Jak změnit velikost obrázku na PC nebo v mobilu?

29.3.2022 11:39  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Ostatní

Aktuální rozměry fotografie vám nesedí? Zřejmě přemýšlíte nad tím, jak změnit velikost fotky na počítači se systémem Windows nebo Mac, případně po telefonu?

Ve skutečnosti nejde o nic náročného a úprava velikosti je velmi jednoduchá, přičemž vám nezabere moc času. Postupujte na základě pokynů, které vám popíšeme a naučíte se rychle upravovat fotky do potřebných velikostí.

Můžete zkusit několik aplikací, které vám umožní změnit velikost fotky velmi rychle a bezplatně. Představíme si ty, které můžete využít jak na pc, tak v mobilu, přičemž nezáleží na tom, jaký operační systém používáte.

Jak změnit velikost fotky v mobilu? Použij Canvu

Abyste mohli změnit velikost fotky online, použijte Canvu na mobilním telefonu. Nezáleží, jestli máte Android nebo iPhone, postup je velmi podobný. Stáhněte si aplikaci Canva na svém telefonu nebo přejděte přes webový prohlížeč přímo na stránku. Přejděte na ikonu Plus v pravém dolním rohu a vyberte možnost Upravit fotku, pokud jste v mobilní aplikaci. Přidáváte-li fotku online, nahrajte fotku a následně klikněte na změnit velikost, a zde si nastavíte rozměry podle svých potřeb. Pokud nevíte, jaké rozměry si zvolit pro konkrétní účel, Canva vám dokonce poskytne několik možností, ze kterých si můžete vybrat. Na konec si už jen obrázek jednoduše stáhněte do svého mobilního telefonu. Tento postup perfektně sedí iv případě, že se rozhodnete Canvu použít ve svém počítači. Změna velikosti fotky online je velmi jednoduchá a rychlá.

Jak změnit velikost fotky v PC?

Existuje několik dostupných programů, vzpomeneme si dva, které můžete použít pro jakýkoli operační systém ve vašem pc.


Canva

Téměř stejně jako na telefonu, o kterém jsme psali výše, můžete změnit velikost fotek online prostřednictvím aplikace Canva na počítači.

 • 1. Otevřete preferovaný webový prohlížeč a přejděte na stránku Canva.
 • 2. Klepněte na tlačítko „Začít vytvářet design” nebo „Vytvářet design” a nahrajte fotografii, na které potřebujete upravit design.
 • 3. Přejděte na „Změnit velikost,” kde si můžete definovat vaše vlastní rozměry (tato funkce je po přihlášení dostupná na 30 dní zdarma). Dokonce můžete změnit jednotku na pixely, palce, centimetry nebo milimetry. Canva nabízí také předvolbu rozměrů pro jednotlivé sociální sítě či brožury, letáky a podobně.
 • 4. Případně můžete fotku oříznout podle svých potřeb s potřebným nástrojem.
 • 5. Už si jen stáhněte svoji fotku a vzhled máte hotový.

 • Adobe Spark

  Aplikace vám umožňuje upravovat velikost fotek zdarma. Jedinou podmínkou je vytvořit si účet a přihlásit se například prostřednictvím Google, Facebooku nebo Apple. Adobe lze použít nejen prostřednictvím webového, ale také mobilního rozhraní. Je kompatibilní se systémem Windows a Mac. Menší nevýhodou je, že v současnosti ještě nepodporuje český jazyk, proto jednotlivé kroky necháme v angličtině, abyste rychleji pochopili postup a neztráceli se v jednotlivých krocích.

 • 1. Přejděte na oficiální stránku Adobe Spark, odkaz naleznete zde.
 • 2. Vyberte možnost „Start for free” a přihlaste se zdarma. Systém vás přesměruje a nabídne vám několik možností, jak se můžete přihlásit. Vyberte si tu nejsympatičtější pro vás.
 • 3. Spark vám umožní nastavit změnu velikosti fotografie na šířku a výšku, a také vám poskytne několik různých šablon, ze kterých si můžete vybrat favorita. Pokud potřebujete změnit rozměry fotky například pro Instagram, vše zde naleznete.
 • 4. Nastavte si velikost podle sebe a klikněte na „Next.”
 • 5. Nahrajte fotku, jejíž velikost potřebujete změnit.
 • 6. Když se fotka nahraje, můžete změnit rozlišení fotky podle svých představ po kliknutí na „Resize.”
 • 7. Už jen klikněte na tlačítko „Download,” které vám umožní stáhnout fotografii. Tímto krokem uložíte svoji fotografii do zařízení velmi rychle a efektivně.
 • Závěr

  Zmíněné aplikace jsou velmi flexibilní v tom, že změna velikosti obrázku je možná prostřednictvím počítače s jakýmkoli operačním systémem. Dokonce všechny ze zmíněných aplikací lze navštívit také prostřednictvím svého mobilního telefonu a jednoduše změnit velikost fotky. Výsledek je většinou do pár vteřin po nahrání fotografie.
  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  349

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  215

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  147

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  147

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  132

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  123

  Freeware

  FreeRapid Downloader 0.9u4

  Hromadné stahování souborů

  121

  Freeware

  KMPlayer 4.2.2.48

  Multimediální přehrávač

  121

  Freeware

  WinZIP 25

  Práce s archivy

  120

  Trial

  iTunes 12.3.2

  Kupování hudby a filmů na iTunes

  119

  Freeware

  další programy »


  logo

  11447 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 19 hodinami

  TOPlist