Jak upravit PDF online?

8.2.2022 15:19  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Software

Nevíte si rady s tím, jak psát do pdf souboru? Potřebujete pomoci s vytvářením, úpravou nebo nastavením pdf souboru online? Zkuste to s těmito bezplatnými a snadno použitelnými nástroji pro úpravu pdf zdarma.

Uvádíme 3 dostupné nástroje, které vás naučí, jak upravit pdf dokument pomocí jednoduchých postupů.

Adobe PDF EDITOR

PLUS

 • poskytuje rychlé upravování PDF souborů
 • přidávání online komentářů
 • důvěryhodný při práci s obsahem

MINUS

 • nezbytné přihlášení

Umožňuje snadné přidávání komentářů, kreseb/náčrtů od ruky a textů do souborů PDF. Pokud chcete přidat poznámky, stačí soubor nahrát a přihlásit se. Potom jej můžete stáhnout nebo sdílet. K souboru můžete přidat komentáře z libovolného webového prohlížeče.

Jde o PDF editor, kterému můžete důvěřovat, protože samotný Adobe vynalezl formát PDF soubor. Menší nevýhodou je, že úprava vyžaduje přihlášení uživatele, jinak nelze do souboru zasahovat. Můžete tak učinit prostřednictvím více přístupných, které vám systém nabídne.

Jak na to?

Pomocí jednoduchých kroků, které naleznete blíže rozepsané na stránce, vložíte do programu soubor, který chcete upravovat . Aplikace Acrobat nahraje soubor a vy se můžete přihlásit, když vás k tomu program automaticky vyzve. Můžete tak učinit prostřednictvím více přístupů, které vám systém nabídne. Bez přihlášení není možná úprava. Poté, co se přihlásíte, můžete upravit pdf soubor. Pomocí panelu nástrojů upravíte text, přidáte poznámky a kresby. Postupem času přijdete na to, jak editovat pdf.


Sejda

Ve webovém prohlížeči přejděte na odkaz webstránky - zde. Naleznete zde editoru PDF s názvem Sejda, který vám nabízí úprava pdf zdarma. Jedná se o bezplatnou službu pro dokumenty s minimálními omezeními. Můžete zde upravovat dokumenty do 200 stran nebo 50 Mb, maximálně 3 soubory za hodinu. Sejda zaručuje soukromí souborů. Po uplynutí 2 hodin se soubor ze systému automaticky vymaže. Pokud vám tento čas nepostačuje k úpravě, můžete práci dokončit v jiném programu.

PLUS

 • úprava souborů možná i bez přihlášení
 • zajištěné bezpečí souborů
 • kompletní úprava textu - změna velikosti, barvy, typu písma…

MINUS

 • soubor se po 2 hodinách smaže
 • limit při úpravě bezplatných souborů 50 Mb

Nahrávání souborů přes šifrované připojení zajišťuje bezpečí. Po jejich zpracování dochází k jejich automatickému smazání, tedy trvalému odstranění souboru ze systému. Pokud chcete místo online úpravy pdf zvolit offline, pak vyzkoušejte Sejda Desktop, který vám umožňuje pracovat svobodně a aniž by soubory opustily váš počítač.

Postup k úpravě pdf textu prostřednictvím programu Sejda

Princip je opět jednoduchý, soubor nahrané přímo z vašeho počítače. Sejda nabízí spoustu možností, jak upravovat váš text. Naučí vás, jak psát do pdf pomocí nástroje „Text,” můžete také přistoupit ke změně textu a úpravě písma. Umožní vám přidávat obrázky z počítače a vkládat je do PDF souboru, a dokonce měnit i jejich velikost. Můžete přidat také hypertextové odkazy nebo upravit již existující. Editor dokáže i pokročilá nastavení, například zakrýt část stránky bílým obdélníkem, vyhledat a nahradit slova v souboru, přidat různé geometrické tvary. Zajímavostí je, že si zde můžete vytvořit i vlastní podpis a podepsat soubor pomocí jednoduchého postupu, který blíže popisují na své stránce.

iLovePDF

Další dostupný editor pro online úpravu textu v pdf formátu - iLovePDF, vám umožňuje rychlé a snadné editování. Nástroj je zpřístupněn na stránce ilovepdf.com. Nabízí intuitivní přístup při editování pdf pomocí několika dostupných funkcí a nástrojů, které umožňují přidat text do souboru a přizpůsobit jej velikostí, barvou či stylem písma. Umožňuje také přidávání obrázků či různých tvarů.

PLUS

 • snadné ovládání systému
 • možná úprava bez přihlášení
 • sloučení a rozdělení stránek

MINUS

 • text v souboru nelze přepisovat

Práce s uživatelsky přívětivým prostředím, které vám umožňuje upravovat soubor bez přihlášení. Nevýhodou je, že text nemůžete přepisovat, ale pokud chcete rozdělit nebo sloučit pdf strany, případně doplnit něco do souboru, nebo konvertovat pdf do wordu nebo jiných formátů, program vám postačí . Navíc nástroj zaručuje 100% přesnost zpracování pixelů.

Uvedené nástroj pro úpravu PDF online vám pomohou upravit text uložený ve formátu PDF během několika sekund. Můžete pomocí nich přepsat text, přidat obrázky, geometrické tvary, kreslit a dokonce můžete podepsat také vlastní práci. Editování je většinou velmi intuitivní a zvládnete to iv případě, že s nástrojem pracujete poprvé.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist