Jak na propojení PC s TV? Máme pro vás jednoduchý návod!

23.9.2021 11:33  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní době se stále častěji využívá televize jakožto externí obrazovka pro PC či notebook. Rádi byste i vy zjistili, jak na takovéto propojení PC s TV, abyste mohli televizi používat jakožto monitor na přehrávání filmů z PC? Pak přesně vám je určen návod na propojení PC s TV.

Samozřejmě lze provést i propojení TV s PC, avšak to je využíváno pouze minimálně, neboť většina televizních kanálů je vysílaná online, případně se dá k jejich přehrání využít některý z programů - například JLCs Internet TV.

Budeme se tedy primárně věnovat propojení PC a TV, tedy možnostem přehrávání obrazovky počítače na televizi.

Propojení PC s TV bezdrátově

Jsou dvě možnosti propojení televize s počítačem - buď bezdrátově, případně pomocí kabelů. V případě bezdrátového připojení si ukážeme postup, jak na propojení PC s TV přes WiFi s pomocí funkce Sdílení obrazovky PC, jež je součástí nejnovějších Windows 10. Jak propojit PC s TV Windows 10?

Prvně je potřeba do PC přidat nové bezdrátové zařízení, tj. televizi. Zde se samozřejmě sluší poznamenat, že musí jít o takzvanou smart TV, tedy televizi, která má zabudovanou WiFi. Provést lze tedy například sdílení obrazovky PC na TV LG 43UP7500 či další oblíbený model 55UP7500. U starších televizí vám nezbude nic jiného než se podívat níže, kde naleznete návod, jak na propojení PC s TV kabelem.


Zpátky však k přidání bezdrátového zařízení. To provede následovně:

  • Stiskněte klávesovou zkratku Win + I, která vás rovnou nasměruje do Nastavení systému Windows.
  • Vyberte možnost Zařízení a následně zvolte Bluetooth a další zařízení.
  • Klikněte na Přidat zařízení a poté ještě z nabídky vyberte Bezdrátový displej nebo dok.
  • Najděte v seznamu na vaši TV a přidání potvrďte.

Posledním krokem v procesu Windows 10 sdílení obrazovky na TV, jež je například i způsobem, jak přehrát film z PC na TV přes WiFi, je aktivování promítání obrazu z PC na TV. To lze udělat takto:

  • Zmáčkněte klávesovou zkratku Win + P.
  • Z nabídky vyberte možnost Rozšířit.
  • Najděte pojmenování vaší TV v nabídce a klikněte na něj.

Propojení PC s TV kabelem

Další z možností je použít kabel na propojení PC s TV. Jak na propojení PC s TV HDMI Windows 10? Je to jednoduché, stačí vám pouze připojit HDMI kabel do výstupu grafické karty - tedy do portu, jež je buď přizpůsoben jakožto HDMI, případně u starších PC jde o 15 pinový VGA či nebo 29 pinový DVI port. Jde tedy též o způsob, jak propojit PC s TV přes VGA, akorát je samozřejmě potřeba mít k tomu zakoupený potřebný kabel s VGA koncovkou.

Nastat však mohou dvě komplikace - po propojení PC s TV HDMI nejde obraz, případně po propojení PC s TV HDMI nejde zvuk. Jak to vyřešit? V případě zvuku je nutno zkontrolovat, jestli máte zapojenu zvukovou kartu, případně můžete použít externí reproduktory či zvukový adaptér. Nefungující obraz můžete pořešit takto:

  • Start → Ovládací panely → Obrazovka → Nastavení.
  • Zkontrolujte, zdali je obrazovka a vyberte formát obrazu, jenž vaše TV podporuje (informaci o tom naleznete v příručce k TV)
  • Dokončete konfigurační nastavení (postup se liší dle formátu obrazovky), vše potvrďte a restartujte PC.

Nyní by již mělo vše správně fungovat vám by tak nic nemělo bránit v provedení toho, jak spustit film z PC na TV přes HDMI. Po shlédnutí filmu si zas můžete kdykoliv libovolně zapnout televizní vysílání - tehdy se vám hodit televizní program iTV.

Propojení notebooku s TV

Proces toho, jak propojit notebook s televizí je prakticky totožný jako u PC - rovněž máte na výběr z bezdrátového a kabelového připojení. V prvním případě se dokonce nemění vůbec nic a postup je navlas stejný. U připojení pomocí drátů nicméně počítejte s vynaloženými náklady navíc, neboť notebooky standardně nemývají HDMI port, takže je potřeba dokoupit HDMI redukci na USB, které je do notebooku již běžně připojitelné.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist