Jak zjistit IP adresu?

27.1.2022 6:15  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

IP adresa číselný kód, který se skládá ze čtyř jedinečných čísel oddělených tečkami představujících poznávací značku. Číselný kód je přidělen každému zařízení poskytovatelem internetu. Jak jí zjistit?

Tato adresa slouží pro správné adresování dat. Funguje to podobně jako s vaší adresou bydliště, na kterou jsou vám doručovány dopisy. IP adresa slouží k odesílání a doručování dat.

V případě, že se připojujete na jinou síť prostřednictvím mobilu či počítači, automaticky se změní vaše IP adresa. Dočtete se více také zde.

Lokální IP adresa je termín, který označuje IP adresu jednoho routeru v domácnosti, na kterém je napojeno více zařízení.

Statická VS dynamická adresa?

IP adresa se dělí na statickou a dynamickou IP adresu. Statická IP adresa poskytovaná od poskytovatele internetu je většinou zpoplatněna. Naopak dynamická IP adresa je zdarma a průběžně se mění.


Jak zjistit svou IP adresu?

Pro zjištění své IP adresy stiskněte tlačítko „Start“ a následně tlačítko „Spustit“, do okénka napište „cmd“ a stiskněte klávesu „enter“. Řádek IPv4 adress ukazuje vaši IP adresu. Kde najdu IP adresu zařízení? Údaje o IP adrese kamery, tiskárny či jiného připojeného zařízení naleznete v routeru. https://downloadwik.com/jako-zistit-ip-adresu/. Jak zjistit IP adresu v síti? Ke zjištění IP adresy v síti existují různé programy, jako Advanced IP Scanner.

Pokud se vám nedaří i na základě již zmíněných postupů určit IP adresu, přečtěte si manuál k zařízení nebo navštivte internetové stránky podpory výrobců.

IP adresa

  • Jak zjistit IP adresu cizího PC? V případě, že chcete zjistit IP adresu cizího počítače zkuste to prostřednictvím emailu, který vám byl odeslán.
  • Jak zjistit IP adresu z emailu? V první řadě otevřete mail a zobrazte jeho zdrojový kód. Klikněte na „Received from“, kde se nachází IP adresa cizího PC.
  • Jak zjistit IP adresu stránky? Zobrazit IP adresu lze pomocí příkazové řádky stisknutím Win + R a do řádku napište výraz „ping www.názevdomény.cz“. První řádek zobrazí IP adresu domény.
  • Jak zjistit majitele IP adresy? Jméno majitele zařízení nezjistíte. Prostřednictvím IP adresy můžete zjistit název domény. Změna IP adresy může nastat kdykoli, pokud je změněna WiFi síť, restartovaný router nebo počítač.
  • Jak zjistit IP adresu mobilu? Vyhledání IP adresy v telefonu není složité. IP adresu zařízení najde v nastavení telefonu v části „informace o telefonu“.

Veřejná vs. soukromá IP adresa

Připojením smatfonu na internet disponujete dvěma různými IP adresami.

Veřejná IP adresa nazývající se i jako internetová IP adresa se zobrazuje na základě prohledávání internetu. Jedná se o komunikaci s ostatními zařízeními na internetu. Vaše zařízení kromě veřejné IP adresy disponuje i soukromou IP adresou.

Soukromá IP adresa není při prohledávání internetových stránek viditelná. Prostřednictvím soukromé IP adresy můžete komunikovat výlučně se zařízeními z lokální sítě.

IPv4 adresa

Jak zjistit IPv6 adresu? Jak zjistit IPv4 adresu? IP adresa zařízení může být zobrazena v prvním řádku ve tvaru IPv6 a v řádku pod ním IPv4. IPv4 adresa je začínající čísly „192.168.X.Y“.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist