Jak zrušit účet na Facebooku?

26.1.2022 6:36  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

V dnešní moderní době vlastní téměř každý člověk svůj účet na Facebooku. Tato sociální síť je skvělým pomocníkem při komunikaci s přáteli, čtení zajímavých článků nebo sledování vašich oblíbených stránek či známých osobností. Co však dělat v případě, že si svůj účet chcete zrušit?

Tématu Facebook jsme již na naší stránce věnovali několik článků. Pokud potřebujete stáhnout video z Facebooku nebo z Messengeru, můžete postupovat podle návodu, který je rozepsaný v tomto článku. Snad každému se už stalo, že se potřeboval nutně přihlásit na svůj účet na Facebooku, ale najednou si neuměl vzpomenout na své heslo. Pro pomoc v takové situaci klikněte zde.

Důvody ke zrušení Facebooku

Jak jsme zmiňovali již v úvodu tohoto článku, Facebook dnes vlastní skoro každý. Důvodů k jeho zrušení se najde více. Za léta své existence se však tato sociální síť rozrostla do obrovských rozměrů a začala zasahovat do našeho každodenního života. Časem se může člověk přistihnout v situaci, že množství času, který denně stráví na sociální síti, je nepřiměřeně velké, a tím pádem mu unikají věci, které se odehrávají v reálném životě. Další slabinou Facebooku je ochrana osobních údajů. Je velmi důležité si dopředu promyslet, co na svém účtu uveřejníme, protože tato sociální síť už musela čelit řadě nepříjemností, které souvisely právě s odcizením osobních údajů nebo fotografií lidí. Pokud se tedy rozhodnete zrušit svůj účet, na výběr máte z více možností.

Deaktivace účtu na Facebooku

Deaktivace není zcela to samé, co úplné zrušení účtu na sociální síti. V případě, že se rozhodnete svůj účet deaktivovat, nikdo nebude mít možnost prohlížet váš profil. Pro btotiž může zůstat zobrazeno v seznamu vašich přátel, avšak jen pro ně. Pro nikoho jiného váš profil nebude viditelný. Pokud byste se po nějaké době rozhodli vrátit na svůj starý účet, stačí se na Facebook jen klasicky přihlásit.

Postup při deaktivaci účtu:

  • I. Na hlavní obrazovce Facebooku klepněte na ikonu trojúhelníku obráceného dolů, která se nachází vpravo nahoře.
  • II. Následně klikněte na Nastavení a soukromí, následně na Nastavení a poté na Vaše informace na Facebooku.
  • III. Klepněte na kolonku Deaktivace a odstranění.
  • IV. Zvolte Deaktivovat účet a potom klepněte na modrý obdélník, na kterém je napsáno Pokračovat k deaktivaci účtu.
  • V. Na závěr stačí vybrat si z důvod, pro který chcete deaktivovat váš účet a poté postupovat podle dalších pokynů.

Další možností je deaktivovat váš účet na Facebooku, ale ponechat si Messenger. Musíme vás však upozornit na fakt, že v takovém případě jste prakticky z Facebooku úplně neodešli, vaši přátelé zůstanou vašimi kontakty na této sociální síti ak celkové deaktivaci vašeho účtu tedy nedojde.


Jak zrušit FB účet

Trvalé zrušení účtu na Facebooku je tím nejradikálnějším krokem, proto si dopředu dobře promyslete, jestli to opravdu chcete udělat. Návrat k tomuto účtu po jeho kompletním zrušení už totiž nebude možný. Při takovémto odstranění účtu už nebudete moci používat Messenger, lidé už nebudou moci vidět ani prohlížet váš profil a všechny fotky a příspěvky, které jste na vašem Facebooku uveřejnili se automaticky odstraní. Pokud jste tedy pevně rozhodnuti profil na Facebooku zrušit natrvalo, níže najdete, jak je třeba v takovém případě postupovat.

Postup při odstranění FB účtu:

Váš účet na FB můžete odstranit také prostřednictvím aplikace Facebook, kterou má mnoho lidí staženou ve svých mobilních zařízeních. Zda byste se rozhodli pro odstranění účtu přes mobil nebo přes počítač či notebook, postup zůstává přibližně stejný. Tento postup je skoro stejný jako při deaktivaci účtu.

  • I. Na hlavní obrazovce klepněte na ikonku obráceného trojúhelníku vpravo nahoře.
  • II. Klepněte na Nastavení a soukromí, poté na Nastavení a poté na Vaše informace na Facebooku.
  • III. Poté klepněte na Deaktivace a odstranění.
  • IV. Následně zvolte možnost Odstranit účet a potom klepněte na modrý obdélník, na kterém je napsáno Pokračovat v odstranění účtu.
  • V. Na závěr zadáte své heslo, zvolíte možnost Pokračovat a klikněte na Odstranit účet.

V životě nastanou chvíle, kdy nás opustí člen naší rodiny nebo náš blízký přítel. Jeho profil na Facebooku je však stále aktivní a každoročně nám ukazuje například den jeho narozenin, i když už není mezi námi. Tomu se však dá lehce předit více způsoby. Více o této problematice se dozvíte po rozkliknutí tohoto článku, kde najdete rady, jak v takové situaci postupovat.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist