Kde stahovat filmy zdarma?

3.2.2022 7:15  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Každý z nás jsme někdy během života stahovali přes internet například film, video nebo písničku. Dnes už se to dá i legálním způsobem.

V dnešním světě je velmi jednoduché si prohlédnout film, aniž bychom si za to zaplatili nějaký poplatek. Například si ho můžete prohlédnout online nebo stáhnout nelegálním způsobem na nějakém veřejném portálu. V tomto případě jde však o porušování autorských práv, tedy o trestný čin. Ovšem filmy se dnes dají stáhnout i bezpečně a legálním způsobem. Jedinou nevýhodou je, že si za to musíte připlatit. Stejně tak to funguje i při stahování hudby.

Stahování filmů

Jak jsme zmiňovali v úvodu článku, existují způsoby, jak si stáhnout film zdarma, ale dochází při tom k porušování autorských práv. Navíc stahováním jakýchkoli filmů nebo písniček z nelegálních portálů riskujete nejen vysokou pokutu, ale také to, že si do počítače spolu s filmem nebo písničkou stáhnete i virus. To samé platí i při sledování filmů online přes podobné nelegální weby. Pro každý případ je vhodné mít nainstalovaný antivirový program, který zajišťuje, aby váš počítač zůstal v bezpečí as ním i vaše soukromí. Pokud si chcete stáhnout film legálním způsobem, musíte si uvědomit, že to nebude úplně zadarmo.

Existují totiž streamovací služby, které nabízejí sledování velkého množství filmů a seriálů online zcela legální. Jde například o služby jako Netflix, HBO GO a na Slovensku nabízí vlastní streamovací službu i televize Markíza, která má VOYO. Služba Netflix stojí 199 Kč / měsíc a HBO GO 159 Kč / měsíc. Obě služby umožňují i ​​stahování filmů, ovšem jen vybraných filmových a seriálových titulů. Streamovací služby se stále více těší rostoucímu úspěchu. Během léta 2022 by k nám na Slovensko měla přijít další streamovací služba, Disney+.

Podívat se na film zdarma můžete i na YouTube. Například kanál „Filmy česky a zdarma“ spravuje filmový distributor MagicBox, který legálně přidává filmové tituly. Na YouTube najdete také starší filmy, které jsou volně dostupné. Avšak YouTube nabízí za poplatek také spoustu novějších filmů. Nejnovější si i přes aplikaci YouTube můžete stáhnout jakékoli video. Tuto možnost má YouTube zpoplatněnou za 179 Kč / měsíc. Samozřejmě, k předplatnému se vztahují i ​​různé jiné benefity, jako například, že nebudete muset sledovat reklamy.


Při poslechu nebo stahování hudby je to stejné. Můžete si prohlédnout zdarma celý klip k písničce na YouTube, a tak si ji poslechnout. Avšak samotný poslech písniček přes YouTube může být při některých pracích nekomfortní. Je třeba dodat, že se nejedná o nic nelegálního. Při poslechu hudby vzbuzuje stále větší zájem aplikace Spotify, která je však zpoplatněna pouze pro využívání mobilní aplikace. Pokud byste chtěli využívat Spotify jen na počítači, je to kompletně zadarmo. Budete si jen muset zvyknout, že sem tam si před písničkou vyslechnete nejprve reklamu.

Stahování filmů na mobilu

Pokud jste předplatiteli nějaké ze zmíněných streamovacích služeb, můžete si do svého mobilního telefonu stáhnout jejich aplikaci a budete moci sledovat filmy online i na mobilu. Avšak Android a iOS mají také své vlastní aplikace ke stahování filmů. Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mají možnost stáhnout si film přes Filmy nebo TV Google Play. Naopak lidé, kteří vlastní iPhone, si mohou prohlédnout nabídku filmů v aplikaci iTunes Store. Výhodou těchto aplikací je, že nabízí i levnější variantu – vypůjčení filmu. Nemusíte se bát, že filmy budete muset dívat na mobil. Aplikace jsou dostupné i pro počítače, takže filmy, které si stáhnete po telefonu, si později můžete prohlédnout i na počítači.

Když si vezmeme v úvahu všechny poznatky, musíme tedy konstatovat, že neexistuje legální způsob, jak stahovat filmy nebo hudbu zdarma. Schválně jsme ještě nezmínili stahování filmů přes torrenty, protože v tomto případě jde o hrubé porušování autorských práv. Při stahování prostřednictvím torrentových programů, se stáváte nejen koncovým „zákazníkem“, ale také šiřitelem obsahu. Avšak některé programy (hlavně pro operační systém Linux) můžete legitimně stáhnout i přes torrent.

V každém případě nedoporučujeme stahovat nebo sledovat filmy přes pochybné stránky ani přes torrenty. Vyhnete se tak velkému množství reklam a také zmiňovaným virem ve vašem počítači. Raději si předplaťte za pár korun jednu ze streamovacích služeb. V nabídce budete mít také větší množství dabingů a lepší kvalitu obrazu. Navíc se nebudete muset bát o to, že jste pachatelem trestného činu.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist