Jak zesílit WiFi signál? Poradíme vám!

6.9.2021 14:56  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Slabý signál WiFi je nepříjemností, která má za následek nejenom zpomalení brouzdání po internetu a rychlosti stahování, ale zároveň se může zapříčiňovat i o častější padání internetu. Zkrátka slabá WiFi představuje velký problém, obzvláště v situaci, kdy počítač používáte k práci či ke hraní online her.

Abyste slabému signálu předcházeli je nesmírně důležité správně vyřešit už samotný rozvod WiFi po domě. Avšak ne vždy se podaří router zprostředkovávající WiFI signál umístit tak, aby se z něj signál efektivně šířil až k vašemu zařízení. V takovém případě pak přichází na řadu zesílení WiFi signálu v domě, které vám pomůže tento problém odstranit. Jak na zesílení WiFi, abyste opět mohli začít vaše internetové připojení používat naplno?

Jak zesílit WiFi zdarma?

Abyste zesílili signál WiFi, tak hned nemusíte do obchodu běžet pro drahý WiFi zesilovač, nýbrž můžete vyzkoušet i drobnou a hlavně bezplatnou změnu vašeho současného WiFi setupu. Konkrétně zkuste změnit umístění routeru - ideální je umístit router, co možná nejblíže danému zařízení a ideálně do stejné výšky. A následně sledujte, jak se mění síla WiFi signálu. Monitorovat sílu rozšíření signálu WiFi vám pak může pomoci mobilní aplikace WiFi Signal Strength Meter (pokud vás zajímá, jak zesílit signál WiFi v mobilu) či softwarový program WifiMon, jež vám v reálném času dokáží zobrazit sílu signálu bezdrátové sítě Wi-Fi.

Rozšíření WiFi signálu mohou bránit i okolní spotřebiče a elektronika, umístěte tedy router z jejich dosahu. Překážkou k bezproblémovému rozšíření WiFi po bytě či domě jsou i další typické blokátory signálu - zesílení WiFi signálu lze například dosáhnout tím, když mu na cestě nebudou překážet tlusté zdi či kovové předměty. Problém s prostupností signálu může dokonce způsobovat i akvárium nacházející se v blízkosti vašeho PC.

Zesílení WiFi signálu pomocí druhého routeru

Pakliže jste vyzkoušeli všechny výše zmíněné rady a nic vám nepomohlo dostatečně zvýšit signál WiFi, abyste mohli internet používat bez zbytečných omezení, pak můžete zkusit zlepšit rozšíření WiFi pomocí druhého routeru. Jak rozšířit WiFi pomocí druhého routeru? Stačí si pořídit druhý router a udělat z něj směrovač WiFi signálu - Access Point nebo repeater.


Následně už stačí oba dva routery spojit a ten router, který budete využívat jakožto směrovač signálu WiFi, umístit na dobře přístupné místo. Jak na propojení routerů a jak udělat z routeru repeater? S tím vám pomůže následující článek dostupný zde. Zesílení WiFi signálu pomocí routeru je obzvláště účinné ve chvíli, kdy potřebujete překonat překážku v šíření signálu WiFi. Pomáhá však právě pouze s lepším šířením WiFi, samotný signál samo o sobě nezesiluje.

Jak zesílit signál WiFi? Od toho tu je zesilovač WiFi!

Pokud nejsou důvodem slabého internetového připojení překážky v cestě signálu od routeru až do vašeho zařízení, pak máte v zásadě dvě možnosti. První z nich je výměna starého modemu za novější verzi s vyšším dosahem, to je ale vždy ta nejdražší varianta. O něco méně nákladnou možností je pak pořízení zesilující „krabičky“ zvané WiFi extender.

Takovýto zesilovač WiFi signálu seženete už za pár stovek korun a výsledky zesílení pomocí něj jsou více než obstojné. Zesilovač WiFi, jak funguje? Jeho použití je opravdu jednoduché, abyste jej mohli použít k zesílení WiFi, tak vám jej stačí pouze zapojit do elektrické zásuvky, ideálně do místa, kde je signál WiFi po cestě od routeru do PC či mobilu nejslabší, toť vše. Zkrátka WiFi extender pomůže ve snaze zesílení WiFi v domě, možné je použít i druhý router jako extender.

Zesílení WiFi signálu pomocí mesh sítě

Nejmodernějším způsobem, jak zesílit signál WiFi v domě a jak zvýšit dosah WiFi jsou takzvané meshové sítě. Jedná se o komplexní řešení, jak na slabý signál WiFi a jak na co možná nejefektivnější rozšíření WiFi po celém domě. Konkrétně jde o několik drobných zařízení, které komunikují společně s routerem a zároveň i mezi sebou a vždy si tak předávají informaci o tom, kudy je vhodné posílat signál, aby byl vždy co možná nejsilnější. To vám tedy vždy zaručí spolehlivé a rovnoměrné pokrytí WiFi na doma. Nevýhodou je nicméně vyšší pořizovací cena tohoto řešení, ta startuje na částce kolem 5 tisíc Kč.

Krom zesílení signálu a rozšíření WiFi byste se rozhodně měli zaobírat i otázkou bezpečnosti internetu. Zdali vás někdo nehacknul můžete zjistit například pomocí programu CommView for WiFi, který slouží k zachycení trafiku na sítích a lze jej tak používat ve snaze odhalit nežádoucí pakety.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377865

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253129

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219035

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163074

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146875

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144242

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137529

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133915

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128192

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121700

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

další prodávané »


logo

11387 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist