Jak udělat znak zavináč na klávesnici?

28.4.2020 11:26  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Máte problém s psaním zavináče na vašem notebooku nebo PC? Podívejte se, jaké máte možnosti při jeho vytváření. Ctrl + C / Ctrl + V skutečně používat nemusíte.

JAK SE PÍŠE SYMBOL ZAVINÁČ?

Jak napsat symbol zavináč? Jak se píše zavináč na české klávesnici? "Nejde mi napsat zavináč" nebo je rozdíl v anglickém zavináči a v tom českém? V následujících řádcích se vám pokusíme odpovědět na všechny obvyklé otázky související se symbolem, který si říká "zavináč".

JAK ZADAT ZAVINÁČ NA KLÁVESNICI?

Znak zavináč na klávesnici najdete na různých místech, a to v závislosti na jejím typu. @ Na klávesnici naleznete na klávese "2". To, kde je zavináč na klávesnici na vašem PC nebo notebooku, tedy neovlivňuje způsob, kterým ho budete "vytvářet.

O tom, jak udělat zavináč, rozhoduje konkrétní operační systém a druh klávesnice (CZ, AJ, NJ). Pozor, o způsobu, jakým budete vytvářet @ absolutně nerozhoduje ani to, jaký internetový vyhledávač využíváte (Opera, Chrome atd.). Přesné postupy a klávesové zkratky, jak se píše zavináč na počítači, si vysvětlíme v následujících řádcích.

TIP: Jak napíšu zavináč ve Wordu? První, avšak zdlouhavější, možností, je jeho vložení přes symboly. Ve stejném okně si však můžete nastavit i vlastní klávesovou zkratku. Místo toho, abyste vymýšleli nějaké krkolomné kombinace, je dobré si zvolit takovou zkratku, jakou píšete zavináč v internetovém vyhledávači či na mailu.

JAK NAPSAT NA PC ZNAK ZAVINÁČ?

Na klávesnici od PC máte několik možností, jak udělat zavináč (ve srovnání s notebookem), a to z velmi jednoduchého důvodu. Na klávesnici od PC najdete vždy i samostatnou numerickou klávesnici. Způsob, který budete používat, tedy závisí jen od toho, co vyhovuje vám, nebo na co jste si už zvykli.

  • Zavináč, zkratka na klávesnici CZ: CTRL + pravý ALT + V nebo CTRL + levý ALT + V nebo levý ALT + 64 (funguje pouze na numerické klávesnici) nebo pravý ALT + V
  • Zavináč na anglické klávesnici: SHIFT + 2

TIP: Email - zavináč píšete stejně, tedy jedním se zmíněných způsobů.

JAK SE PÍŠE ZAVINÁČ NA NOTEBOOKU?

Jak dát zavináč na notebooku? Možnosti jsou následující:

  • Pokud máte samostatnou numerickou klávesnici, můžete využít všechny výše zmíněné možnosti - klávesové zkratky, které fungují i na PC (ctrl + pravý ALT + v / ctrl + levý ALT + v / ALT + 64 / levý ALT + 64)
  • Pokud numerickou klávesnici nemáte, můžete využívat všechny ze spínaných možností, kromě ALT + 64.

TIP: Jak se píše zavináč na německé klávesnici? Zavináč německy se píše takto - pravý ALT + Q. Na klávese "Q" se na německé klávesnici zavináč i nachází.

JAK NAPSAT ZAVINÁČ NA MAC OS?

Jak napsat znak zavináč na MacBooku? Tuto otázku si položil snad každý, kdo přesedlal na tento operační systém z "klasického" Microsoftu. Nemějte strach, nejste odkázáni na používání známého "Ctrl + C / CTRL + V". Klávesová zkratka se liší v závislosti na tom, zda používáte českou nebo anglickou klávesnici i v případě Macbooku.


  • CZ klávesnice: ALT + 2
  • AJ klávesnice: SHIFT + 2

TIP: Druhou možností, jak napsat zavináč na Apple, je stáhnout používat layout, při kterém vám budou fungovat klávesová zkratka ALT + V.

JAK SE PÍŠE ZAVINÁČ NA TABLETU?

Zavináč na tabletu nenapíšete jinak, než stiskem příslušné "klávesy". V tomto případě neexistují žádné klávesové zkratky. Zavináč najdete mezi speciálními znaky. Téměř na každém tabletu se možnost "speciální znaky" nacházejí v dolní levé části klávesnice.

Výjimkou mohou být například tablety pro seniory, které mají klávesnice mnohem větší a rozděleny do dvou částí. A jak se píše zavináč na iPadu? Přesně tak.

JAK SE PÍŠE ZAVINÁČ NA MOBILU?

Mobilní telefon je v tomto směru úplně stejný jako tablet či iPad. Zavináč si prostě musíte najít mezi stávajícími speciálními znaky. Žádná klávesová zkratka neexistuje ani v tomto případě. Zavináč se většinou nachází na stejném místě, jaké jsme si popsali v při tabletě (dolní levý roh klávesnice + speciální znaky + @).
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist