Jak správně aktualizovat ovladače v PC?

14.1.2022 10:08  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Ať už se jedná o grafickou či zvukovou kartu, případně tiskárnu, tak jedno mají společné - potřebují čas od času zaktualizovat ovladače, aby byly stále kompatibilní se současnými systémy, a mohly tak bez problémů nadále fungovat.

Aktualizací ovladačů může dojít k odstranění závažných bezpečnostních či jiných chyb. Tím je tedy zároveň i odpovězeno na otázku, proč aktualizovat ovladače. Jak aktualizovat ovladače? K odpovědi na tuto otázku vám poslouží následující článek, v němž se dozvíte vše o tom, jak na aktualizace ovladačů zdarma, včetně podrobného vysvětlení postupu instalace ovladačů. Doberete se tedy k tomu, jak aktualizovat grafické ovladače a jak aktualizovat ovladače zvuku.

Jak aktualizovat ovladače grafické karty?

Ve snaze, jak aktualizovat grafickou kartu máte na výběr ze dvou možností - buď vsadíte na systémovou cestu, nebo si aktuálnější ovladače grafické karty nainstalujete pomocí specializovaných programů pro aktualizaci ovladačů od konkrétního výrobců grafické karty ve vašem PC, potažmo notebooku.

Jak aktualizovat ovladače AMD? Program, který vám pomůže s aktualizací grafických ovladačů AMD naleznete zde.

Jak aktualizovat ovladače NVIDIA? Program, který vám pomůže s aktualizací grafických ovladačů NVIDIA naleznete zde.


Co se týče aktualizace ovladače grafické karty, tak tento postup si nemusíme dělit na to, jak aktualizovat ovladače grafické karty Windows 10 a jak aktualizovat ovladače grafické karty Windows 7, neboť v obou těchto systémech je postup prakticky totožný. Stačí vám spustit Správce zařízení, kde naleznete sekci pojmenovanou Grafické adaptéry - v ní se vám zobrazí všechny grafické karty, které máte aktuálně připojeny. Následně už stačí pouze kliknout pravým tlačítkem myši na konkrétní grafickou kartu a zvolit Aktualizovat ovladač automaticky, sám systém pak vyhledá potřebné aktualizace a provede vás jejich instalací.

Jak aktualizovat ovladače zvukové karty?

Instalace ovladačů Windows 10 pro zvuk probíhá naprosto totožně jako v případně aktualizace ovladačů grafické karty. Opět si tedy můžete stáhnout aktualizační program daného výrobce zvukové karty ve vašem zařízení, či vsadit na aktualizaci pomocí Windows.

Jak aktualizovat ovladače v PC, aby vám bez potíží fungoval zvuk? Opět tak můžete učinit skrze Správce zařízení, kde je tentokráte akorát potřeba zvolit Řadiče zvuku, videa a her, a opět kliknout pravým tlačítkem a vybrat možnost Aktualizovat ovladač automaticky. Stejně tak se jedná i o způsob, jak zdarma aktualizovat ovladače v notebooku pro jakýkoliv jiné zařízení s ovladačem.

Jak aktualizovat ovladače tiskáren?

Postup, jak aktualizovat ovladače v PC, které v něm jsou integrovány, a tedy jak aktualizovat drivery neboli systémové ovladače už znáte, ale jak na aktualizaci ovladačů zařízení, která jsou k počítači pouze připojena pomocí USB kabelu či bezdrátově, tedy zejména jak na aktualizaci ovladačů tiskárny? K tomuto účelu postupujte následovně:

  • Start >Nastavení > Zařízení > Tiskárny a skenery > Související nastavení > Vlastnosti.
  • Ve vlastnostech vyberte Ovladače a přesvědčte se, že je vaše tiskárna připojena, případně ji přidejte pomocí tlačítka Přidat. Poté klikněte na Další.
  • Vyberte požadovaný ovladač, klikněte na Další a pak na Potvrdit, čímž dojde k instalaci nejnovějšího ovladače pro vaši tiskárnu.

Nejlepší program pro aktualizaci ovladačů

Pokud se vám nechce obstarávat software pro každý ovladač zvlášť, či nechcete řešit drobné nuance ve způsobu, jak aktualizovat ovladače Windows 10 a jak aktualizovat ovladače Windows 7, tak si můžete do svého PC stáhnout program pro aktualizace ovladačů.

Takovýto univerzální program je zároveň program na aktualizaci ovladačů grafické karty, program na aktualizaci ovladačů zvukové karty a program na aktualizaci ovladačů tiskárny. Nejlepší aktualizace ovladačů dosáhnete kupříkladu pomocí softwarových programů SlimDrivers či DriverMagic.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377871

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253136

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219038

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163075

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146878

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144242

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137532

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133921

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128192

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121706

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

další prodávané »


logo

11388 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 8 hodinami

TOPlist