Jak změnit heslo na WiFi?

22.7.2021 14:13  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Připadá vám heslo u vašeho WiFi routeru slabé a chtěli byste jej změnit? Pak přesně pro vás jsou určeny následující řádky, kde vám představíme způsoby, jak změnit WiFi heslo, abyste lépe zabezpečili své internetové připojení. S lepší bezpečností vašeho bezdrátového připojení vám mohou pomoci i programy CommView for WiFi a WifiMon, jež monitorují veškerou aktivitu na WiFi standardu IEEE 802.11.

Postupy, jak změnit heslo na WiFi, se přitom mohou dosti lišit podle výrobce routeru a poskytovatele internetu. I na to jsme samozřejmě mysleli, a proto vám přinášíme postupy, jak změnit heslo od WiFi, pro všechny nejrozšířenější typy modemů a pro nejoblíbenější poskytovatele.

Nejsnazší způsob, jak změnit heslo k WiFi

Ke změně hesla u vaší bezdrátové sítě vám bude ve většině případů stačit pouze webový prohlížeč připojený k síti, u níž chcete heslo změnit. Prakticky stejný způsob pak můžete zvolit i v případě, kdy vás zajímá, jak změnit heslo u WiFi, k níž neznáte heslo - jediným rozdílem bude nutnost propojení počítače s routerem pomocí ethernetového kabelu.

Jak změnit heslo WiFi pomocí prohlížeče? Stačí vám do adresního řádku zadat některou z těchto adres, jež otevře konfigurační stránku routeru:

 • 192.168.0.1 UPC
 • 192.168.8.1 T-mobile
 • 192.168.1.1
 • 192.168.2.1
 • 10.0.1.1

Pakliže by ani jedna z těchto adres nefungovala, poté se podívejte zde, kde objevíte návod, jak najít adresu vašeho routeru.


Na konfigurační stránce se už stačí pouze přihlásit uživatelským jménem a heslem k routeru. Pokud ho neznáte, klikněte zde a jestliže zůstalo defaultní, tak jej během pár sekund zjistíte. Na závěr ještě klikněte na tlačítko Wireless a následně již můžete provést změnu samotného hesla. Tedy nejen jeho, na stejném místě můžete změnit i název sítě a typ zabezpečení.

Pro jaké routery lze tuto metodu využít?

Výše uvedený způsob, jak změnit heslo routeru je použitelný pro naprostou většinu na českém trhu dostupných WiFi routerů. Konkrétně jde o způsob, jak změnit heslo na routeru:

 • TP-Link
 • Starnet
 • Netis
 • ZyXEL
 • Asus
 • … a celé řadě dalších routerů

Nyní už tedy víte, jak změnit heslo WiFI TP-link, jak změnit heslo na WiFi Starnet či jak změnit heslo na WiFi Netis. Avšak pokud máte internet od T-Mobile, Vodafone či O2, poté můžete využít i jiných neméně složitých možností, jak změnit WiFi heslo. Jakých?

Jak změnit heslo na WiFi T-Mobile?

Nejlepším způsobem, jak změnit heslo u WiFi T-Mobile je stáhnout si T-Mobile DSL Manager zde. Tento program vám umožní automaticky vyhledat váš router a změnit na něm základní parametry. Jedná se tedy o komplexní T-mobile nastavení modemu, pomocí něhož si lze krom hesla změnit i název sítě či změnit stav DSL připojení. Stejně tak je možné díky němu zjistit, jaká je T-mobile IP adresa vašeho bezdrátového routeru nebo pomocí něj aktualizovat firmware.

Jak změnit heslo na WiFi Vodafone?

V nedávné době se Vodafone plně sloučil s UPC, tudíž níže popsaný postup je i návodem, jak změnit heslo na WiFi UPC. Vodafone změna hesla WiFi lze provést na některém z těchto webů (závisí na typu routeru), kde poté, co zadáte administrátorské heslo Vodafone, získáte možnost změnit SSID sítě, její heslo a další konfiguraci:

 • http://vodafonemobile.wifi
 • http://vodafonemobile.cpe
 • http://samsung.hotspot (pro routery Samsung)

Jde tedy též o způsob, jak změnit název WiFi Vodafone a provést UPC router nastavení. Potřeba ještě dodat, že zmíněné stránky se vám otevřou jen tehdy, když vlastníte podporovaný router.

Jak změnit heslo na WiFi O2?

Zajímá vás, jak je proveditelná změna hesla WiFi O2 Smart Box či u jiného modemu od společnosti O2? Poté vás odkážeme zpět na úvod článku, neboť nejsnadnější variantou, jak změnit jméno a heslo WiFi O2 je skrze webový prohlížeč po zadání IPv4/ IPv6 adresy vašeho routeru.

Jak změnit heslo WiFi Windows 10?

Přímo v operačním systému není možné změnit heslo k WiFi, je to vždy potřeba dělat přímo skrze konfiguraci routeru, potažmo modemu, do níž musíte být přihlášen jakožto admin.

Nicméně ve Windows 10 si můžete alespoň nechat zobrazit heslo k vašemu aktuálně nastavenému bezdrátovému připojení. Konkrétně pokud jste zapomněli heslo ke své současné WiFi síti, tak jej zjistíte následovně:

Ovládací panely > Zobrazit úlohy a stav sítě > Klikněte na Wi-Fi, k níž jste připojeni > Vlastnosti bezdrátového připojení > Zabezpečení > Zaškrtněte políčko Zobrazit znaky a měli byste uvidět heslo ke své WiFi.

Jak změnit heslo na WiFi přes mobil?

Možnosti, jak změnit heslo na WiFi přes mobil jsou dva. Buď můžete vsadit na klasiku v podobě změny hesla skrze webový prohlížeč (viz výše), případně druhou z možností, jak změnit heslo na WiFi na mobilu, je stáhnutí speciální aplikace, jež tuto možnost nabízí. Vlastní aplikaci pro konfigurace bezdrátové sítě má většina výrobců routerů, potažmo můžete využít univerzální appky IP Tools: WiFi Scanner.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist