Jak přidat titulky do videa či filmu? Jednoduchý POSTUP

7.12.2021 15:29  | 
Sosej.cz

Kategorie: Software

Ať už si jdete pustit nějaký zahraniční film či naopak vytváříte video, do něhož potřebujete přidat titulky, tak v obou těchto případech se neobejdete bez znalosti toho, jak vložit titulky do filmu, respektive jak přidat titulky do videa.

Titulky do filmu a titulky do videa je vhodné přidávat opravdu pokaždé, pakliže jste videotvůrci a pokud vám to časové možnosti umožňují, neboť ty zároveň slouží i jakožto titulky pro neslyšící. Jak tedy na přidání titulků do filmů a videí?

Jak na vložení titulků do videa či filmu?

Máte-li film potažmo video, na které se chcete podívat, staženo, tak následné vložení titulků je opravdu snadnou záležitostí. Jak vložit titulky do staženého videa nebo filmu? K tomu vám budou bohatě stačit pouze dvě základní věci - jednak přehrávač videí, který umožňuje rychlé vložení titulků do videa MP4, MKV nebo AVI, tedy například VLC Media Player, a samotné titulky k filmu. Titulky musí být ve formátu .srt. K nalezení titulků zrovna do vašeho filmu vám poslouží Google, kam stačí napsat název filmu + .srt, případně název filmu + titulky .srt.

Následně po stažení titulků si stačí už pouze spustit film/video a jakožto poslední fázi procesu, jak vložit titulky do videa, respektive jak přidat titulky do filmu, přetáhnout soubor s titulky do prostoru obrazu. VLC přehrávač si pak titulky automaticky zpracuje a přidá je do videa. Výhodou tohoto řešení je rovněž, že je univerzálním návodem, jak vložit titulky do filmu MKV, AVI, MP4 a zároveň jde rovněž o způsob, jak vložit titulky do filmu Mac. Podobné jednoduché přetažení funguje i u jiných moderních přehrávačů, např. u AVS Media Player.

Program na vkládání titulků

Ne všechny přehrávače umožňují instantní přidání titulků přetažením. Pokud to váš přehrávač nezvládá, tak je potřeba se porozhlédnout po alternativním způsobu, jak přidat titulky do filmu, tedy způsobu, jak přidat titulky k filmu, aniž byste museli používat přehrávač, jenž vám nevyhovuje. Navíc nevýhodou výše zmíněného řešení je, že titulky se do videa přidají pouze dočasně, a při každém novém spuštění je potřeba je znovu nahrát.


Oním zmíněným řešením může být kupříkladu program pro snadné vkládání titulků do videa AVI ReComp, jenž vám umožní vložit titulky napevno do jakéhokoliv videa a filmu. Stačí jenom provést tento postup:

  • Otevřte záložku Zdroj a Cíl, do níž nahrajete zdrojový souboru (tj. video/film).
  • V sekci Rozšíření máte možnost nahrát titulky, případně si pohrát s nastavením zvuku či rozlišením.
  • Přejděte do sekce Fronta, kde vyberte Přidat do fronty - tlačítkem Start pak spusťte proces přidávání titulků do videa.

Jak vytvořit titulky do videa?

Jak vložit titulky do filmu napevno již nyní víte, ale jak takovéto titulky vytvořit svépomocí, pokud ještě nejsou k dispozici pro stažení? K tomu vám skvěle poslouží třeba program na titulky do videa nesoucí název Subtitle Workshop. Ten je totiž jedním z nejsnazších způsobů, jak vytvořit titulky k filmu.

K vytvoření titulků pomocí tohoto prográmku vám bude stačit pouze najít pasáž, kterou chcete otitulkovat, a do předpřipravených políček vepsat text titulků a následně vygenerovat soubor ve formátu .srt.

SRT soubor si dokonce můžete vytvořit i sami v textovém editoru. Stačí vám dodržovat pouze následující formátování, a na konci pak soubor uložit jakožto .srt.

1

00:05:00,400 --> 00:05:15,300

První věta.

2

00:05:16,400 --> 00:05:25,300

Druhá věta.

Jak přidat titulky na YouTube?

Na YouTube chodí většina z nás několikrát do týdne, takže se vám určitě bude hodit znalost toho, jak vložit titulky do videa na YouTube. Tuto možnost naleznete ve Studiu YouTube, které je dostupné jak z PC, tak i z mobilu - jde tedy i možnost, jak vložit titulky do filmu v mobilu. Do Studia YouTube se stačí pouze přihlásit a následně v nabídce umístěné po levé straně zvolit možnost Titulky.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 14 hodinami

TOPlist