Nejlepší programy pro jednoduchý návrh interiéru

25.1.2022 6:46  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Počítače a hardware

Vždy jste obdivovali upravené domy a byty, které vypadaly, jako by vypadly ze stránek magazínu? Proč si nedopřát vlastní dávku inspirace? Vytvořte si elegantní a nadčasové prostory dle vlastních představ.

Buďte svým vlastním designéry a připravte si ideální návrh interiéru pomocí dostupných aplikací a navíc zdarma. Pojďme se podívat na to, jak si vytvořit ukázkový online design interiéru.

Při komplikovanějších úpravách domácnosti nebo úplném předělávání, je nutné naplánovat vzhled pokojů do nejmenšího detailu. Pokud plánujete rekonstrukci domu nebo se stěhujete do nového prostoru, můžete pomocí aplikace snadno vytvořit design interiéru podle vašich představ.

Software pro účel interiérového designu, je vytvořen nejen pro profesionály, ale i pro běžné uživatele bez prvotních zkušeností s vytvářením interiérového designu pokojů. Můžete si prostřednictvím něj vytvořit prohlídku pokojů, které mohou být dávkou inspirace nebo reálnými základy při předělávání. Profesionálové prostřednictvím nich představují svůj návrh klientům a vy je můžete sdílet se svým okolím nebo zkušeným bytovým designérem. Systémy jsou plně funkční, rychlé a přizpůsobitelné. Obvykle od promyšleného půdorysu až po nábytek s důrazem na ostatní příslušenství. Je zde možnost přizpůsobení barev, textur a osvětlení. Programy nabízejí řadu odlišných nastavení - od podlahy po prostorové plánování domu. V neposlední řadě, preferujete 3D návrh interiéru nebo 2D?

Kde začít při výběru programů pro 3D vizualizaci pokojů?

Existuje množství profesionálních softwarů pro navrhování interiérů domácností, kterou jsou uživatelsky přívětivé, cenově dostupné a v mnoha případech bezplatné, na které se podíváme dnes. Pomůžou vám s vizualizací vašich představ v reálně definovaném prostoru. Později tyto představy můžete zkonzultovat s odborníkem nebo je rovnou přenést do reality.


Není jednoduché zvolit si software, který by se spojoval s vašimi cíli v interiérovém navrhování, a který by automaticky vyhovoval právě vašim požadavkům. Představíme si softwary, ze kterých si můžete vybrat ten správný pro vás, aniž byste museli bloudit v množství aplikací a zkoušením promarnili hodiny.

Program pro interiérový design zdarma

1. SKETCHUP

 • (+) zvládnete s ním základy 3D modelování
 • (+) intuitivní přístup
 • (+) zkušební Pro verze aplikace je zdarma na 30 dní

Program SketchUp je považován za nejkomplexnější bezplatný software na 3D návrh interiéru domu či bytu. tohoto softwaru snadno oživíte každý aspekt vašeho bydlení a přeměníte jej na designérské umění.

Program pro 3D vizualizaci prostor, je vyvinut společností Google tak, aby se stal nenáročným a zábavným pro uživatele. Běžně s ním pracují architekti, inženýři a interiéroví designéři. Práce s ním je relativně intuitivní, přičemž v bezplatné verzi programu se naučíte základy 3D modelování. Jeho bezplatná verze je vhodná pro fanoušky a začátečníky, kteří přemýšlejí nad vlastním designem, zatímco profesionálnější verze zachází do detailů architektury, stavebnictví, strojírenství a komerčního interiérového designu.

SketchUp lze používat ve webovém rozhraní na počítačích se systémem Windows i Mac. Uživatelé mohou importovat a exportovat grafické soubory a prohlížet si 3D modely na mobilních zařízeních. Výrobci nabízejí možnost použití SketchUp Pro ve 30-ti denní bezplatné zkušební verzi.

Software je považován za profesionální a praktický k užívání. Rozhraní je intuitivní a ne příliš složité. Upřednostňuje se zejména při 3D modelování. Nevýhodou je zřejmě jen to, že pokud toužíte po používání profesionálních funkcí, musíte si připlatit za jejich dostupnost.

2. SWEET HOME 3D

 • (+) široký katalog nábytku
 • (+) rychlé rozmístění objektů po místnosti
 • (+) ideální program pro zařízení interiéru

Online program Sweet Home 3D nabízí množství dostupných objektů v knihovně, které vám pomohou s podrobnou simulací interiéru domu. Přidáte požadované objekty do prostoru a interiér vyplníte množstvím dostupných předmětů. Vyznačuje se vysokou variabilitou v dispozici domu. Možné je přesouvání objektů, dveří, nábytku či oken a dokonce můžete rozvrhnout nepravidelný tvar stěn. Upravovat můžete barvy i velikosti objektů.

Ideální program pro rychlé rozmístění nábytků v bytě. Aplikace nabízí rychlý výběr a umístění nábytku do 2D plánu domu s 3D náhledem. Načrtnete místnost, do které vložíte nábytek a prohlédnete si výsledek ve 3D rozhraní.

Pozitivum je, že nejsou nutné předchozí zkušenosti se softwarem a ani jiné technické znalosti. Program je relativně jednoduchý a práci v něm zvládnete v krátkém časovém rozhraní. Při začátcích práce se softwarem můžete použít dostupným design, abyste se v programu lépe orientovali a vybudovali si sebedůvěru.

V nastavení je možné projít si virtuální 3D prohlídkou interiéru a vytvořit si z ní video nebo foto záznam. Systém poskytuje rychlý postup při nákresu plánu prostor, uspořádání nábytku a zobrazení ve 3D rozhraní. Program je zpřístupněn při vytváření online designu i při stažení.

3. FLOORPAD

 • (+) profesionální nákres půdorysu
 • (+) program vhodný i pro profesionály
 • (+) kvalitní výsledek

Jednoduchá kresba půdorysu pomocí programu, který přináší profi výsledek. Pomocí programu FloorPAD umíte nakreslit půdorys prostoru a následně přidat nábytek dle vlastních preferencí. Je možná také úprava barvy stěn a podlahy. Práce s program je nenáročná. Výsledkem práce v programu je 3D návrh interiéru bytu, který můžete sdílet se známými prostřednictvím sociálních sítí nebo emailu.

Program není jen pro méně zběhlé uživatele, ale své využití nachází iu pracovníků v realitních kancelářích. Výsledek je kvalitní a dostatečně profesionální. Přičemž 3D návrh domu lze exportovat do PDF formátu.

Nevýhodou může být jen to, že program je přizpůsoben pouze uživatelům Windows. Program FloorPad oplývá množstvím funkcí, se kterými vytvoříte profesionální návrh. Hravě zvládnete nakreslit půdorys a zvolit si ideální nábytek podle preferencí.

4. IKEA HOME PLANNER

 • (+) návrh interiéru Ikea
 • (+) vhodný při renovaci domů
 • (+) zaměřený na produkty konkrétní značky

Navrhování interiéru domácnosti prostřednictvím Ikea softwaru je oblíbeným nástrojem. Můžete si jeho prostřednictvím přizpůsobit rozložení místnosti a změnit jejich velikost, a také přidat nábytek z katalogu Ikea. Práce s Ikea plánovačem je uživatelsky přívětivá a jednoduchá. Systém je vhodný i pro začátečníky. Plně bezplatná aplikace umožňuje navrhování interiéru nenáročnou formou.

Pokud jste milovníkem nakupování v tomto konkrétním obchodním domě, tento software si určitě zamilujete, protože se zde můžete přehrnovat v katalogu jejich nábytku a vkládat jej do své vizualizace pomocí několika kliků. Navíc program zobrazuje cenu konkrétního kusu nábytku a vypočítá vám odhadované náklady, které při změně interiéru utratíte. Program je velmi dobře optimalizovaný pro návrhy kuchyní - návrh rozmístění kuchyňských skříněk, správnou výšku kuchyňské linky či správné umístění odpadu.

Nevýhodou je, že systém je omezen pouze na nábytek z nabídky Ikea, což je dosti omezující řešení. Pokud ale plánujete vybavit svůj dům převážně tímto nábytkem, pak si software oblíbíte. V zásadě jde efektivní nástroj, který doporučuje spíše při renovaci domů nebo při úpravě místností.

Závěr

Vybrané aplikace vám pomohou dát svým představám o ideálním bydlení reálné kontury a stabilní designérské okovy. Jednoduše a většinou pomocí pár kliknutí se dostanete k softwaru, aniž byste museli kontaktovat designéra s požadavkem o návrh. Vizualizace interiéru pokojů se snadno změní v realitu, pokud použije dostupný software a začnete pracovat s jeho nabídkou. Navíc uvedené programy mají bezplatnou verzi, a při přípravě návrhu pro design bytu neminete nic. Software interiérového designu vám poskytuje vizualizaci vašeho prostoru pomocí 3D náhledu. Největší výhodu je, že si svůj dům vytvoříte sami, svůj vlastní návrh interiéru zcela podle sebe, a uvidíte jej předtím, než bude zhmotněn.
WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

372

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

230

Freeware

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

210

Freeware

Cain & Abel 4.9.56

Obnova zapomenutých hesel.

202

Freeware

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

201

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

153

Freeware

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

148

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

139

Freeware

Facebook Messenger 374.0.0.23.110

Facebook chat do mobilu

133

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

129

Freeware

další programy »


Nové programy

ELLA malování 2.0

Online kreslení pro děti

Freeware

0 kB

Rules of Survival 1.0

PC Hra o přežití

Shareware

0 kB

OPTIMIK 3.51

Tvorba plánu řezání

Demo

0 kB

Tuning Car Studio 1.0

Tuning automobilů

Freeware

0 kB

PixWords (slovenský) 1.90

Slovní hra s křížovkami do mobilních telefonů

Freeware

0 kB

My Horse and Me 1.0

Simulátor ježdění na koni (PC hra)

Demo

0 kB

Real Guitar Free

Hra na kytaru - simulátor (aplikace)

Freeware

0 kB

Design Home: Lifestyle Game 1.96.091

Interiérový designér (mobilní hra)

Demo

0 kB

Farm Heroes Saga 6.13.1

Mobilná hra s farmárskou tematikou

Demo

0 kB

FocusWriter 1.8.4 64-bit

Jednoduchý minimalistický textový editor

Freeware

0 kB

Google Lens

Rozpoznávání objektů a překlad textu

Freeware

0 kB

Edraw Mind Map 7.3

Tvorba myšlenkových map

Freeware

0 kB

Rusko - český slovník 2.8.9.2

Offline slovník do mobilního telefonu

Shareware

0 kB

Microsoft SwiftKey Keyboard 9.10.10.5

Snadné a rychlé psaní na mobilu (aplikace)

Freeware

0 kB

Taxi Sim 2022 Evolution 1.3.3

Taxi simulátor do mobilu (hra)

Freeware

0 kB

PixWords 2.60

Slovní hra do mobilu

Freeware

0 kB

EasePaint Watermark Remover 1.0

Odstranění nevhodných objektů z fotky/videa

Freeware

0 kB

Zesilovač zvuku 5.2.2

Zvýšení hlasitosti telefonu (aplikace)

Freeware

0 kB

Graph Paper Maker 3.0.1

Program pro tvorbu milimetrového papíru

Demo

0 kB

About You do mobilu 6.71.0

Online nákupní aplikace

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hledání duplicitních či podobných souborů

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Úprava / Vylepšení selfie fotky

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Rychlý internetový prohlížeč

Freeware

84,6 MB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

Stocard

Aplikace pro věrnostní karty

Freeware

0 kB

Norton Security 20.2.0.19

Profesionální antivir - ochrana zařízení

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Stahování a streamování torrentů

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prohlížení, tisk a konverze CAD souborů

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pro strojní inženýrství

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normování jídel

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázků a fotek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prohlížeč od Apple

Freeware

0 kB

další aktualizace »

logo

11549 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 4 dny

Reklama | Kontakty |

TOPlist