5 nejlepších prohlížečů fotek a obrázků zdarma

13.2.2022 5:30  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Software

Chcete si prohlížet obrázky v kvalitním rozlišení a mít všechny vzpomínky pohromadě na jednom místě? Vyberte si ideální program pro prohlížení fotek ve vašem počítači, který bude zcela zdarma.

Předtím, než si vyberete program pro prohlížení fotek, zkuste si zodpovědět pár nejdůležitějších otázek. Jaké vlastnosti očekáváte od prohlížeče fotografií? Víte, jaké funkce jsou pro vás při prohlížeči obrázků nejdůležitější a nejžádanější? Společně prozkoumáme nejlepší prohlížeče fotek, které jsou dostupné ke stažení zdarma.

Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších programů pro prohlížení fotek. Tyto softwary vám umožní prohlížet fotky v kvalitním rozlišení. Jsou specifické tím, že nabízejí různé funkce, mezi které patří například prohlížení obrázků různých formátů (JPG, BMP, GIF, TIF, PNG, WMF…), přímá úprava fotografií - ořezávání, vystřihování, přejmenování, prohlížení prezentací z obrázkových souborů, přidávání záložek do složek, konvertování obrázků z jednoho formátu na druhý a další řadu funkcí, které si ozřejmíme jednotlivě. Pojďme si představit seznam 5 prohlížečů obrázků, které vám poskytnou to, co od programu pro otevírání fotek očekáváte. Všechny uvedené prohlížeče fotografií naleznete online a zdarma ke stažení.

Movavi Photo Manager

Movavi Photo Manager je správce fotografií, který kromě vám kromě pouhého prohlížení a upravování obrázků, nabízí mnohem zajímavější funkce. Tento prohlížeč obrázků je schopen seřadit vaše fotografie velmi přehledným způsobem, automaticky podle data a GPS souřadnic. Pokud jste pedantní na data a rádi se orientujete v upravených seznamech, může být pak právě tento způsob zobrazování fotografií pro vás ideální .

V bezplatné verzi programu máte povoleny základní funkce - oříznout fotku, otočit obrázek, vyrovnat horizont, vložit obrázek či nálepku. Nevýhodou je, že za pokročilé funkce, jako je například odstranění nežádoucích objektů z fotografie nebo použití efektů, si musíte připlatit. Program vytváří automatická alba seřazená podle polohy - aktuální země či město, ve které je fotka pořízena. Movavi Photo Manager je prohlížeč fotek pro Windows, který umožňuje uživatelům spravovat jejich sbírku digitálních fotografií.


 • automaticky rozpozná tváře a vytvoří album každé osoby
 • rychlé nalezení duplicitních fotografií v systému
 • prohlížení alb v režimu celé obrazovky
 • automaticky vybírá vizuálně podobné obrázky
 • dostupný nejen pro Windows, ale také Mac OS verzi

GOOGLE PHOTO

Jeden z nejlepších prohlížečů fotografií, který má před ostatními jednu velkou výhodu. Kromě toho, že vám umožní prohlížení fotek v online rozhraní, povoluje vám také sdílení vašich oblíbených snímků. Pokud si tedy vytvoříte například album z dovolené, můžete jej sdílet s celou rodinou a přáteli. Jedná se o skvělou aplikaci, kterou zřejmě znáte nebo sami používáte.

Fotky Google jsou vhodnou službou pro uživatele, kteří rádi fotí nebo natáčejí chytrým telefonem , a zároveň chtějí mít všechna alba zálohovaná. Program umí synchronizovat fotky nafocené vaším chytrým telefonem s vaším zálohovacím prostorem Google. Je to skvělý způsob, jak můžete rychle spojit všechny fotografie (vytvořené jakýmkoli způsobem) na jednom místě. Program vám bude sloužit také jako galerie, její mobilní aplikaci si můžete bezplatně stáhnout z Google Play, pokud ji nemáte automaticky nainstalovanou v telefonu.

Tento prohlížeč obrázků pro Windows 10 vám umožňuje bezplatně zálohovat fotografie a videa do 16 MP. Jedinou nevýhodou je, že obrázky a videa jsou komprimovány ve vysoké kvalitě, což může snadno zaplnit dostupný prostor. V tomto případě budete muset přistoupit k selekci fotek nebo k předplacení zvýšeného balíku souboru dat, který služba nabízí.

Prohlížeč vám umožňuje uspořádat fotografie podle lidí, měst a věcí, které jsou pro vás podstatné . Navíc manipulace se systémem je velmi intuitivní a jednoduchá. Pokud rádi fotíte telefonem, tohle může být ta správná alternativa pro vás. Fotky budete mít vždy po ruce a navíc k nim vede snadný přístup přes více zařízení.

 • sekundární funkce galerie
 • synchronizace fotek z mobilu přímo do pc
 • přehrává GIF obrázky
 • přístup z pc, ntb nebo tabletu
 • zálohování fotografií
 • rychlé nahrávání fotografií z mobilu do pc či naopak

Microsoft Photos

Nejdostupnější prohlížeč obrázků Windows je Microsoft Photos. Najdete jej předinstalovaný ve vašem počítači, pokud máte operačním systémem Windows. Ke galerii tedy máte přístupnou hned, jak si zakoupíte svůj nový počítač, nemusíte nic stahovat. Program pro otevírání fotek má intuitivní ovládání, které si snadno osvojíte. Automaticky uspořádá obsah galerie v časové souslednosti a umožňuje také sdílení souborů. V případě potřeby si můžete potřebný obsah vyhledatať. Systém dokáže importovat fotografie ze složek zařízení a externích médií. Prohlížeč fotografií má jednoduché uživatelské rozhraní, navíc si v něm můžete prohlížet obrázky i formou prezentace.

Aplikace je výrazně inovativní z hlediska správy obrázků. Můžete v ní používat také některé specifické efekty. Po designové stránce zaznamenala vylepšení, ačkoli se může zdát jednodušší pro náročnější uživatele, kteří pracují s nejmodernějšími softwary. Ve skutečnosti odvede práci rychle a efektivně, což je v konečném důsledku nejdůležitější. Pokud omylem vymažete fotografie, můžete si nainstalovat software Jihosoft Photo Recovery, který vám obsah pomůže získat zpět. Nevýhodou je, že aplikace někdy narazí na problémy s výkonem.

 • automatické uspořádání fotografií a videí do posunovatelné časové osy
 • obsahuje vestavěný editor videí
 • umožňuje sdílení
 • úprava skvrn a červených očí na fotografiích
 • prohlížení obrázků formou prezentace

Apowersoft Photo Viewer

Patří mezi jeden z nejlepších prohlížečů fotografií pro Windows 10. Pomocí tohoto prohlížeče fotek můžete jednoduše udělat snímek obrazovky ve vašem počítači, což je velmi praktické řešení. Ve spodní části programu se nachází galerie miniatur, která je velmi užitečná při práci s více fotografiemi současně. S prohlížečem Apowersoft Photo Viewer můžete vyselektovat vaše oblíbené obrázky. Rozhraní programu je poměrně snadné k ovládání. Systém je propojen se skenerem, díky čemuž můžete vytvořit rychlý sken obrazovky. Apowersoft Photo Viewer je dostupný v bezplatné verzi, kterou si můžete stáhnout pro osobní použití. Nevýhodu aplikace vidíme zejména v tom, že systém lze použít pouze k prohlížení fotografií, nikoli k jejich správě. Navíc nelze importovat složku s fotografiemi.

 • rychlý sken obrazovky
 • podporuje několik obrazových formátů včetně PNG, BMP, RAW, GIF…
 • umožňuje čtení PDF souborů

123 Photo Viewer

Mezi nejlepší aplikace pro bezplatnou úpravu fotek patří jednoznačně 123 Photo Viewer. Pokud požadujete od aplikace náročnější funkce, tento správce fotografií vám to poskytne. Program je vhodný i pro začátečníky, kteří touží experimentovat s úpravou fotek. Prohlížeč fotografií si efektivně poradí s velkým množstvím formátů obrázků, jako je například JPEG, DDS, PSD, TGA a podobně. Mezi jeho vlastnosti patří například rychlé zvětšení obrázku jen jedním kliknutím myši. Program je propojen s editorem, čímž umožňuje rychlou úpravu obrázků, například oříznutí, odstranění efektu červených očí a podobně.

Photo Viewer poskytuje jednu z nejlepších animací - snímek můžete zmrazit, obnovit, pozastavit nebo zvětšit, a také uložit animovaný snímek, jako statický obrázek ve svém zařízení. Velmi efektivní je i manipulace se systémem – jednoduché zvětšení snímku pomocí jednoho kliknutí. Další výhodu je intuitivní navigace v systému, která vám usnadní práci. Klepnete na šipky a procházíte galerií.

 • efektivní řešení miniatur
 • podpora animací v nástrojích pro prezentování obrázků
 • zvětšení jedním kliknutím
 • umožňuje současně spravovat i prohlížet fotografie

Nejlepší prohlížeč fotek je ten, který vyhovuje vašim potřebám při práci s fotografií. Zároveň je důležité intuitivní ovládání programu, se kterým budete automaticky schopni pracovat. Tyto bezplatné prohlížeče obrázků vám budou bohatě stačit při práci s úpravou fotografií, avšak závisí na vašich požadavcích, který z uvedených programů bude pro vás nejvhodnější. Pokud se neumíte rozhodnout, můžete vyzkoušet více aplikací a následně si zvolit tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Program vám umožní zorganizovat fotogalerii velmi přehledně.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist