Jak vytvořit vlastní webové stránky?

9.4.2021 11:09  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Pokud před Vámi leží rozhodnutí o tvorbě nových webových stránek, určitě byste měli dopředu alespoň trošku vědět do čeho jdete, jaké jsou možnosti a na co si dát pozor.

Proč nový web

Když o inovaci nebo novém řešení uvažujete, tak pravděpodobně víte, že je to potřeba, ale proč? Trend je jasný, veškeré informace leží na internetu, potažmo v našich rukou. Když hledáme zprávy, produkty, služby, zábavu, téměř vždy sáhneme po našem chytrém telefonu nebo jiném notebooku/počítači. Jedná se tak již o nesmazatelnou součást našich životů. Proto pokud podnikáte, měl by být web samozřejmostí. A to i v případě, že jste vytížení tak, že si říkáte pravý opak. Minimálně pro kontakt, adresu a reference si k vám uživatel cestu vždy najde. Samozřejmostí by měla být aktuálnost vaší prezentace a především technická a věcná správnost řešení.

Osobní vs. firemní prezentace

Výše jsme zmiňovali především firemní prezentaci. Váš web samozřejmě můžete chtít budovat pro své osobní účely. Blog, svatební web, historie rodu, komunitní web a podobně. V takovém případě není potřeba se bavit o důležitosti web mít, ale určitě je nasnadě řešit možnosti, jak takový projekt přivést k životu. Níže v bodech uvedeme to, co by měl nebo nejčastěji řeší lidé při svých firemních či osobních projektech.

Firemní web:

 • aktuálnost a technickou správnost řešení
 • SEO - dohledatelnost webu
 • uživatelskou přívětivost
 • tah na konverzi
 • rychlost načítání webu
 • obsahovou strategii
 • informační architekturu webu
 • a mnoho souvisejících věcí…
 • Osobní projekty:

 • optimalizace nákladů
 • subjektivní grafika, šablony
 • open-source řešení
 • časová náročnost
 • cíl/účel

 • U webu či jiného online projektu, který je primárně určen pro byznys, byste vždy měly vyhledat odborníka. Můžete se pokusit projekt vystavět svépomocí, ale ze zkušenosti víme, že takové projekty nedopadnou z 99% ideálně. Na web se musí nahlížet jako na nástroj pro podporu vašeho podnikání, proto je logické, že vyžaduje nějakou investici. Svěřte se tedy do rukou odborníků.

  U osobního projektu je pochopitelné, že kde není finanční návratnost, tam se hůře uvažuje o počáteční investici, a proto se investuje především vlastní čas strávený nad pokusy a omyly.

  Vhodná řešení

  Když se vrhnete do webu svépomocí, určitě budete hledat nejjednodušší možnosti řešení, které budou ideálně zdarma. Pojďme se podívat na 3 základní možnost, po kterých uživatelé sáhnou nejčastěji.

  Wordpress

  Jedná se open source redakční systém, na kterém se dají vystavět weby různorodě zaměřené. Díky své obrovské podpoře je WordPress využíván i v profesionální sféře, ve které je však snaha o individuální stavbu webu s využitím jádra a pár základních pluginů, které usnadní start. Pokud však budete stavět svépomocí, pravděpodobně sáhnete po nějaké z dostupných šablon (ať už placených nebo zdarma dostupných). Vysvětlovat si podrobně návod zpracování takové šablony by bylo na několik hodin. Výhodou však je, že na internetu existují stovky návodů jak na to. Základ je vždy zvolit co nejkvalitněji zpracovanou šablonu bez zbytečného balastu. To vám ušetří spoustu práce, nervů a problémů v budoucnu.

  Wix

  Modulární systém, v rámci kterého jste schopni si “vyklikat” web z předpřipravených šablon. Ne vše je samozřejmě zdarma a je proto potřeba si dobře vyhodnotit všechna pro a proti. Pro jednoduché osobní weby může být tato cesta tou nejjednodušší. Pokud však budete chtít na web dostat pokročilejší funkcionality, můžete se později dostat do slepé uličky.

  Shoptet

  Abychom zde měli i jednoho zástupce pro e-shopové řešení, tak uvádíme největšího hráče na našem trhu. Nejedná se o řešení, které je zcela zdarma. Na 100% se ale jedná do začátku o nejlevnější e-shopové řešení, které je navíc velice robustní. Pro start eshopové kariéry jde určitě o zajímavou možnost. Pro pokročilé funkcionality a individuální e-shopové řešení je však vhodné se obrátit na vhodnou agenturu, která dokáže váš byznys posunout o level dále. Výhodou Shoptetu jsou i desítky propojení s různými systémy.


  Internet Download Manager 6.36 build 5

  Hromadné stahování souborů

  377894

  Shareware

  Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

  Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

  253159

  Freeware

  Opera Mini 8

  Mobilní verze známého internetového prohlížeče

  219064

  Freeware

  Microsoft Windows XP SP3 CZ

  Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

  163090

  Freeware

  Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

  Vypalování CD a DVD.

  146888

  Trial

  BitLord 2.4.1.297

  Bittorrent klient.

  144246

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  137617

  Freeware

  FreeRapid Downloader 0.9u4

  Hromadné stahování souborů

  133958

  Freeware

  Agama Web Buttons 3.1

  Tvorba webových tlačítek.

  128247

  Shareware

  Cheat Engine 7.1

  Prohlížení a úprava dat procesů.

  121717

  Freeware

  další programy »

  gSyncit 4.1.65

  Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

  147

  Trial

  DVBViewer 5.3.1

  Přehrávání a záznam digitální televize.

  147

  Demo

  Photomatix Pro 5.1.1

  Kouzlo s digitálními fotografiemi

  115

  Trial

  Guitar PRO 6.1.9 R11686

  Vynikající program pro hudebníky.

  105

  Trial

  GoodSync 9.9.5.8

  Synchronizace souborů.

  84

  Trial

  Sandboxie 5.06

  Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

  63

  Shareware

  BlueSoleil 8.0.376.0

  Doplňek k zařízení Bluetooth.

  52

  Shareware

  Spb Mobile Shell 3.5.5

  Uživatelské rozhraní pro PDA.

  52

  Trial

  Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

  Editace MPEG a authoringu DVD.

  31

  Trial

  Posel smrti 1.0

  Skvělá česká hororová adventura

  31

  Demo

  další prodávané »


  logo

  11388 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 3 dny

  TOPlist