Jak zmenšit velikost fotky nebo obrázku?

26.4.2022 16:14  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Software

Potřebuje zmenšit velikost fotky, jelikož vám nesedí do požadovaných rozměrů? Nebo ji chcete upravit jen proto, že potřebuje uvolnit paměť ze zařízení mobilního telefonu nebo pevného disku pc?
Ve skutečnosti je zmenšení obrázku velmi jednoduché a vše potřebné zřejmě máte ve svém počítači nainstalováno, nebo se k potřebným nástrojům dostanete bezproblémově online. V článku vám představíme několik programů, se kterými se naučíte zmenšit velikost fotky do požadovaných rozměrů velmi jednoduše a rychle.

1. SKICÁŘ

Pro uživatele Windows funguje Skicar velmi přesvědčivě. Jedná se o velmi jednoduchý způsob, jak můžete zmenšit velikost fotky. Skicař máte ve svém počítači nainstalován, jelikož se nachází ve všech pc s operačním systémem Windows.

 • 1. Přejděte do Skicaru prostřednictvím „Start” a vyhledejte příslušnou aplikaci tím, že do lupy zadáte její název. Nebo klepněte pravým tlačítkem na obrázek, který potřebujete upravit a vyberte z nabídky „Otevřít v programu” > „Skár.”
 • 2. V pravém horním rohu přejdete na „Soubor” a vyberete si „Vlastnosti obrázku,” kde si můžete pohrát s velikostmi a zmenšit velikost obrázku.
 • 3. Jak upravíte požadované změny, stiskněte tlačítko „OK.”
 • 4. Posledním krokem je uložit obrázek, abyste jej měli ve svém pc a neztratili provedené změny. Přejděte do „Soubor” a klikněte na „Uložit” nebo „Uložit jako,” kde vám systém nabízí hned několik variant, jak můžete uložit obsah obrázku.
 • 2. FOTOGRAFIE

  Druhou možností, jak můžete zmenšit velikost fotky je prostřednictvím programu Fotografie, který je opět přívětivý pro uživatele Windows. Pokud se vám jeví tato možnost atraktivnější, zkuste tento program, který vám opět jednoduše pomůže zmenšit obrázek. Následujte jednotlivé kroky.

 • 1. Klepněte pravým tlačítkem na obrázek, který chcete zmenšit a vyberte možnost „Otevřít v programu” > Fotografie.
 • 2. Nad fotkou se vám zobrazí panel, který vám nabízí několik úprav fotografie. Klepněte na ikonu tří teček, které jsou poslední možností na seznamu.
 • 3. Jak se vám rozbalí nabídka, vyberte si „Změnit velikost.” Program vám nabídne výchozí varianty rozměrů fotek, ale můžete si také definovat vlastní rozměry.
 • 4. Následně uložte změnu, kterou jste provedli kliknutím na „Uložit kopii se změnou.”

  3. PREVIEW

  Aplikace Preview je přístupná pro uživatele počítačů Mac. Pokud používáte počítač Mac, naleznete zde aplikaci, pomocí které můžete zmenšit fotky na potřebné rozměry. Popíšeme si jednoduchý způsob, jak na to.

 • 1. Na Macu otevřete aplikaci Fotky.
 • 2. Pravým tlačítkem myši klikněte na obrázek, který potřebujete zmenšit, a potom vyberte upravit pomocí daného programu Preview.
 • 3. Klepněte na tlačítko „Zobrazit panel nástrojů značek”
 • 4. Klepněte na ikonu „Upravit velikost.”
 • 5. Definujte šířku a výšku, tedy zvolte si velikost na jakou potřebujete zmenšit obrázek nebo fotku a klikněte na uložení změn pomocí tlačítka „OK.”
 • 6. Po provedení těchto změn bude velikost obrázku změněna.
 • Zmenšení fotografií online

  Můžete použít i jiné programy ke zmenšení fotek, pokud vám tyto nevyhovují. Pokud chcete například upravovat fotky online ať už prostřednictvím pc nebo mobilu, můžete tak učinit velmi jednoduše prostřednictvím aplikaci, o kterých jsme psali v článku - zde. Najdete zde několik snadno ovladatelných programů, které vám usnadní práci.


  Doufáme, že výše uvedené pokyny vám pomohly úspěšně zmenšit rozlišení fotek. Nabídli jsme vám ty nejznámější, které jsou dostatečně schopny vyhovět všem vašim požadavkům.  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  215

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  179

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  155

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  137

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  112

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

  106

  Trial

  CCleaner 5.72

  Vyčistit a zrychlit PC

  104

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  104

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  78

  Freeware

  uTorrent 3.5.5

  Torrent klient na stahování souborů

  73

  Freeware

  další programy »


  logo

  11453 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 11 dny

  TOPlist