Jak přidat příspěvek na Instagram přes PC?

4.12.2021 7:31  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Ačkoliv většina lidí považuje Instagram primárně za mobilní aplikaci, a takto jej i používá, tak existuje i Instagram na PC. Přesněji řečeno webová aplikace IG, jež je dostupná skrze váš internetový prohlížeč.

Pakliže jste tedy zvyklí nahrávat příspěvky na IG z mobilu, ale aktuálně potřebujete k nahrání příspěvku použít počítač, neboť nemáte telefon při ruce, tak vám prozradíme, jak jednoduše a rychle nahrát fotky na Instagram přes PC.

Pro rychlé Instagram přihlášení PC vám stačí kliknout zde, a následně postupovat podle níže uvedeného návodu - výsledkem pak bude nahraná fotka na IG i s textem a hashtagy. K vložení hashtagů se vám bude hodit znalost toho, jak udělat symbol hashtag na klávesnici.

Instagram mobilní verze na PC

Nejjednodušším způsobem, jak nahrát fotky na Instagram z PC je využít přepnutí na mobilní verzi. Poté se totiž postup neliší od toho, jež běžně aplikujete ve snaze, jak vložit fotku na Instagram z mobilu. Pakliže jste tedy zvyknutí nahrávat příspěvky na Instagram přes váš telefon, tak ve webové verzi této sociální sítě stiskněte klávesovou kombinaci CTRL + SHIFT + I . Ta vás přepne do vývojářského režimu, kde následně stačí v levém horním rohu kliknout na ikonku mobilu/tabletu, a na závěr ještě stránku aktualizovat.

Na obrazovce se vám pak ukáže aplikace Instagram na PC, jež se nikterak neliší od její mobilní verze. Postup, jak přidat fotku na IG z PC je tedy opět skrze klasické “plusko” na dolním panelu. Jedná se ale samozřejmě primárně o radu, jak přidat fotky na Instagram přes počítač, pro ty z vás, kteří již mají zkušenosti s nahráváním příspěvků přes mobil. Pro ostatní tu jsou zbylé 2 návody.


Využití aplikace Instagram pro Windows 8 / 10

V případě, že máte ve svém počítači nainstalovány nové Windows, tak tím nejlepším způsobem, jak přidat příspěvek na Instagram, je nainstalování oficiální appky, která je cestou, jak přidat fotky na Instagram přes počítač, i pro ty, kteří doposud neměli s používáním IG žádné zkušenosti. Pro stažení aplikace je potřeba provést následující postup:

  • Klikněte na ikonku Start vlevo dole na spodní liště
  • Vložte do vyhledávače “Windows Store” a následně nalezený program spusťte
  • Vyhledejte Instagram, stáhněte jej a nainstalujte.

Jakmile budete mít aplikace IG úspěšně nainstalovánu, tak ve snaze, jak přidat fotku na IG vám stačí povést už pouze následující kroky:

  • Opět Start.
  • Najděte aplikaci Instagram a klikněte na ni pravým tlačítkem.
  • Zvolte možnost Nový příspěvek, jež spustí nástroj pro uploadování IG příspěvku.

Pozor však na to, že fotku je možno nahrát pouze ze složky, kam se ukládají fotky z webkamery, typicky jde o složku Obrázky. Proto fotky, jež chcete nahrát na IG, přetáhněte nejdříve tam. Při nahrávání pak lze samozřejmě vybrat i několikero fotek najednou, tudíž tento návod je i způsobem, jak přidat více fotek na Instagram přes PC.

Využijte propojení Facebooku s Instagramem

Facebook a Instagram vlastní tatáž společnost, tudíž tyto dvě největší sociální sítě světa jsou dokonale propojené. Toho se dá využít i při nahrávání příspěvků na Instagram. Konkrétně pokud si propojíte Facebook s Instagramem, tak při každém sdílení příspěvku skrze facebookový profil získáte možnost tento příspěvek nahrát automaticky i na Instagram.

Stačí vám k tomu pouze zaškrtnout kolonku Instagram při sdílení fotografie. Výhodou tohoto řešení je, že funguje úplně na všech operačních systémech, tudíž jde i o způsob, jak vložit fotku na Instagram přes Mac. Nezapomínejte ani na úpravu fotek, kupříkladu pomocí šikovného pomocníka Zoner Photo Studio.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 hodinami

TOPlist