Jak zesílit WiFi signál? Poradíme vám!

6.9.2021 14:56  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Slabý signál WiFi je nepříjemností, která má za následek nejenom zpomalení brouzdání po internetu a rychlosti stahování, ale zároveň se může zapříčiňovat i o častější padání internetu. Zkrátka slabá WiFi představuje velký problém, obzvláště v situaci, kdy počítač používáte k práci či ke hraní online her.

Abyste slabému signálu předcházeli je nesmírně důležité správně vyřešit už samotný rozvod WiFi po domě. Avšak ne vždy se podaří router zprostředkovávající WiFI signál umístit tak, aby se z něj signál efektivně šířil až k vašemu zařízení. V takovém případě pak přichází na řadu zesílení WiFi signálu v domě, které vám pomůže tento problém odstranit. Jak na zesílení WiFi, abyste opět mohli začít vaše internetové připojení používat naplno?

Jak zesílit WiFi zdarma?

Abyste zesílili signál WiFi, tak hned nemusíte do obchodu běžet pro drahý WiFi zesilovač, nýbrž můžete vyzkoušet i drobnou a hlavně bezplatnou změnu vašeho současného WiFi setupu. Konkrétně zkuste změnit umístění routeru - ideální je umístit router, co možná nejblíže danému zařízení a ideálně do stejné výšky. A následně sledujte, jak se mění síla WiFi signálu. Monitorovat sílu rozšíření signálu WiFi vám pak může pomoci mobilní aplikace WiFi Signal Strength Meter (pokud vás zajímá, jak zesílit signál WiFi v mobilu) či softwarový program WifiMon, jež vám v reálném času dokáží zobrazit sílu signálu bezdrátové sítě Wi-Fi.

Rozšíření WiFi signálu mohou bránit i okolní spotřebiče a elektronika, umístěte tedy router z jejich dosahu. Překážkou k bezproblémovému rozšíření WiFi po bytě či domě jsou i další typické blokátory signálu - zesílení WiFi signálu lze například dosáhnout tím, když mu na cestě nebudou překážet tlusté zdi či kovové předměty. Problém s prostupností signálu může dokonce způsobovat i akvárium nacházející se v blízkosti vašeho PC.

Zesílení WiFi signálu pomocí druhého routeru

Pakliže jste vyzkoušeli všechny výše zmíněné rady a nic vám nepomohlo dostatečně zvýšit signál WiFi, abyste mohli internet používat bez zbytečných omezení, pak můžete zkusit zlepšit rozšíření WiFi pomocí druhého routeru. Jak rozšířit WiFi pomocí druhého routeru? Stačí si pořídit druhý router a udělat z něj směrovač WiFi signálu - Access Point nebo repeater.


Následně už stačí oba dva routery spojit a ten router, který budete využívat jakožto směrovač signálu WiFi, umístit na dobře přístupné místo. Jak na propojení routerů a jak udělat z routeru repeater? S tím vám pomůže následující článek dostupný zde. Zesílení WiFi signálu pomocí routeru je obzvláště účinné ve chvíli, kdy potřebujete překonat překážku v šíření signálu WiFi. Pomáhá však právě pouze s lepším šířením WiFi, samotný signál samo o sobě nezesiluje.

Jak zesílit signál WiFi? Od toho tu je zesilovač WiFi!

Pokud nejsou důvodem slabého internetového připojení překážky v cestě signálu od routeru až do vašeho zařízení, pak máte v zásadě dvě možnosti. První z nich je výměna starého modemu za novější verzi s vyšším dosahem, to je ale vždy ta nejdražší varianta. O něco méně nákladnou možností je pak pořízení zesilující „krabičky“ zvané WiFi extender.

Takovýto zesilovač WiFi signálu seženete už za pár stovek korun a výsledky zesílení pomocí něj jsou více než obstojné. Zesilovač WiFi, jak funguje? Jeho použití je opravdu jednoduché, abyste jej mohli použít k zesílení WiFi, tak vám jej stačí pouze zapojit do elektrické zásuvky, ideálně do místa, kde je signál WiFi po cestě od routeru do PC či mobilu nejslabší, toť vše. Zkrátka WiFi extender pomůže ve snaze zesílení WiFi v domě, možné je použít i druhý router jako extender.

Zesílení WiFi signálu pomocí mesh sítě

Nejmodernějším způsobem, jak zesílit signál WiFi v domě a jak zvýšit dosah WiFi jsou takzvané meshové sítě. Jedná se o komplexní řešení, jak na slabý signál WiFi a jak na co možná nejefektivnější rozšíření WiFi po celém domě. Konkrétně jde o několik drobných zařízení, které komunikují společně s routerem a zároveň i mezi sebou a vždy si tak předávají informaci o tom, kudy je vhodné posílat signál, aby byl vždy co možná nejsilnější. To vám tedy vždy zaručí spolehlivé a rovnoměrné pokrytí WiFi na doma. Nevýhodou je nicméně vyšší pořizovací cena tohoto řešení, ta startuje na částce kolem 5 tisíc Kč.

Krom zesílení signálu a rozšíření WiFi byste se rozhodně měli zaobírat i otázkou bezpečnosti internetu. Zdali vás někdo nehacknul můžete zjistit například pomocí programu CommView for WiFi, který slouží k zachycení trafiku na sítích a lze jej tak používat ve snaze odhalit nežádoucí pakety.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 13 hodinami

TOPlist