliknout na políčko "Zobrazit znaky" a heslo se zobrazí. Takto lze zjistit i hesla WiFi sítí, ke kterým jste se v minulosti připojili. Jak se připojit na zaheslovanou WiFi, na které jste již někdy byli, ale zapomněli jste heslo? Tento postup pro zjištění hesla můžete použít i v tomto případě.

K heslu se můžete dostat i přes příkazový řádek. Zadejte do něj netsh wlan show profile name = Názovsiete key = clear (místo výrazu "název sítě" zadejte aktuální síť, na které jste přihlášení).

Další možností jak připojit notebook k WiFi (nebo jiné zařízení), ke které jste již někdy byli připojen je program WirelessKeyView. Stačí si ho pouze stáhnout, bez nutnosti instalace otevřít a spustit. Program vám již sám zobrazí heslo požadované WiFi sítě.

Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu

Pokud do prohlížeče zadáváte výraz "Jak zjistit heslo na WiFi Android?" nebo jste máte návštěvu a vys si za nic na světě nedokážete vzpomenout na heslo své WiFi sítě, jistě se zabýváte otázkou "Jak hacknutý WiFi přes Android?". Pokud máte doma QR kód k připojení WiFi, tak máte vyhráno, můžete, si naskenováním QR kódu zpřístupnit WiFi / internet.

Abyste se dostali na Androidu k heslům WiFi sítí, na kterých jste v minulosti již byli přihlášeni, potřebujete jisté administrátorská práva, tzv. ROOT. Dejte si ale pozor, získáním těchto práv lze v telefonu udělat více škody než užitku, můžete ztratit i záruku. Hesla v mobilním telefonu naleznete v souboru wpa_suppliciant.conf v adresáři data / wifi. Pokud nevíte jak se připojit na zaheslovanou WiFi, na které jste již jednou byli, vyzkoušejte to takto nebo pomocí aplikace.

Pokud je pro vás tento způsob dost komplikovaný a chcete vědět Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu bez ROOTU, či jako hacknout WiFi přes mobil můžete si stáhnout jednu z aplikací, které to zvládnou. Budete jim muset povolit přístupy, nicméně všechna uložená hesla se vám následně zobrazí v tabulce. Příslušnou aplikaci můžete využít i v případě, pokud chcete vědět, jak zjistit heslo na WiFi přes iPhone (WiFi Passwords List).

Jak zjistit heslo na WiFi z PC Windows 10

Koupili jste si nový mobil a nemůžete si vzpomenout na heslo vlastní WiFi-ny? Stačí když se dostanete ke svému počítači, ve kterém máte operační systém Windows 10.

V nabídce "start" najděte a otevřete položku "Zobrazit stav sítě a síťové úlohy". Následně vyberte "Zobrazení aktivních sítí" a přejděte na "Vlastnosti bezdrátové komunikace". V kolonce "Zabezpečení" klikněte na "Zobrazit znaky" a máte to!

Zapomenuté heslo WiFi UPC nebo zapomenuté heslo WiFi O2? Pokud jste na těchto WiFi sítích se svým počítačem byli připojeni, heslo zjistíte přes příkazový řádek. Z nabídky "START" spusťte nástroj cmd jako správce. Zadáte netsh wlan show profile name = názevsítě key = clear. Heslo se zobrazí v části "security settings“.

Dominika Ježová

Dominika je kreativní copywriterka a začínající blogerka, kterou inspirují témata technologií a svět internetu. Ze všech programů jí je nejbližší WordPress, protože s tím si jako online pisatelka přímo tyká. Miluje přírodu, kávu, knihy a čas, který může trávit psaním textů, které lidem usnadňují život a rozšiřují obzory. Na její práci nejvíce zbožňuje právě možnost neustále se vzdělávat v různých tématech. Jejím záměrem je zjednodušit text i při složitějších tématech a vystihnout pointu tak, aby čtenář našel potřebnou informaci a využil ji v praxi. V jejích článcích můžete najít různá témata, která popisují mobilní aplikace, počítačové programy a rady, které se týkají práce s počítačem.
Pokud byste se o ní chtěli dozvědět více, můžete si prohlédnout její blog.

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

367

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

160

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

160

Freeware

Skype 7.16.0.102 Portable

Hlasová komunikace.

119

Freeware

AkelPad 4.9.7

Textový editor - alternativa notepadu.

116

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

109

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

103

Freeware

Animated Screensaver Maker 4.2.5

Tvorba vlastních spořičů.

98

Shareware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

73

Freeware

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

70

Freeware

další programy »


Nové programy

Reddit 2024.22.1

Sociální síť do mobilu

Freeware

0 kB

Google Pay

Platba telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Hodiny na plochu PC

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Dálkové ovládání TV v mobilu

Freeware

0 kB

MieNet´s Libraries 2.3

Ikony na plochu

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Hra do mobilu (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Rozbalování RAR souborů

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Kasíno PC hra

Demo

0 kB

Zvonění na budík 4.06

Budík s vlastní melodií

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Online PC hra

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otevírání souborů v různých formátech

Freeware

0 kB

Adware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Závodní PC hra

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program na tvorbu rodokmenu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilní hra

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Yawcam 0.8.0

Práce a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editace, převod titulků k filmům

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč.

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikace) 3.8.3

Slevy, akce a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

AV Voice Changer Software 4.0.54

Změna hlasu v real-timu.

Demo

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilní se soubory s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výukový program pro matematiku a geometrii

Freeware

48,6 MB

Adobe AIR 32

Tvorba internetovej aplikácie

Freeware

0 kB

Krokoměr (pedometr) do mobilu 1.1.2

Aplikace na počítání kroků a monitorování kalorií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociální síť pro čtenáře i spisovatele příběhů

Freeware

0 kB

foodora CZ 23.11.0

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

další aktualizace »

logo

11858 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 2 dny

Košík je prázdný

Reklama | Kontakty |

TOPlist