Jak na zrušení hesla na Windows?

4.4.2022 9:15  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Počítače a hardware

Ne každému vyhojí zadávat heslo do počítače při každém jednom přihlášení. Jak se dopracovat k tomu, abyste zrušili heslo ve Windows?

Projdeme si postup, který vás k tomu navede, avšak předtím, než tak učiníme, je důležité, abyste nezapomínali na bezpečná opatření, která jsou s heslem spojována.

Existuje několik upozornění, o kterých byste si měli být informováni předem. Ještě předtím, než budete uvažovat o použití technik, které popisujeme v tomto článku, byste měli vědět pár základních bezpečnostních informací.

 • Pro zrušení hesla musíte používat místní účet. Pokud používáte účet Microsoft, budete muset vrátit účet zpět na místní uživatelský účet.
 • Heslo ve vašem počítači má za úkol zabezpečovat zařízení. Je ale nevyhnutelné? Při fyzickém kontaktu může teoreticky kdokoli vstoupit do vašeho počítače, avšak to, že na lokálním účtu nemáte heslo, vás nedělá zranitelnějším vůči vzdálenému narušiteli.

 • I přes výše zmíněné důvody, odstranění hesla ve vašem zařízení, může představovat riziko. Škodlivé aplikace spuštěné na pc by mohly teoreticky získat přístup k Windows. Možná nebude na škodu zvážit, abyste zrušení hesla změnili v automatické přihlašování, ale to má opět své nedostatky. Musíme vás informovat o tom, že v samé podstatě nejde o nejsprávnější krok, i když za jistých okolností může mít smysl.

  Proces, který vede ke zrušení hesla Windows není vůbec náročný. Jak vymažete heslo z vašeho počítače, bude umožněn přístup ke všemu ve vašem počítači pro kohokoli, proto je důležité zvážit tento fakt z hlediska bezpečnosti. Pokud ale nemáte z toho obavy, pak není problém rozhodnout se pro urychlené spuštění počítače bez přihlášení.


  Jak zrušit heslo na notebooku?

  Předtím, než se pustíte k postupu, je důležité vědět, že k tomu, abyste mohli zrušit heslo v systému Windows a použít níže uvedený způsob, je nezbytné vědět vaše aktuální heslo, jinak tento standardní způsob nebude uskutečnitelný.

  Přejděte na nabídku „Start” ve vašem počítači a vyberte si možnost „Nastavení,” které rozpoznáte podle ikony ozubeného kolečka. Jak se vám otevře nabídka, vyberte si z ní: „Konta.” Ze seznamu, který se vám naskytne po otevření účtu, přejděte na „Možnosti přihlášení,” a pak v sekci „Heslo” klikněte na tlačítko „Změnit.” Abyste heslo mohli změnit, potřebujete z bezpečnostních důvodů potvrdit vaše aktuální heslo. Systém vás povede k dalšímu kroku, pokud nechcete používat heslo, nechte pole prázdná a klikněte na tlačítko „Další.” Pokud políčka necháte nevyplněna, dosáhnete tímto postupem, že systém Windows nahradí vaše aktuální heslo prázdným, tedy žádným heslem. K ukončení úkonů klikněte na „Dokončit.”

  Jak se automaticky přihlásit do systému Windows?

  Pokud máte na svém počítači povoleno přihlášení pouze prostřednictvím jednoho účtu, automatické přihlášení se jeví jako dobrá možnost. Opět je třeba podívat se na hledisko bezpečnosti, protože pokud povolíte tuto možnost, teoreticky kdokoli se může přihlásit do vašeho počítači. To nemusí být problémem, pokud jste v domácím prostředí, které nepředstavuje riziko. Pokud však berete svůj notebooku s sebou ven, pracujete z kavárny nebo podobně, v těchto případech to může být riskantní. Navíc při povolení automatického hesla, systém Windows uloží heslo vašeho účtu do počítače, kde je viditelné pro kohokoli.

  Chcete-li, aby systém Windows automaticky přihlašoval, nastavení je jednoduché. Řiďte se následujícími kroky. Spusťte příkaz netplwiz z nabídky Start nebo z příkazové řádky - vyhledejte prostřednictvím lupy. V okně „Uživatelé,” které se otevře, zrušte zaškrtnutí políčka „Uživatelé mohou na tomto počítači pracovat až po zadání jména uživatele a hesla,“ a následně klikněte na tlačítko „OK,“ abyste uložili vybrané změny.

  Pokud jste vše provedli správně a podařilo se pomocí výše zmíněných kroků úspěšně zrušit heslo Windows, pak nebudete muset více řešit přihlašování do počítače. Kdykoli při vypnutí nebo uspání počítači nebudete muset zadávat heslo, abyste se mohli přihlásit do svého účtu.
  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  215

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  179

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  155

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  137

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  112

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

  106

  Trial

  CCleaner 5.72

  Vyčistit a zrychlit PC

  104

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  104

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  78

  Freeware

  uTorrent 3.5.5

  Torrent klient na stahování souborů

  73

  Freeware

  další programy »


  logo

  11453 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 11 dny

  TOPlist