7 nejlepších programů na úpravu fotek (zdarma)

19.8.2022 13:06  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Software

Rychlá úprava obrázků pomocí programu pro úpravu fotek, dokáže s vaší fotkou zázraky. Ať už chcete zveřejnit nový příspěvek na sociálních sítích nebo upravit grafický obsah, software pro úpravu fotografií je speciálně navržen tak, aby vám pomohl s upravováním fotek podle vašich potřeb a očekávání. Pomocí editoru fotek můžete ořezávat obrázky, měnit barvy, retušovat a vyzkoušet si řadu dalších nástrojů. V tomto článku si rozebereme 7 nejlepších programů pro úpravu fotek zdarma, které můžete při práci s fotografiemi použít.

V čem upravovat fotky?

Některé softwary poskytují uživatelům řadu kvalitních nástrojů pro úpravu fotek, ale mohou jim chybět dostatečné organizační funkce, což znemožňuje jednoduchost práce při upravování fotografií. Na druhé straně může nastat situace, kdy bezplatné softwary obsahují čisté a intuitivní rozhraní, ale mohou omezovat vaši schopnost používání pokročilých funkcí, jako je odstraňování objektů a další profesionální nástroje, které jsou ve většině případů zpoplatněny. Definujeme si jednotlivé online editory fotek, ve kterých lze upravovat fotky a jejich jednotlivé funkce.

Chcete-li provést jen jednoduché úpravy, jako je oříznutí nebo narovnání obrázku, případně pár jednoduchých úprav, pak vám bezplatný software postačí.

TIP

Pokud to s fotografováním myslíte vážně a uvažujete o tom, že byste ze své záliby udělali práci, pak popřemýšlejte nad investicí do celkově nejlépe hodnoceného editoru fotografií, kterým je Adobe Photoshop. Umožní vám pokročilé úpravy fotografií, které jsou pro fotografickou práci důležité.

CANVA

Ideální nástroj pro rychlé úpravy, který vás potěší svým intuitivním ovládáním. Canva je bezplatným editorem fotek, který v případě zájmu můžete doplnit o prémium verzi. Spustit ji můžete ve svém webovém prohlížeči, ale také prostřednictvím mobilního telefonu. Je dostupná pro Windows, MacOS, Linux (v prohlížeči); Android, iOS, iPadOS.


Program dokáže upravit záběry a změnit je na karty, plakáty, pozvánky a příspěvky přizpůsobené sociálním sítím. Pokud jste pravidelně aktivní na sociálních sítích, může to být ideální nástroj pro vás. Canva vás usměrní při úpravě a definování přesných rozměrů na konkrétní post. Aplikace také umožňuje rychlé nastavení sklonu a úhlů, které vám pomohou získat úžasný snímek. Dovoluje snadné přidávání textu nebo nálepek pro fotografii. Zahrnuje velký výběr šablon, avšak chybí její nástroje pro jemné manuální úpravy a pokročilá nastavení. Přesto je velmi oblíbená u uživatelů, neboť umožňuje rychlou úpravu na dostatečně kvalitní úrovni.

GIMP

Nejlepší bezplatný editor fotografií pro pokročilé úpravy obrázků. GIMP je bezplatnou platformou pro úpravu fotografií, která vám umožní získat kvalitní zážitek z upravování fotek. Program je ve velké míře považován za nejlepší bezplatnou alternativu k Photoshopu, přičemž plně spoléhá na komunitu dobrovolných vývojářů. Je k dispozici pro MacOS, Windows a Linux. Poskytuje mnoho nástrojů pro úpravu a retušování na profesionální úrovni – ideální pro designéry, kteří hledají bezplatnou alternativu k Adobe Photoshop.

Kromě množství nástrojů, umožňuje uživatelům pracovat s filtry, stíny, neonovým efektem a podobně. Je vhodný také pro úpravu animací, přičemž poskytuje kvalitní zpracování fotografií. Představuje perfektní volbu pro každého profesionálního editora, ačkoli práce s ním může být náročnější, jelikož je nabitý nástroji, které jsou denně obměňovány o další nástroje.

FOTOR

Nejlepší online program pro úpravu fotek. Fotor je pokročilým editorem, který je schopen poskytnout vám ty nejlepší výsledky. Je ideální pro rychlé oživení obrázků. Obsahuje základní i pokročilé požadavky na úpravy, které vám umožní dosáhnout skvělých výsledků při práci s fotografií. Fotor přichází s online editorem, čímž dosáhnete rychlé možnosti úprav iz pc nebo jiných zařízení.

Patří k uživatelsky oblíbeným aplikacím, protože splňuje požadavky na úpravy a poskytuje funkce, které jsou pro uživatele atraktivní. Obsahuje filtry prémiové úrovni a umožňuje export ve vysokém rozlišení. Nevýhodou je, že pokud potřebujete provést konkrétní oblast retuše (například klonovacím štětcem), aplikace vám to neumožní. Je také dostupný pro platformy Windows, macOS a Linux. V případě zájmu si můžete připlatit za prémiovou verzi tohoto produktu.

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS EDITOR

Jeden z nejlepších bezplatných nástroj přizpůsobený pro úpravu fotografií, který naleznete na trhu. Adobe Photoshop Express Editor nabízí téměř všechny funkce, které od editoru fotografií požadujete. Od kreativních úprav po zkreslení horizontální a vertikální perspektivy až po speciální přednastavení oříznutí pro sociální média. Umožňuje upravovat expozici, a také snadné otáčení a převracení fotografie.

Vyznačuje se stylovým designem a nabízí pokročilé filtry. Jeho nevýhodou je to, že podporuje pouze obrázky ve formátu JPG, které jsou menší než 16 MB. Na základě hodnocení zákazníků patří k nejlepším bezplatným nástrojům na trhu. Editor je dostupný zdarma, ale v případě zájmu si můžete předplatit premium verzi. Opět nástroj, který je dostupný pro Windows, macOS i Linux.

PHOTO POS PRO

Pokročilý nástroj pro úpravu fotografií přizpůsobený pro tvorbu koláží a rámů. Program Photo Pos Pro se vyznačuje jednoduchým a nenáročným rozhraním. Pro uživatele je atraktivní zejména pro logické uspořádané nástrojů a jejich pokročilé funkce. Umožňuje inteligentní a rychlé úpravy, přičemž poskytuje režim pro začátečníky i pokročilé.

Nevýhodou je omezené rozlišení exportu souborů, avšak i přesto, je tento bezplatný editor fotografií vybaven pokročilými nástroji pro vylepšení obrázků, které mu zvyšují oblíbenost u uživatelů. Nachází se zde nástroj pro manuální nastavení křivek a úrovní, a také vytváření grafického obsahu podle potřeby. Photo Pos Pro je nástroj, po kterém byste měli stáhnout, pokud potřebujete okamžité úpravy. V případě zájmu můžete bezplatnou verzi programu vylepšit na prémium.

PAINT.NET

Program pro úpravu fotek je navržen tak, aby plnil potřeby začátečníků. Rozhraní je přizpůsobeno začátečníkům a zjednodušeno, přičemž je stále schopno poskytnout slušný výkon. Bohatý mechanismus kompozice vám pomáhá dosáhnout rychlé úpravy při práci s fotografií, přičemž program má nabídku automatických oprav chyb, které pomáhají začátečníkům. Vyznačuje se jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním.

Prostřednictvím Paint.net lze dosáhnout řady úprav, přičemž je opět zcela bezplatný. Nevýhodou je to, že je dostupný pouze pro operační systém Windows, nicméně existuje mnoho důvodů, pro které byste mu měli dát přednost, zvláště pokud jste začátečník. Rychlá manipulace bezplatného editoru fotografií, a také pokročilé nástroje pro úpravu, jako jsou vrstvy, historie, 3D rotace a podobně.

PIXLR

Nejlepší volba, pokud chcete retušovat fotografie. Pixlr je komplexním editorem založeným na prohlížeči. Je dostupný pro všechny platformy: Windows, macOS, Linux. Program může běžet na jakémkoli moderním prohlížeči, přičemž rozhraní je dobře navrženo a práce s ním je intuitivní.

Pomocí nástroje můžete provádět změny barev a sytosti, zaostřovat a rozmazávat obrázky, aplikovat efekty. Nechybí zde ani pokročilé funkce, které jsou u bezplatných editorů spíše výjimkou. Najdeme zde celou řadu nástrojů pro malování a kreslení. Pixlr je jedním z nejpopulárnějších softwarů pro úpravu obrázků a patří ke skvělé volbě, pokud chcete rychle doladit fotografie nebo máte pokročilé úkoly. Pro rychlou práci je dodáván s předem připravenými šablonami.
SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

207

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

189

Freeware

Cain & Abel 4.9.56

Obnova zapomenutých hesel.

169

Freeware

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

168

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

156

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

133

Trial

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

131

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

125

Freeware

Recepty doma 4.43

Elektronická kuchařka plná receptů.

117

Freeware

Bakaláři 2020

Program pro školní administrativu

112

Demo

další programy »


Nové programy

OPTIMIK 3.51

Tvorba plánu řezání

Demo

0 kB

Tuning Car Studio 1.0

Tuning automobilů

Freeware

0 kB

PixWords (slovenský) 1.90

Slovní hra s křížovkami do mobilních telefonů

Freeware

0 kB

My Horse and Me 1.0

Simulátor ježdění na koni (PC hra)

Demo

0 kB

Real Guitar Free

Hra na kytaru - simulátor (aplikace)

Freeware

0 kB

Design Home: Lifestyle Game 1.96.091

Interiérový designér (mobilní hra)

Demo

0 kB

Farm Heroes Saga 6.13.1

Mobilná hra s farmárskou tematikou

Demo

0 kB

FocusWriter 1.8.4 64-bit

Jednoduchý minimalistický textový editor

Freeware

0 kB

Google Lens

Rozpoznávání objektů a překlad textu

Freeware

0 kB

Edraw Mind Map 7.3

Tvorba myšlenkových map

Freeware

0 kB

Rusko - český slovník 2.8.9.2

Offline slovník do mobilního telefonu

Shareware

0 kB

Microsoft SwiftKey Keyboard 9.10.10.5

Snadné a rychlé psaní na mobilu (aplikace)

Freeware

0 kB

Taxi Sim 2022 Evolution 1.3.3

Taxi simulátor do mobilu (hra)

Freeware

0 kB

PixWords 2.60

Slovní hra do mobilu

Freeware

0 kB

EasePaint Watermark Remover 1.0

Odstranění nevhodných objektů z fotky/videa

Freeware

0 kB

Zesilovač zvuku 5.2.2

Zvýšení hlasitosti telefonu (aplikace)

Freeware

0 kB

Graph Paper Maker 3.0.1

Program pro tvorbu milimetrového papíru

Demo

0 kB

About You do mobilu 6.71.0

Online nákupní aplikace

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Life360: Najít rodinu a přátelé 23.8.0

Aplikace pro sdílení polohy

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hledání duplicitních či podobných souborů

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Úprava / Vylepšení selfie fotky

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Rychlý internetový prohlížeč

Freeware

84,6 MB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

Stocard

Aplikace pro věrnostní karty

Freeware

0 kB

Norton Security 20.2.0.19

Profesionální antivir - ochrana zařízení

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Stahování a streamování torrentů

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prohlížení, tisk a konverze CAD souborů

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pro strojní inženýrství

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normování jídel

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázků a fotek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prohlížeč od Apple

Freeware

0 kB

Recepty 3.73

Kniha receptů.

Freeware

822 kB

další aktualizace »

logo

11546 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 10 dny

Reklama | Kontakty |

TOPlist