Jak vypnout / zapnout Windows Defender?

22.12.2021 15:12  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Microsoft Defender pomáhá chránit počítač před viry a spywarem, avšak v celé řadě případů je až příliš nekompromisní a za škodlivé označuje i soubory, které škodlivé prokazatelně nejsou. Pokud jste i vy na tento problém natrefili, tak vás určitě napadla otázka, jak zakázat Windows Defender?

Stejně tak si můžete lámat hlavu nad tím, jak vypnout zabezpečení Windows a tím pádem tedy jak vypnout ochranu v reálném čase v případě, že se chystáte používat alternativu k zabezpečení PC Windows v podobě jiného softwarového antiviru.

A právě tento článek je věnován tomu, jak vypnout Windows Defender respektive tomu, jak vypnout Defender co možná nejjednodušeji a nejrychleji – existuje totiž samozřejmě vícero cest k vypnutí Windows Defenderu. Pokud byste si později své rozhodnutí o vypnutí Defenderu rozmysleli, tak se není čeho obávat, tento návod totiž obsahuje i část věnovanou tomu, jak zapnout Windows Defender.

Jak vypnout Windows Defender WIN 10?

Pokud jste si dělali starosti s tím, jak vypnout antivirus Windows 10 / jak vypnout antivir Windows 10, tak to bylo zbytečné, neboť vypnutí Windows Defenderu je opravdu hračka – i laik jej zvládne během pár minut. Jak vypnout Windows Defender 2021? Ve snaze, jak vypnout Microsoft Defender vám bude stačit dodržet těchto pár snadných kroků, jež jsou návodem k tomu, jak vypnout Defender ve WIN 10:

  • Otevřte Start, což učiníte kliknutím na logo Windows v levém dolním rohu obrazovky.
  • Klikněte na ikonu Nastavení ve tvaru ozubeného kola v levé dolní části nabídky Start.
  • Vyberte možnost Aktualizace a zabezpečení, kde následně klikněte na Zabezpečení systému Windows.
  • Pokračujte skrze Ochrana před viry a hrozbami > Nastavení ochrany před viry a hrozbami.
  • Přepínač Ochrana v reálném čase dejte do polohy Vypnuto.

Nyní už tedy víte, jak vypnout Defender ve WIN 10. Výše uvedený návod je řešením nejenom toho, jak dočasně vypnout Windows Defender, ale zároveň i jediným způsobem, jak trvale vypnout WIndows Defender - zkrátka, když jej už nikdy nebudete znovu chtít používat, tak jej nebudete znovu zapínat. Odinstalace Microsoft Defenderu totiž možná není, neboť je defaultní součástí operačního systému Windows 10.


Windows Defender je součástí OS od Windowsů 7 (nemusí vás tedy trápit, jak vypnout Defender Windows XP), tudíž obdobný proces, jak vypnout ochranu Windows 10 funguje též v případě toho, jak vypnout Windows Defender WIN 7.

Jak zapnout Defender Windows 10?

Nyní, když už tušíte, jak vypnout Defender WIN 10, tak se pojďme pozastavit nad tím, jak zapnout Windows Defender Windows 10, což je dovednost, jež se vám bude náramně hodit v situaci, kdy budete chtít opět zvýšit bezpečnost vašeho PC. Jak spustit Windows Defender? Stačí provést všechny kroky z návodu uvedeného výše s jednou drobnou odchylkou - přepínač Ochrana v reálném čase dejte do polohy Zapnuto.

Výhodou tohoto postupu je skutečnost, že opět funguje pro všechna zařízení s nejnovějšími operačními systémy od Windows – jde tedy o jednotný způsob, jak zapnout Windows Defender Windows 8 a jak zapnout Windows Defender WIN 10. Důležitou informací je pak to, že zapnutí Defenderu se plně projeví až po restartu PC.

Jak podpořit ochranu vašeho PC?

Ochrana před viry a spywarem od Windows Defenderu je dostatečná, avšak v zabezpečení PC lze považovat spíše za nutný základ. Rozhodně je dobré se tedy porozhlédnout po nějakém způsobu, jak zvýšit ochranu vašeho PC, tedy po funkčním antiviru. Například léty ověřenou klasickou jsou antiviry ESET NOD32 Antivirus či Avast Free Antivirus. Vůbec nic ale nezkazíte ani instalací antiviru od AVG.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 14 hodinami

TOPlist