Co je kód chyby 43 a jak tuto chybu opravit? Jednoduchý NÁVOD

24.1.2022 5:56  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže kód 43 - tak zní chybová hláška, která ve Windows dává uživatelům jasně najevo, že Správce zařízení identifikoval chybu s hardwarem jejich přístroje.

Chyba 43 nicméně nemusí nutně znamenat pouze to, že potíž je s hardwarem, zobrazuje se totiž i ve chvílích, kdy došlo k chybě ovladače, jež negativně ovlivňuje funkcionalitu daného zařízení.

Kompletní seznam chybových kódů ve Windows můžete nalézt zde.

Kód chyby 43 se může vztahovat na jakékoli hardwarové zařízení, avšak nejčastěji se chyba kód 43 objevuje v souvislosti s grafickými kartami, USB zařízeními jako jsou tiskárny či webové kamery, kód chyba 43 se ale může vyskytnout i u Bluetoothu. Jak vyřešit chybu 43 a jak opravit chybu 43 u všech těchto zařízení? To se dozvíte právě nyní!

Jak opravit kód 43 USB Windows 10?

Prvním, co byste měli v případě vyskočení chybové hlášky USB kód 43 udělat, tak je obyčejný restart počítače - ten v mnoha případech totiž skutečně pomůže, neboť se může jednat pouze o nějaký dočasný problém s hardwarem. Jak ale vyřešit kód 43 USB problém, pakliže restart nepomohl? Prvně si ale ještě řekněme, jak vůbec zjistit chyby v počítači související s vadným hardwarem? K tomu stačí zavítat do Správce zařízení, kde je ještě potřeba otevřít Vlastnosti pravým tlačítkem a následně vám budou vypsány všechny podrobnosti o chybě zařízení.


Teď již ke zmíněnému řešení problému s USB zařízením. Nežádoucí USB kód 43 lze řešit pomocí Průvodce odstraňováním potíží, který je integrovanou součástí Windowsu a jenž tak představuje nejsnazší možnost, jak odstranit USB kód 43 Windows 10. Pokud ani toto nepomůže, tak zkuste aktualizovat všechny ovladače zařízení, neboť se může stát, že jsou již tak moc zastaralé, že jsou operačním systémem vyhodnocovány jakožto chybové (USB chyba kód 43).

Kompletní postup, jak zlikvidovat kód 43 USB pomocí aktualizace ovladačů se pak dočtete v našem článku - Jak správně aktualizovat ovladače v PC.

Jak opravit kód chyby 43 ovladače grafického zařízení?

GTX 760 zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže kód 43 - tak zní hláška, která se vám na monitoru zobrazí v případě, že je problém v grafické kartě, konkrétně v tomto případě v jedné z nejoblíbenějších grafických karet z řady NVIDIA GeForce. GTX 760 kód 43 a stejně jako jakákoliv jiná kód chyba 43 grafická karta je vyřešitelná pomocí přeinstalace či aktualizace ovladače grafické karty.

Jmenovitě kód 43 NVIDIA může být vyřešen pomocí aktualizace ovladačů, které si můžete stáhnout zde. Jestliže hledáte univerzální nástroj, jenž vám pomůže s aktualizací ovladačů většiny na trhu dostupných grafických karet bez ohledu na jejich značku, a tím pádem eliminuje kód 43 grafická karta, tak doporučit můžeme kupříkladu softwarový program SlimDrivers.

Chyba 43 grafická karta může být v neposlední řadě způsobena i špatným usazením grafické karty na základní desce – pokud tedy aktualizace ovladačů nepomohla, tak zkuste zkontrolovat, jestli grafická karta je správně propojena se základní deskou.

Bluetooth kód 43 - Jak na jeho vyřešení?

Zatímco u USB zařízeních se je možné ve snaze zbavit se chybového kódu 43 pokusit ještě o jejich zapojení do jiného portu či nahrazení vadného USB kabelu, tak kód 43 Bluetooth tímto způsobem samozřejmě řešit nelze, neboť se jedná o bezdrátovou technologii.

Bluetooth kód 43 Windows 10 se tak dá řešit tím způsobem, že ve Správci zařízení zakážete a následně povolíte dané zařízení. Deaktivací a opětovnou aktivací získá operační systém možnost opět správně nakonfigurovat konkrétní Bluetooth zařízení a tím vyřešit kód 43 WIN 10.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist