Jak na nahrávání obrazovky na počítači nebo v mobilu?

31.1.2022 12:10  | 
Sosej.cz

Kategorie: Software

Program určený k nahrávání obrazovky mobilů, obrazovky Macu, Windows slouží k zachycení všeho co se odehrává na vaší obrazovce. Záznam pracovní plochy, nahrání obrazovky můžete využít při konferenčních hovorech, online pracovních poradách, online přednáškách, hře nebo při instalaci staženého programu.

Jak nahrát obrazovku? Pro nahrávání obrazovky není potřeba stahování žádné aplikace, ale stačí využít nahrávání obrazovky online. V případě, že chcete spustit nahrávání obrazovky je zapotřebí souhlas všech zainteresovaných osob, které nahráváte.

Nahrávání videa se zvukem je také velmi jednoduché. Stačí video, zda film jen pustit na stránce a spustit nahrávání. Vytvořené video můžete sdílet mezi svými přáteli. Nejčastěji jsou tyto programy využívány k nahrávání her z obrazovky. Pokud potřebujete příteli ve hře něco vysvětlit, nebo ukázat, stačí si jen hru zapnout, spustit nahrávání a hrát. Funkci nahrávání obrazovky ocení v dnešní době skoro každý, kdo chce zachytit děj, text nebo zvuk.

Záznam obrazovky

Pojem „Screencast/Screen Recording“ záznam obrazovky, popisuje zaznamenání obsahu odehrávaného na obrazovce v reálném čase. Tento termín je často zaměňován s pojmem „Screenshot“. snímků obrazovky, který slouží k zachycení jednoho snímku obrazovky.

Záznam obrazovky můžete využít při různých příležitostech. Nejčastěji je používán při hrách, kdy potřebuje jeden hráč vysvětlit něco ve hře dalšímu hráči. Všechny kroky, které provedete na obrazovce ve hře můžete nahrát a následně to poslat dalším hráčům. Záznam obrazovky přijde vhod i při práci, při tvorbě prezentací a pod. Jak funguje nahrávání obrazovky, čtěte zde.


Program pro nahrávání obrazovky

Nahrávání videa z obrazovky? Nahrávání obrazovky se zvukem? Dění na celé ploše obrazovky můžete zachytit prostřednictvím různých programů určených pro video záznam obrazovky. Některé z těchto programů pro záznam obrazovky jsou placené, naopak některé programy pro nahrávání obrazovky si můžete stáhnout na zkušební dobu bezplatně.

Software pro nahrávání obrazovky

Jednoduchým nahrávacím softwarem na video záznam obrazovky, který dokáže zachytit cokoli odehrávající se na obrazovce PC je Bandicam. Záznam videa z monitoru je ve vysoké kvalitě. Bandicam je jednoduchý nahrávací software pro nahrávání celé obrazovky, dokáže zachytit cokoli na obrazovce vašeho PC jako video soubor ve vysoké kvalitě. Více softwarů naleznete na www.tahaj.sk.

Nahrávání obrazovky online

K vytvoření záznamu obrazovky na pc nepotřebujete žádné instalace ani stahování vhodných programů. Nahrávání obrazovky je možné i online. Na internetu naleznete několik stránek, které tyto služby nabízejí bezplatně. Upravovat tento záznam lze pouze v programech pro úpravu videí.

Nahrávání obrazovky iPhone

Systém iOS nabízí v nastaveních Iphonu nahrávání obrazovky. Přejděte do ovládacího centra, klepněte na tlačítko přidat, vedle položky „záznam obrazovky“. Na Iphone otevřete ovládací centrum. Stiskněte a podržte šedé tlačítko „nahrát“, a potom klepněte na mikrofon. Stiskněte „spustit nahrávání“ a nechte proběhnout třísekundové odpočítávání. Chcete-li zastavit nahrávání klikněte opět na tlačítko „nahrát“. Záznam obrazovky se uloží do galerie.

Nahrávání obrazovky Mac

Klávesové zkratky jsou jednou z nejlehčích a nejrychlejších cest, pomocí kterých spustíte proces nahrávání obrazovky. V první řadě je důležité ověření povolení využívání zkratek (systémová nastavení – klávesnice – zkratky – snímky obrazovky). Zkratku pro tvorbu záznamu obrazovky můžete povolit nebo zakázat. Nahrávání obrazovky na Macu spustíte klávesovou zkratkou (Shift-Command-5).

V otevřeném menu si můžete zvolit, zda chcete snímat celou obrazovku nebo pouze vybranou část. Otevřením položky „volby“ si vyberte cílovou složku a zvolte možnost nahrávání obrazovky se zvukem nebo bez něj. V případě zakliknutí „zaznamenat“ začnete obrazovku nahrávat.

Toto pravidlo platí obecně pro všechna zařízení s operačním systémem macOS. Více naleznete zde.

Video z obrazovky

Nevíte jak natočit obrazovku PC? Nahrávání video obrazovky je snadné. Zapněte web kameru a můžete spustit nahrávání. Záznam nahrané obrazovky můžete upravit a uložit.

Vhodná alternativa pro nahrávání obrazovky počítače, která dokáže zaznamenávat cokoli (včetně plochy Windows a nabídky Start), je program OBS Studio. Jedná se o bezplatný software v češtině, který však neslouží jen k nahrávání obrazovky, ale také ke streamování. Výhodou programu je kompatibilita se staršími systémy Windows 7 a Windows 8.

Nahrávání obrazovky Windows

Záznam videa z obrazovky lze uskutečnit i prostřednictvím programu ve Windows. Jak spustit nahrávání obrazovky? Klávesová zkratka Win + Alt + R slouží ke spuštění natáčení obrazovky Windows 10. Snímání obrazovky může být opětovným stiskem klávesové zkratky ukončeno. Proces nahrávání je zobrazován pomocí malého panelu na obrazovce.

Pokud používáte Windows 7, tedy starší verzi operačního systému potřebujete pro nahrávání obrazovky Windows 7 kompatibilní program s vaším operačním systémem. Screen Recorder je dostupný a bezplatný nástroj pro snímání videa ve vysoké kvalitě.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist