PING TEST / PING TESTER do detailů!

1.8.2020 7:41  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Nefunguje vám internetová stránka? Seká se váš počítač během hry a vy nevíte, kde by mohl být problém? Možná chyba není na vaší straně. Jak to zjistit?

Príkaz Ping

Pokud se chceme zorientovat v této oblasti, v první řadě si musíme vysvětlit, co je to vlastně Ping. Toto slovo označuje metodu, pomocí které zjišťujeme nejkratší čas, který je potřebný k odeslání nebo přijetí malého množství dat. Ping jednoduše vyjadřuje dobu, za kterou vás počítač dostane odpověď od serveru na druhé straně. Udává se v milisekundách (ms). Čím je hodnota Pingu menší, tím rychleji máme spojení s jiným serverem. Ideální hodnota Pingu je do 50 ms, internet však bude téměř bezproblémově fungovat i při hodnotě do 200 ms. Hodnotu Pingu může ovlivňovat poskytovatel internetového připojení (WiFi), ale i hardware počítače (grafická karta nebo kapacita RAM). Hodnota Pingu se zjišťuje Ping testem. Více o Pingu, jeho měření a využití se dozvíte v tomto článku.

Co je to Ping test?

Ping test je jednoduchý test, pomocí kterého dokážete zjistit hodnotu Pingu, tedy rychlosti spojení mezi počítačem a jiným serverem. Ping můžete zkusít použít i svůj router.

Pro hráče her je hodnota Pingu obzvlášť důležitá. Existují programy, které provádějí Ping test průběžně, takže jste celou dobu informován o stavu svého zařízení a o případných chybách v systému. Jsou to například programy SolarWinds Engineers Toolset, EMCO Ping Monitor nebo Nagios.

Pro hráčů League of Legends je zde LOL Ping test, který během deseti sekund otestuje maximální, minimální a průměrný Ping, abyste měli přehled o stavu zařízení ještě předtím, než začnete hrát.


CS GO Ping test zase diagnostikuje kvalitu spojení mezi vámi a nejbližším serverem ze seznamu CSGO. Tento nástroj se používá pro kontrolu CS GO serveru, výsledky Pingu záleží i od vaší geografické polohy. Obecně platí, že pokud je hodnota Ping příliš vysoká, může to být způsobeno tím, že server je příliš daleko.

Pokud však kromě Pingu li zjistit i jiné hodnoty, například rychlost downloadu a uploadu, je dobré udělat si test rychlosti (SpeedTest). Asi nejznámější platforma k provedení Ping testu a speedtestu jsou stránky speedtest.net a ping-test.net . Kromě rychlého výsledku nabízejí i přehlednost a grafiku na opravdu vysoké úrovni.

Pokud nastal problém s načtením nějaké stránky, ale vaše připojení je v pořádku, je dobré provést PHP Ping test. Díky němu zjistíte, zda je daná webová stránka funkční. Návod k učinění PHP testu naleznete zde .

Ping tester

Pomocí Ping testerů lze různými způsoby provést Ping test. Některé platformy nabízejí možnost udělat si test online na internetu, což je velmi jednoduché a rychlé řešení (takto se provádí i již zmíněný LOL Ping test, nebo CS GO test). Tyto stránky vám po jednom kliknutí vyberou vhodný server pro diagnostiku a kontrolu stavu Vašeho připojení. Takový test nabízí například stránka meter.net . Pokud však do prohlížeče jednoduše napíšete "test your ping", zobrazí se vám několik stránek, které nabízejí bezplatné provedení tohoto testu.

Pak je tu aplikace Ping monitor, která je opravdu užitečná, když si potřebujete otestovat, zda je váš server online, jaké je jeho zatížení a podobně. Tento Ping test software dokáže zaznamenávat až pět vzdálených serverů, ať už lokálních nebo vzdálených. Všechny informace nakonec shrne do přehledného grafu.

Pinger je zas nástroj pro kontrolu dostupnosti zařízení v síti. Tento program je také přehledný a praktický - kontrolu zařízení můžete parametrizovat a historie měření se zobrazí v přehledném grafu. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete rovnou zde.

Třetí alternativou je provedení Ping testu pomocí příkazového řádku. Tento způsob by některých mohl odstrašit, protože vypadá poměrně komplikovaně, v podstatě je to však také jen pár kliknutí. Test provedete následovně:

Nejprve spusťte příkazový řádek tak, že stisknete "start" a do vyhledávání napíšete "cmd". Po stisknutí "enter" se nám objeví příkazový řádek.

1. Zadejte příkaz Ping tak, že do příkazového řádku napíšete "ping + název IP adresy" nebo "ping + jméno serveru". Pro lepší pochopení - jméno serveru je obvykle adresa nějaké stránky (website) a IP adresa (IP adress) je umístění počítače v místní síti nebo internetové. Náš příkaz tedy může vypadat buď takto - "ping www.sosej.cz" (pokud používáme jméno serveru), nebo takto - "ping 87.236.194.77" (pokud používáme IP adresu).

2. V příkazovém řádku se Vám nyní zobrazily výstupy příkazu Ping. V tomto řádku vidíme, co příkaz provádí. Zobrazí adresu, kterou jste zadali a vypíše také, kolik dat odesílá. například:

Pinging sosej.cz [87.236.194.77] with 32 bytes of data:

V těle výstupu příkaz Ping vypíše, jak dlouho trvalo, než příslušná IP adresa odpověděla. Písmena TTL znamenají počet přeskakování (zařízení na silnici), přes které pakety během přenosu museli projít. Čím je tato hodnota menší, tím méně routerů paket prošel. "Time" zas v milisekundách zaznamenává, kolik trvalo navázání spojení. například:

Reply from 87.236.194.77: bytes=32 time=38ms TTL=55

Jako poslední si můžete přečíst souhrn, který se na obrazovce vypíše po dokončení operace. Lost packets znamená, že spojení s danou IP adresou je nespolehlivé a během přenosu dochází ke ztrátě dat. V souhrnu také najdete průměrnou dobu trvání spojení.

Zjišťování optimální hodnoty MTU pomocí Ping testu

Pomocí příkazu Ping můžete také snadno zjistit hodnotu MTU (maximum transmission unit / maximální přenosová jednotka) pro vaši síť. MTU je označení pro maximální velikost IP datagramu, který lze odeslat daným síťovým rozhraním. Obvyklá hodnota MTU je 1500 bajtů (standardní MTU pro Ethernet).

Zjišťování správné hodnoty MTU pomocí příkazu Ping je velmi jednoduché. Potřebujete jen odesílat požadavky Ping a průběžně snižovat velikost paketu, pokud již paket nemusí být rozdělován.

1. Otevřete si příkazový řádek (kliknete na Start a následně do vyhledávání napište "cmd" nebo "příkazový řádek"

2. Do příkazového řádku následně napište například "ping www.sosej.cz -f -l 1472" a stiskněte Enter. ("L" je písmeno L, napsané malým písmem, ne číslice jedna; jméno serveru můžete zadat i jiný než "www.sosej.cz", například "www.google.com")

3. Pokud vám příkazový řádek vypíše "packet needs to be Fragmented", znamená to, že jeho hodnotu třeba snížit. Zkoušejte to postupně, nejprve například o 10 bajtů (to znamená, že do příkazového řádku napíšete například "ping www.sosej.cz -f -l 1462")

4. Pokud příkazový řádek znovu vypisuje "packet needs to be Fragmented", jeho hodnotu postupně snižujte, a opakujte test, dokud nedostanete odpověď ("reply from ...")

5. Naším cílem je najít největší možný paket, který se již nerozdělí. Zvyšujte tedy jeho hodnotu a opakujte test, dokud znovu nedosáhnete odpověď "packet needs to be Fragmented". Nejvyšší hodnota, při níž jste v příkazovém řádku dostali odpověď "reply from ..." je hodnota, kterou potřebujete.

6. K zjištěné hodnotě ještě třeba připočítat číslo 28 (20 bajtů je vyhrazeno pro hlavičku protokolu IP a 8 bajtů musíme přidělit hlavičce ICMP Echo Request).

Například: Pokud je výsledek testu 1460 bajtů, připočtěte 28 bajtů. Optimální nastavení MTU sítě bude tedy 1488 bajtů.
WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

381

Freeware

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

235

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

233

Freeware

Cain & Abel 4.9.56

Obnova zapomenutých hesel.

218

Freeware

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

217

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

166

Freeware

Můj Albert 2.7.1

Aplikace Albert

153

Freeware

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

148

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

142

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

135

Freeware

další programy »


Nové programy

ELLA malování 2.0

Online kreslení pro děti

Freeware

0 kB

Rules of Survival 1.0

PC Hra o přežití

Shareware

0 kB

OPTIMIK 3.51

Tvorba plánu řezání

Demo

0 kB

Tuning Car Studio 1.0

Tuning automobilů

Freeware

0 kB

PixWords (slovenský) 1.90

Slovní hra s křížovkami do mobilních telefonů

Freeware

0 kB

My Horse and Me 1.0

Simulátor ježdění na koni (PC hra)

Demo

0 kB

Real Guitar Free

Hra na kytaru - simulátor (aplikace)

Freeware

0 kB

Design Home: Lifestyle Game 1.96.091

Interiérový designér (mobilní hra)

Demo

0 kB

Farm Heroes Saga 6.13.1

Mobilná hra s farmárskou tematikou

Demo

0 kB

FocusWriter 1.8.4 64-bit

Jednoduchý minimalistický textový editor

Freeware

0 kB

Google Lens

Rozpoznávání objektů a překlad textu

Freeware

0 kB

Edraw Mind Map 7.3

Tvorba myšlenkových map

Freeware

0 kB

Rusko - český slovník 2.8.9.2

Offline slovník do mobilního telefonu

Shareware

0 kB

Microsoft SwiftKey Keyboard 9.10.10.5

Snadné a rychlé psaní na mobilu (aplikace)

Freeware

0 kB

Taxi Sim 2022 Evolution 1.3.3

Taxi simulátor do mobilu (hra)

Freeware

0 kB

PixWords 2.60

Slovní hra do mobilu

Freeware

0 kB

EasePaint Watermark Remover 1.0

Odstranění nevhodných objektů z fotky/videa

Freeware

0 kB

Zesilovač zvuku 5.2.2

Zvýšení hlasitosti telefonu (aplikace)

Freeware

0 kB

Graph Paper Maker 3.0.1

Program pro tvorbu milimetrového papíru

Demo

0 kB

About You do mobilu 6.71.0

Online nákupní aplikace

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hledání duplicitních či podobných souborů

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Úprava / Vylepšení selfie fotky

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Rychlý internetový prohlížeč

Freeware

84,6 MB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

Stocard

Aplikace pro věrnostní karty

Freeware

0 kB

Norton Security 20.2.0.19

Profesionální antivir - ochrana zařízení

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Stahování a streamování torrentů

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prohlížení, tisk a konverze CAD souborů

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pro strojní inženýrství

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normování jídel

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázků a fotek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prohlížeč od Apple

Freeware

0 kB

další aktualizace »

logo

11549 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 2 dny

Reklama | Kontakty |

TOPlist