Jak zrušit Instagram účet?

3.8.2020 10:37  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Chcete skončit s Instagramem, resp. dát si od něj delší pauzu? Potřebujete zrušit firemní účet na Instagram nebo vymazat svůj druhý nadbytečný účet, ale nevíte, jak na to? V tomto článku najdete návod, díky kterému to uděláte za pár minut.

Jak zrušit účet na Instagramu?

V první řadě se musíte rozhodnout, zda si Instagram účet chcete úplně zrušit, nebo jen deaktivovat. Jaký je v tom rozdíl?

Zrušen účet se už nikdy nebude dát obnovit - všechny soubory a data se z něj trvale vymažou. Tento krok si proto dobře rozvažte. Úplné zrušení Instagramu je dobré pro ty, kteří si například chtějí vymazat svůj nadbytečný druhý účet na Instagram, nebo například starý firemní účet. Pokud si chcete zrušit Instagram jen kvůli tomu, že při něm trávíte zbytečně mnoho času, zkuste místo mazání účtu využít aplikaci, která kontroluje váš čas strávený na počítači. Zdarma si ji můžete stáhnout zde.

Pokud si účet jen deaktivujete, v budoucnu se do něj budete moci opět přihlásit. Deaktivace Instagramu je užitečná tehdy, když si chcete od Instagramu dát delší přestávku. Ostatní uživatelé nebudou vidět váš profil a nebudou si moci ani vyhledat vaše příspěvky.

Postup, jak natrvalo zrušit Instagram, je opravdu jednoduchý. Stačí postupovat podle těchto kroků:


1. Přihlaste se do svého Instagram účtu.

2. Přejděte na tuto stránku (přesměruje vás rovnou na žádost o zrušení Instagramového profilu).

3. Na stránce se vám zobrazí panel s otázkou, proč si chcete smazat Instagram. Vyberte si z možností tu, která vám vyhovuje.

4. Instagram bude od vás následně chtít znovu zadat heslo, napište ho tedy znovu do příslušného řádku.

5. Zbývá už jen poslední krok - klikněte na "Trvale odstranit můj účet" a váš profil se vymaže.

Když jste si svůj účet zrušili, možná budete chtít odinstalovat aplikaci Instagram z vašeho počítače či notebooku. Tento software vám s důkladným odinstalací pomůže.

Návod na to, jak si dočasně zrušit Instagram, je velmi podobný prvnímu. Rozdíl je jen v tom, že nemusíte postupovat přes speciální odkazy, Instagram můžete zrušit přímo v nastavení svého účtu. To, jak se odhlásit z Instagramu, zjistíte v tomto postupu:

1. Přihlaste se do svého Instagram účtu.

2. Přejděte na svůj profil a klikněte na možnost "upravit profil".

3. Scrollujte dolů, kde ve spodní části nenajdete možnost "Dočasná deaktivace mého účtu".

4. Po zvolení této možnosti se vám objeví panel s otázkou, proč jste se rozhodli účet deaktivovat - vyberte tedy vhodnou možnost.

5. Znovu zadejte své heslo a následně vyberte možnost "Dočasně deaktivovat účet".

Způsob, jak zrušit účet na Instagram přes mobil, je stejný, ale pozor! Nemůžete postupovat přes aplikaci - musíte se přihlásit přes webový prohlížeč, například Google Chrome. Aplikaci totiž chybějí potřebné funkce na smazání nebo deaktivaci profilu. Návod na to, jak smazat Instagram na mobilu, je kromě toho identický.

Jak zrušit Instagram, když nevím své heslo? V tom případě si potřebujete heslo jen resetovat. Pak už můžete postupovat podle návodů výše v článku. Heslo si resetujete následovně:

1. Otevřete si aplikaci Instagram, nebo se přejděte na stránku přes prohlížeč a zadejte své uživatelské jméno.

2. Klikněte na ikonku "Získejte pomoc s přihlášením" a následně zvolte možnost "Poslat odkaz na přihlášení".

3. Přihlaste se na svůj e-mail a otevřete zprávu odeslanou Instagramom.

4. Pokud otevřete první odkaz v e-mailu, dostanete se přímo na svůj Instagram bez použití hesla. Pokud si však chcete heslo resetovat, klikněte na ikonku "Obnovte své heslo na Instagram" a zadejte nové heslo, které ve druhém políčku potvrdíte.

5. Když kliknete na možnost "Obnovit heslo", na vaše telefonní číslo se odešle bezpečnostní kód - napište ho do políčka a klikněte na tlačítko "Přihlásit se". Nyní jste přihlášeni už pomocí nového hesla.

Jak stáhnout fotky z Instagramu a jak je zálohovat?

Vědět, jak smazat Instagram profil, je super, což však se všemi fotkami, které se tam za celé roky nasbírali? Ztratit jejich určitě nechcete. Proto si ještě vysvětlíme, jak postupovat, když si chceme fotky zálohovat, popřípadě jak si oblíbenou fotku z Instagramu stáhnout.

Na zálohování instagramových fotek existuje stránka instaport.me, díky které se dostanete ke svým fotkám a dokážete si je zálohovat. Postup je následující:

1. Na stránce instaport.me se přihlaste do svého účtu.

2. Autorizujte své přihlášení (možnost Authorize).

3. Vyberte fotky, které si chcete zálohovat - máte možnost vybrat všechny, nebo jen ty, které označíte.

4. Kliknutím na možnost "Start export".

5. Vyberte si z možností "Download only" nebo "Donate and download". Fotky jsou nyní zálohovány a v bezpečí.

Jako případně obnovit účet na Instagram?

V článku jste se dozvěděli, jak si odstranit Instagram účet - pokud jste se rozhodli postupovat podle návodu "jak se natrvalo odhlásit z Instagramu", váš účet se již nebude dát obnovit. Můžete si jen vytvořit nový účet s identickou e-mailovou adresou, ale už s jiným uživatelským jménem. Když jste však profil jen deaktivovali, dá se znovu snadno aktivovat. Jednoduše si otevřete aplikaci nebo webovou stránku Instagramu a zadejte své přihlašovací údaje. Pokud si je nepamatujete, postupujte podle návodu na zresetování hesla, který je vyšší v článku.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist