Jak udělat symbol hashtag na klávesnici?

30.4.2020 17:00  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Hešteg je dnes "životně důležitým znakem". Přesedlali jste na anglickou klávesnici nebo na MacBook? Poradíme vám, jak populární hešteg napsat jednoduše a rychle.

Jak se píše hashtag? / Jak napsat heštek na klávesnici?

"Jak napíšu heštek?" Ani vy nevíte, jak na vaší klávesnici vytvořit tento speciální znak? Není to nic komplikované, stačí vědět, jaký jazyk klávesnice používáte, a také to s jakým operačním systémem máte dočinění.

Hešteg není třeba představovat, ale přece ...

Než se dostaneme k tomu, jak udělat hashtag na různých zařízeních nebo při používání různých operačních systémů, si ve zkratce tento znak představíme. Ano, hešteg znak dnes zná asi každý, někteří si bez něj dokonce asi ani nedovedou představit život. Vždyť, jak byste mohli přidat příspěvek na Facebook či Instagram aniž jste použili hashtag znak?

OK, dejme srandičky stranou. Hashtag se prvotně používaly hlavně na Twitteru, později se však dostal i na jiné sociální sítě. Dnes tento "formát" nebo způsob označování příspěvků podporují všechny platformy (Google, Facebook, Instagram, Youtube atd.).

Význam slova hashtag je v překladu: "hash" - mřížka a "tag"- označení. Jak napsat symbol hashtag tak, aby dával smysl? V tomto směru v podstatě žádná pravidla neexistují. Hešteg však označuje / představuje za ním následující klíčová slova, která vystihují podstatu daného příspěvku. OK, to bychom měli, pojďme tedy k tomu, jak udělat heštek.

 

JAK DÁT HASHTAG NA KLÁVESNICI?

Kde je heštek na klávesnici? Hešteg na klávesnici (nebo # na klávesnici) se nachází na klávese s číslem 3. Rozdílem je hashtag německy, tedy na německé klávesnici. V tomto případě ho najdete na klávese se znakem apostrof, která se nachází napravo od písmene "ä".

JAK NAPSAT NA PC ZNAK HASHTAG?

 

Znak hashtag na PC můžete napsat několika způsoby. Následující klávesové zkratky fungují jako v online svět, tak i ve Wordu nebo jiných textových editorech. MacBooky jsou výjimkou, tím se však budeme věnovat později.

          
  • Jak se píše hashtag na anglické klávesnici: SHIFT + 3 (ne na numerické klávesnici)
  •       
  • Jak se píše hashtag na české klávesnici: ALT GR (PRAVÝ ALT) + X nebo levý ALT + 35 (pouze na numerické klávesnici)
  •       
  • Jak se píše hashtag na německé klávesnici: LEVÝ ALT + 35 (pouze na numerické klávesnici)

JAK SE PÍŠE HASHTAG NA NOTEBOOKU?

 

Způsob jak dát hashtag na notebooku, je stejný, jako se píše heštek na počítači, tedy ALT GR + X. V případě, pokud máte notebook s numerickou klávesnicí, můžete využít také hashtag zkratku na klávesnici: LEVÝ ALT + 35.

JAK NAPSAT HASHTAG NA MAC OS?

 

MacBook je specifický i v tomto směru (jak jinak?). Způsob, jak napsat hashtag na Apple je stejný jako při psaní hashtagu anglicky (na AJ klávesnici), tedy SHIFT + 3.

Existují i ​​jiné způsoby, jak napsat hashtag na MacBooku, když mi nejde napsat hashtag takovýmto způsobem, například při českém rozložení klávesnice? Ano, i to se zvykne stávat naštěstí jiný způsob skutečně existuje. Počítejte však s tím, že jde o trošku zdlouhavější proces.

První možností je použít seznam speciálních znaků anglické klávesnice. Funguje to tak, že na daný znak, který chcete napsat, jen namíříte myšku, a v nápovědě uvidíte klávesovou zkratku, kterou máte použít.

Přímo v Mac OS X můžete použít i funkce Special Characters. Dostanete se k ní touto cestou: Finder - Edit - Special Characters ... nebo můžete využít klávesovou zkratku: Option + Command + T (tato klávesová zkratka je dostupná také v jiných aplikacích, jako je Finder).

JAK SE PÍŠE HASHTAG NA TABLETU?

Hashtag zkratku na tabletu nenajdete. Musíte si rozkliknout speciální znaky, které najdete dole vlevo, no a mezi nimi najít heštek. Většinou, tedy asi vždy, se nachází hned vedle znaku zavináč.

TIP: Jak se píše hashtag na iPadu? V tomto je operační systém Mac stejný. Hešteg napíšete stejným způsobem jako na zařízeních s OS Android.

JAK SE PÍŠE HASHTAG NA MOBILU?

Mobilní telefony jsou na tom stejně jako tablety. Na klávesnici si nejprve rozbalíte nabídku speciálních znaků a kliknete na hešteg. Speciální znaky i samotný hešteg znak by se měl nacházet na stejných místech jako v případě tabletů.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist