5 nejlepších antivirů zdarma pro rok 2022

21.4.2022 12:29  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Software

Dobrý antivirový program je nezbytnou součástí počítače, jako forma ochranného prvku, který jej brání před napadením. Nabízíme vám seznam 5 programů, které si můžete bezplatně stáhnout a použít ve svém počítači.

Všechny tyto programy provádějí aktualizace automaticky. Jsou vždy spuštěny na pozadí, aby se zajistilo, že vaše soubory budou chráněny před škodlivým softwarem a vaše osobní informace zůstanou soukromé, také mohou spustit kontroly na požádání, kdykoli budete chtít. Navzdory více podobným znakům má každý z nich jisté odlišnosti, které si přiblížíme při porovnávání antivirů. Při rozhodování, který z nich si vybrat, se zaměřte právě na ty rozdíly, které je blíže definují a posuďte, který z nich je pro vás. -antivirus-pro-rok-2022-nejcastejsí-kladene-otázky>nejlepší antivirus.

Náš seznam nejlepších antivirů

 • 1. Avast - Avast One Essential
 • 2. Avira
 • 3. AVG AntiVirus Free
 • 4. Kaspersky
 • 5. Panda Free Antivirus

 • 1. Avast

  Z hlediska základní ochrany je Avast jedním z nejlepších dostupných antivirových programů. Je žádaný mezi množstvím uživatelů, protože se vyznačuje jednoduchým přizpůsobením a účinným systémem, který je schopen efektivně blokovat nové hrozby.

  Charakterizuje jej intuitivně ovládání, přičemž postup pro provedení jednotlivých kroků je doprovázen informačními reklamami. Aktualizace programů probíhají automaticky, ale v případě potřeby si můžete zvolit i manuální možnost. Dokonce si můžete detailně nastavit oznámení o vydávání zvuků při detekci hrozeb, a také to, jak dlouho mají upozornění zůstat na obrazovce. Případně je můžete zcela ztlumit, abyste nebyli při práci nebo sledování filmu rušeni.


  Má velmi intuitivní, přátelské a snadno ovladatelné rozhraní, které lze použít na všech zařízeních podporujících Windows, macOS, Android, iOS. Kromě blokování virů vás spolehlivě upozorní na falešné webové stránky.

  Antivirus Avast, který obsadil naši první příčku, najde a zablokuje všechny druhy hrozeb včetně virů, spywaru, ransomwaru a phishingu. Má také další dvě funkce, a to: Wi-Fi Inspector a Smart Scan, které vám pomohou odhalit nedostatky v zabezpečení.

  Pokud si zajistíte tuto bezplatnou verzi, stále musíte brát ohled na to, že je zdarma, proto je normální, že budete o některé funkce zkráceni. Exkluzivní balíček například obsahuje schopnost bránit až 10 zařízení současně a ochranu na dálku před hackery. Pokud vám bude systém vyhovovat, můžete se později rozhodnout pro placenou verzi. Avast má kromě Avast Free Antivirus bohatší verzi Avast One Essential, která nabízí více možností ochrany a výkonu, přičemž je stále bezplatná.

  Z hlediska srovnání antivirových programů je Avast Free Antivirus podobný Avire, která se umístila na naší druhé příčce. Doplňkové moduly zlepšují ochranu před viry a poskytují dodatečné služby související s bezpečností a soukromím.

  plusy

 • spolehlivá ochrana
 • snadné ovládání
 • přístupný na všech zařízeních - Windows, macOS, Android, iOS

 • minusy

 • některé aktualizace vyžadují manuální potvrzení
 • další funkce vyžadují zakoupení
 • omezená ochrana pro Android a iOS

 • STÁHNOUT AVAST ZDARMA

  2. Avira

  Avira je německá společnost, která nabízí bezplatný antivirový software již dlouhá léta, přičemž si vysloužil přední místo za své schopnosti. Bezplatná verze programu používá identický nástroj k detekci škodlivého softwaru. Jejím velkým plusem je, že součástí bezplatného balíčku je funkce Protection Cloud, která umožňuje identifikovat a zastavit hrozby dříve, než způsobí škody. Na druhé straně, její velkou nevýhodou je, že nutí uživatele k inovování na placenou verzi, přičemž funkce jsou zdánlivě dostupné, ale když na ně přejedete myší, tak zjistíte, že jde jen o reklamu.

  Antivirus od vás nevyžaduje žádné osobní údaje, ani e-mailovou adresu, což je v dnešní době velmi překvapivé. K dostání je verze pro Mac, a zároveň verze pro Android a iOS, čímž pokryjete všechna svá zařízení. Systém se aktualizuje automaticky, takže opět velmi přívětivý způsob. Bezplatná verze poskytuje ochranu systému a webu před ransomwarem, trojskými koni, spywarem a jinými druhy malwaru. Avira dokáže skenovat a odstraňovat stávající hrozby a také automaticky zastavit nové. Nacházejí se zde doplňkové služby, Bezpečnost prohlížeče a Bezpečné nakupování, které přispívají k bezpečnému prohlížení a nakupování na internetu.

  Avira je považována za jeden z nejlepších antivirů na trhu. Jedná se o spolehlivý a rychlý program, který má dokonalou míru detekce a je bezplatný. Funguje velmi spolehlivě a inovativní. Po zaznamenání podezřelého souboru, dochází k vygenerování tohoto konkrétního souboru a anonymnímu odeslání do Aviry, kde dochází k jeho posuzování. Tímto postupem se zjistí, zda se jedná o bezpečný nebo nebezpečný soubor, aby byl program schopen včas podniknout příslušné kroky.

  Avira nabízí více než jen rozsáhlou antivirovou aplikaci. Obsahuje také několik vrstev zabezpečení a programů navíc, které jsou dostupné v bezplatné verzi. Například správce hesel, skartovač souborů, nástroj pro aktualizaci softwaru, který identifikuje zastaralé programy. Je kompatibilní se systémy Windows a také macOS.

  plusy

 • bezplatný balíček plný programů navíc
 • kvalitní zabezpečení
 • komplexní antivirus doplněný o funkce zdarma

 • minusy

 • přesměrování na placenou verzi
 • nutnost připlatit si za jisté funkce a nástroje

 • STÁHNOUT AVIRA ZDARMA

  3. AVG

  Mezi nejlepší antivirové programy řadíme i AVG. Patří mezi snadno ovladatelné a uživatelsky přívětivé programy. Umožňuje vám plánovat kontroly, kontrolovat hrozby v archivech, skenovat USB a odstraňovat viry okamžitě, jak je program identifikuje. Program je uzpůsoben k operačnímu systému Windows a funguje také na Mac, Android, iOS.

  AVG AntiVirus Free je vysoce přizpůsobitelný, nastavení si můžete upravit nebo je nechat přirozeně běžet. Můžete například rozhodovat o způsobu kontroly souborů, vybrat jen určité soubory, které se jeví jako hrozba, nebo se rozhodnout pro všechny bez ohledu na typ obsahu a příponu souboru. Je možné také povolit detekci rootkitů, hardcore režim a technologii CyberCapture, která pomáhá odhalit hrozby v nerozpoznaných souborech. Antivirus AVG spadá pod společnost Avast.

  Antivirový program AVG spolehlivě ochraňuje proti ransomwaru, spywaru a zastavuje formy malwaru. AVG AntiVirus Free nabízí šest různých typů skenování, včetně Deep Scan, USB/DVD skenování, skenování jednoho souboru nebo složky a skenování při spuštění, které se spustí před spuštěním systému Windows, což představuje dokonalou ochranu. Antivirus se spustí dříve, než se může spustit malware ve vašem počítači. AVG je schopen vás varovat před nebezpečnými webovými odkazy a umožňuje blokovat nebezpečné e.mailové přílohy.

  V závislosti na výsledcích a spolehlivosti dosahuje velmi dobrých výsledků. Na rozdíl od Avast One Essential zde není žádná síť VPN. Pokud přemýšlíte o daném antiviru lze po označit za slušný a solidní výběr, ovšem v současnosti je k dispozici i lepší varianta. Je k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS.

  plusy

 • velmi dobré výsledky při testovacích hodnoceních
 • okamžitá kontrola pc při spuštění
 • bonusové funkce

 • minusy

 • kontrola při spuštění může být pomalá
 • žádná VPN
 • neustálá propagace placené verze programu

 • STÁHNOUT AVG ZDARMA

  4. Kaspersky

  Kaspersky Free Antivirus je dobrou variantou při výběru antivirového programu pro váš pc. Jedná se o snadno ovladatelný program, který obsahuje řadu pokročilých funkcí. Zajímavou součástí nastavení systému je Sebeobrana. Jedná se o funkci, která blokuje všechny pokusy o změnu nebo vymazání procesů. Mezi další schopnosti antiviru patří například vyhledávání rootkitů, odstraňování škodlivých nástrojů, adware, podezřelých balíčků. Chrání program heslem, aby se dokázal bránit před změnou případně jinými úkony, jako odinstalování nebo vypnutí. Kaspersky vám dovoluje definovat, jak pokračovat při detekování případné hrozby – upozornit, odstranit, skenovat. Bezplatný antivirus Kaspersky je kompatibilní s Windows, přičemž je k dispozici také pro aplikaci Android a iOS.

  Antivirový program je doplněn o další funkce, nabízí například skartovač souborů a skenování nastavení. V placené verzi naleznete ještě více doplňků, případně některé vylepšené funkce jsou přístupné pouze v omezených limitovaných možnostech, které vás vybízejí k updatu.

  Velkým lákadlem, pro který se Kaspersky umisťuje v žebříčcích nejlepších free antivirů, je brilantní základní antivirová ochrana od společnosti Kaspersky. Včetně zaznamenávání hrozeb ze souboru, e-mailu a webu, automatických aktualizací, karantény a dalších nastavení, z nichž jsme některé zmínili výše. Co je obzvlášť dobré vidět, je účinná ochrana proti ransomwaru.

  plusy

 • uživatelské rozhraní je velmi snadno pochopitelné
 • dokonalé skóre při testování antiviru
 • desktopové a mobilní aplikace

 • minusy

 • bezplatnou licenci je nutno obnovit každý rok
 • pomalá instalace

 • STÁHNOUT KASPERSKY ZDARMAO

  5. Panda Free Antivirus

  Panda Free Antivirus pro Windows je uživatelsky přívětivý program, který se snadno používá a má skvělé vlastnosti. Odhaluje soubory adware, spyware, ransomware a účinně blokuje většinu škodlivých souborů, které se dostanou do systému. Panda také automaticky zastavuje upozornění, pokud hrajete hry nebo díváte film. Dalším plusem, který dělá Pandu dobrou volbou pro uživatele Windows, je funkce Rescue Kit, která vám umožňuje stáhnout si bootovací verzi Pandy na USB disk a v případě nutnosti použít USB disk k vyčištění infikovaného počítače a jeho opětovnému spuštění.

  Všechny prémiové verze od společnosti Panda obdržíte s 30-ti denní zárukou vrácení peněz. Jsou doplněny o další prémiové funkce, jako je ochrana proti ransomwaru, pokročilé nástroje pro ladění systému a jiné. Jedná se o spolehlivou a dobrou volbu z hlediska srovnání antivirů, kterou jsou dostupné zdarma. Nabízí 100% ochranu proti malwarům při používání. Pokud chcete od antiviru neomezený přístup k síti VPN, a další doplňky, jako například bránu firewall, správce hesel, budete muset investovat.

  plusy

 • minimalistický design
 • bezpečné zprávy o narušení a hrozbách

 • minusy

 • obsahuje reklamy
 • musíte si doplatit několik funkcí

 • STÁHNOUT PANDA FREE ANTIVIRUS ZDARMA

  Bonus: Norton AntiVirus

  Norton je řazen mezi nejlepší antivirový program pro Windows v roce 2022. Poskytuje dokonalou detekci malwaru, ochranu proti phishingu, inteligentním firewall, ochranu při online bankovnictví a nakupování. Vyznačuje se širokou škálou doplňků: správce hesel, rodičovská kontrola (filtruje nevhodný obsah), VPN, spolupracuje se streamovacími stránkami (Netflix), používá nástroje pro optimalizaci systému, monitorování temného webu. Velmi snadné využití pro všechny operační systémy s pokrytím až 5 zařízení.

  STÁHNOUT NORTON ANTIVIRUS ZDARMA

  Nicméně má to jeden velký háček, pro který jsme ho zařadili mezi bonusovou možnost. Momentálně nemá bezplatnou verzi, ale nabízí 60denní zkušební dobu na vyzkoušení a ověření programu, při kterém vám garantuje vrácení peněz. Na výběr je několik plánů, které můžete prozkoumat, přičemž na všechny z nich se vztahuje 60-ti denní záruka vrácení peněz.

  Který antivirus je nejlepší?

  Nabídli jsme vám seznam několika nejlepších bezplatných antivirů, přičemž jsme uvedli jejich největší plusy a minusy, ale to, jaký je nejlepší antivirový program pro vás, si budete muset odpovídat sami. Zkuste si některé odzkoušet, případně si porovnejte jednotlivé výhody a rozhodněte se.

  Bezplatné antiviry jsou opravdu zdarma, ale budete si muset dávat pozor na to, s čím souhlasíte při jejich instalaci. Některé softwary totiž mohou poskytnout vaše údaje třetím stranám, jako jsou například inzerenti či jiné společnosti.

  V závěru je třeba jen zmínit, že bezplatný antivirus je dostatečně účinný, ačkoli žádný antivirový software nenabízí 100% záruku při zastavování malwarů . Je zde obzvláště podstatná naše zodpovědnost, vyhýbat se pochybným stránkám a stahování cracknutého softwaru.
  WhatsApp

  Chatovací aplikace do mobilu

  384

  Freeware

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moje Clubcard TESCO do mobilu

  235

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  233

  Freeware

  Cain & Abel 4.9.56

  Obnova zapomenutých hesel.

  218

  Freeware

  Seznam filmů 1706080

  Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

  217

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  166

  Freeware

  Můj Albert 2.7.1

  Aplikace Albert

  153

  Freeware

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizace PC a mobilního telefonu

  148

  Freeware

  Skype 8.65.0.78

  Volání a chatování přes internet

  144

  Freeware

  CCleaner 5.72

  Vyčistit a zrychlit PC

  137

  Freeware

  další programy »


  Nové programy

  ELLA malování 2.0

  Online kreslení pro děti

  Freeware

  0 kB

  Rules of Survival 1.0

  PC Hra o přežití

  Shareware

  0 kB

  OPTIMIK 3.51

  Tvorba plánu řezání

  Demo

  0 kB

  Tuning Car Studio 1.0

  Tuning automobilů

  Freeware

  0 kB

  PixWords (slovenský) 1.90

  Slovní hra s křížovkami do mobilních telefonů

  Freeware

  0 kB

  My Horse and Me 1.0

  Simulátor ježdění na koni (PC hra)

  Demo

  0 kB

  Real Guitar Free

  Hra na kytaru - simulátor (aplikace)

  Freeware

  0 kB

  Design Home: Lifestyle Game 1.96.091

  Interiérový designér (mobilní hra)

  Demo

  0 kB

  Farm Heroes Saga 6.13.1

  Mobilná hra s farmárskou tematikou

  Demo

  0 kB

  FocusWriter 1.8.4 64-bit

  Jednoduchý minimalistický textový editor

  Freeware

  0 kB

  Google Lens

  Rozpoznávání objektů a překlad textu

  Freeware

  0 kB

  Edraw Mind Map 7.3

  Tvorba myšlenkových map

  Freeware

  0 kB

  Rusko - český slovník 2.8.9.2

  Offline slovník do mobilního telefonu

  Shareware

  0 kB

  Microsoft SwiftKey Keyboard 9.10.10.5

  Snadné a rychlé psaní na mobilu (aplikace)

  Freeware

  0 kB

  Taxi Sim 2022 Evolution 1.3.3

  Taxi simulátor do mobilu (hra)

  Freeware

  0 kB

  PixWords 2.60

  Slovní hra do mobilu

  Freeware

  0 kB

  EasePaint Watermark Remover 1.0

  Odstranění nevhodných objektů z fotky/videa

  Freeware

  0 kB

  Zesilovač zvuku 5.2.2

  Zvýšení hlasitosti telefonu (aplikace)

  Freeware

  0 kB

  Graph Paper Maker 3.0.1

  Program pro tvorbu milimetrového papíru

  Demo

  0 kB

  About You do mobilu 6.71.0

  Online nákupní aplikace

  Freeware

  0 kB

  další nové programy »

  Nové aktualizace

  Složenky 2.0

  Elektronické vyplňování poštovních poukázek

  Freeware

  0 kB

  Python 3.10.2

  Výkonný programovací jazyk.

  Freeware

  26,9 MB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizace PC a mobilního telefonu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikace Google mapy pro Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hledání duplicitních či podobných souborů

  Freeware

  0 kB

  FaceApp 4.5.0.9

  Úprava / Vylepšení selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  Google Chrome 107.0.5304.63

  Rychlý internetový prohlížeč

  Freeware

  84,6 MB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  Stocard

  Aplikace pro věrnostní karty

  Freeware

  0 kB

  Norton Security 20.2.0.19

  Profesionální antivir - ochrana zařízení

  Trial

  0 kB

  BitLord 2.4.6-355

  Stahování a streamování torrentů

  Freeware

  0 kB

  Waze 4.86.0.6

  Nejlepší navigace do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

  Freeware

  0 kB

  VariCAD Viewer 2022-2.0

  Prohlížení, tisk a konverze CAD souborů

  Freeware

  0 kB

  VariCAD 2022-2.0

  CAD systém pro strojní inženýrství

  Trial

  0 kB

  Seznam filmů 1706080

  Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

  Freeware

  0 kB

  NoRec Extra 4.1.0.9

  Normování jídel

  Shareware

  0 kB

  Adobe Photoshop CS5 12.0.4

  Editor obrázků a fotek

  Trial

  0 kB

  Safari 5.1.7

  Webový prohlížeč od Apple

  Freeware

  0 kB

  další aktualizace »

  logo

  11549 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 2 dny

  Reklama | Kontakty |

  TOPlist