Nejlepší vypalovací program 2022 (porovnání)

6.5.2022 13:34  | 
Sosej.cz

Kategorie: Software

Vypalování dat na CD nebo DVD již není velmi populární, ale stále se může udat situace, kdy přece jen budete potřebovat něco nahrát na CD nebo DVD disk.

V dnešní době se k uchovávání dat už jen málokdy využívají CD nebo DVD. Důvodem je, že lidé začali využívat spíše USB klíče nebo externí paměťové disky, jejichž prostřednictvím přenášejí své soubory mnohem rychleji. Také se začala využívat i úložiště dostupná na internetu. Navzdory všemu občas může nastat situace, že jste nuceni nahrát něco na CD nebo DVD, proto vám přinášíme srovnání těch nejlepších vypalovacích programů.

Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo je komplexní software, který zvládne vypalovat, kopírovat a zálohovat vaše soubory. Program je ideální pro vypalování hudby, videí nebo obrázků. Ashampoo je dostupný také v placené verzi, která nabízí svým zákazníkům zálohovat své mobilní telefony nebo notebooky. Avšak pro rychlé vypálení souboru vám postačí bezplatná verze, která určitě není k zahození. Program nabízí také velmi jednoduché rozhraní a obrovskou výhodou je, že dokáže učinit mnoho funkcí za vás. Ashampoo Burning Studio zjednodušuje život každému, kdo vypaluje svá data do jiného formátu. Například, pokud byste chtěli si vypálit playlist na váš USB klíč, abyste si jej mohli následně přehrávat v autě, tento vypalovací program dokáže vyřešit i problém jako je nepodporovaný formát. Vypálit si můžete CD, DVD, Blue-Ray, VCD, Blue-ray FullHD.

Nero Lite 9

Nero Lite 9 je jedním z nejpopulárnějších a nejkvalitnějších vypalovacích programů. Nevýhodou však je, že program se všemi funkcemi je zpoplatněn. Vývojáři však vytvořili také bezplatnou Lite verzi, která nabízí základní vypalování CD a DVD disků. Zároveň můžete v programu upravit a navrhovat jejich obaly. Uživatelé mají k dispozici pouze tři možnosti.


 • Vypálit datový disk na vybrané médium, přičemž podporovány jsou všechny druhy datových médií, včetně Blu-ray disků.
 • Další možností je kopírování datového disku. V tomto případě program jednoduše přenese data na pevný disk nebo jiné zařízení.
 • Poslední nabízenou funkcí je vymazání přepisovatelného disku.

 • Proto program doporučujeme spíše nenáročným uživatelům. Pro některé může být výhodou to, že program je dostupný v českém jazyce.


  CD Burner XP

  Dalším velmi kvalitním vypalovacím programem je CD Burner XP. Program nabízí přehledné rozhraní, to znamená, že i méně zkušení uživatelé se v něm dokážou snadno zorientovat a pracovat. Program podporuje všechny formáty souborů i nosičů, takže máte možnost vypalovat obsah i na vzácné HD-DVD. Můžete si také vytvořit audio disky nebo video disky. Program také nabízí vytváření iso souborů nebo bootovací disky. V programu nechybí ani ověření kompilace po vypalování.

  ImgBurn

  ImgBurn je jednoduchým programem na vypalování disků . Dokáže provést několik základních funkcí, jako jsou vytváření obrazového souboru ze souborů ve vašem počítači nebo zápis obrazového souboru. Také dokáže ověřit, zda je disk kompletně čitelný, kde můžete soubory porovnávat s daným souborem, abyste se ujistili, že data na disku jsou správná. Program ImgBurn dokáže vypalovat i zvuková CD z jakéhokoli typu souboru. Můžete jej používat také k vytváření disků DVD Video (ze složky VIDEO_TS), disků HD DVD Video (ze složky HVDVD_TS) a disků Blu-ray Video (ze složky BDAV/BDMV). Program plně funguje na operačním systému Windows a Linux. Výhodou programu je, že nabízí také slovenštinu nebo češtinu, kterou si můžete stáhnout na oficiální stránce.

  BurnAware

  Program BurnAware je plnohodnotný a snadno použitelný software pro vypalování CD, DVD, Blue-Ray, M-disc disků. Můžete také vytvářet bootovací disky, vysoce kvalitní audio CD a Video DVD. Umožňuje vytvářet a vypalovat ISO obrazy, kopírovat a zálohovat disky, extrahovat zvukové stopy, ověřovat a obnovovat data z multisession nebo nečitelných disků. Program je kompletně dostupný pro operační systém Windows. Nevýhodou programu je, že bezplatná verze nabízí jen nejběžnější nástroje pro vypalování disků. Za funkce, jako je například obnova dat si budete muset zaplatit. Vývojáři nabízejí možnost Premium a Professional verze s 10-ti denní zkušební dobou.

  Napalovacích softwarů je v dnešní době více, ale ne všechny fungují tak, jak by člověk čekal. Programy, které jsme uvedli v článku jsou z těch nejlepších, které jsou dostupné zdarma. Důležité je, jaké soubory chcete uchovávatna CD, DVD nebo Blue-ray discích a podle toho si už jen zvolit program, se kterým se vám bude pracovat nejlépe.


  Internet Download Manager 6.36 build 5

  Hromadné stahování souborů

  378956

  Shareware

  Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

  Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

  254349

  Freeware

  Opera Mini 8

  Mobilní verze známého internetového prohlížeče

  220073

  Freeware

  Microsoft Windows XP SP3 CZ

  Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

  163498

  Freeware

  Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

  Vypalování CD a DVD.

  147400

  Trial

  BitLord 2.4.1.297

  Bittorrent klient.

  144552

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  140254

  Freeware

  FreeRapid Downloader 0.9u4

  Hromadné stahování souborů

  135496

  Freeware

  Agama Web Buttons 3.1

  Tvorba webových tlačítek.

  130548

  Shareware

  Cheat Engine 7.1

  Prohlížení a úprava dat procesů.

  122695

  Freeware

  další programy »

  gSyncit 4.1.65

  Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

  147

  Trial

  DVBViewer 5.3.1

  Přehrávání a záznam digitální televize.

  147

  Demo

  Photomatix Pro 5.1.1

  Kouzlo s digitálními fotografiemi

  115

  Trial

  Guitar PRO 6.1.9 R11686

  Vynikající program pro hudebníky.

  105

  Trial

  GoodSync 9.9.5.8

  Synchronizace souborů.

  84

  Trial

  Sandboxie 5.06

  Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

  63

  Shareware

  Spb Mobile Shell 3.5.5

  Uživatelské rozhraní pro PDA.

  52

  Trial

  BlueSoleil 8.0.376.0

  Doplňek k zařízení Bluetooth.

  52

  Shareware

  YoWindow 4 Build 63

  Animovaný spořič obrazovky s aktuálním počasím.

  31

  Trial

  DVR Converter 3.0.11.404

  Konvertování videa.

  31

  Trial

  další prodávané »


  logo

  11412 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 2 dny

  TOPlist